Hirdetés

2018. június 18., hétfő

(#1) L3zl13

L3zl13
(PH! félisten)

Igazán hasznos funkció szerintem a multimédiás alkalmazások lehetnének.
Így bebootolás nélkül is lehetne mondjuk filmet nézni, vagy zenét halgatni a gépen.
Persze ez esetben már hozzá kellene férjen a rendszer a vinyó tartalmához és az optikai meghajtókhoz...

A skype és az internet böngészés jól hangzanak, de a gyakorlatban valószinűleg soha nem használnám őket, mert inkább kivárom azt a plusz 1-2 percet amennyibe a boot telik, hogy a megszokott környezetet használjam inkább...

Aki hülye, haljon meg!

(#2) ngabor2 válasza L3zl13 (#1) üzenetére

ngabor2
(MODERÁTOR)

tisztára, mint az eeepc... bebutul pár másodperc alatt, és válogathatsz. oké, itt valszeg eleinte kisebb a programválaszték... de csak flash-háttértár kérdése. az emg egyre olcsóbb.

hogy kapcsolatba kerüljön a vinyóval, meg az odd-vel, szintén megoldható, hogy 1 kattintás kérdése legyen (alapesetben a biztonságot szem előtt tartva persze read-only-ként, újabb katt, és írható).

14. PH!-tábor: 2018. augusztus 23-26, Kisújszállás. https://prohardver.hu/tema/14_prohardver_tabor/friss.html

(#3) Male

Male
(PH! nagyúr)

Szívesebben látnék ilyenben a böngésző helyett inkább valamilyen rendszer és file mentő programokat... (Ghost, Partition Magic, stb... vagy ezeknek valamilyen alternatívája, esetleg még vírusírtó). Nem kéne BootCD-kkel szórakozni...

/Mondjuk e célból most beüzemeltem a gépben egy CF-IDE adapter segítségével a jó régi 8MB-os CF kártyámat... DOS + Ghost + PQMagic mellett még maradt rajta 4.5MB hely :DDD /

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#4) FTeR válasza L3zl13 (#1) üzenetére

FTeR
(PH! kedvence)

pont ezt tudja a vista sideshow-ja és szabadon bővíthető appal.
igaz, nyilván kell hozzá win...

(#5) stevee251

stevee251
(kvázi-tag)

Nagyon jó ötlet ez a cucc, bár tényleg több alkalmazás kellene. Nyilván majd később bővül azért.

(#6) Symbio válasza L3zl13 (#1) üzenetére

Symbio
(senior tag)

A régebbi ASUS alaplapok (pl A8V Delux) is tudott zene lejátszást od-ről az op rendszer elindítása nélkül. Még matricát is adtak az F billentyűkhöz (azokkal lehetett vezérelni )
Ezt a megoldást sem tartom rossznak, bár én sem használnám ki (készenlétiből így is mp-ek alatt feléled)

(#7) Cerebellum

Cerebellum
(őstag)

Az ötlet nem új, de a megvalósítás követendő példa, tetszik. Egy 2GB-os flash memória nem egy nagy valami, a felsőkategóriában kifizethető, ha még gyári tartalommal is ellátják, az remek. Lehetne erre segédprogramot kreálni, amivel iso image-et tehetünk a flashre, amit előtte egyénileg összeállítunk, de nem ragozom, én jelenleg pendrive-val oldom ezt meg, egy életmentő 4 gigás pendrive-on elfér minden adatmentő progi, segédszoftver, stb. Csak elegánsabb a beépített.

Szal jó.

A harmonika nem hangszer. A harmonika egy életforma.

(#8) ALI_G

ALI_G
(PH! kedvence)

de miért nem a memóriába töltődik be az egész?
512 ram már minden ilyenben benne van.

(#9) tlac válasza ALI_G (#8) üzenetére

tlac
(PH! nagyúr)

szerinted hova töltődne máshova?

(#10) dekoninck

dekoninck
(senior tag)

Szerintem az lenne az igazi, ha így lenne futtatható a Krájszisz. ;]
Érdekes, hogy az egyszerű+hasznos dolgok csak akkor valósíthatók meg, ha már baromi fejlett a technika. :(

[ Szerkesztve ]

(#11) Telefunen

Telefunen
(őstag)

Nagyon tetszik, anyámnak csak ki lenne adva (féltem a rendszerem tőle) hogy bootkor azt válassza, és mindenki boldog lenne (számára a skype és a böngészés jelenti a számítógépet)

(#12) Stalker-2572

Stalker-2572
(PH! kedvence)

El nem tudom képzelni mire jó ez :F És mire elég az 500MHz :U

All Black...

(#13) Keem1 válasza Stalker-2572 (#12) üzenetére

Keem1
(PH! addikt)

"És mire elég az 500MHz"
Ezt hol olvastad? Vagy csak én nem figyeltem oda rendesen a cikkre? :U

Amúgy hasznos fícsör, de én is megspékelném előttem szólókhoz hasonlóan adatmentő-visszaállító és egyéb biztonsági cumókkal. Én se szaroznék tovább a vész-pendrive hurcolásával :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#14) jasszer válasza Stalker-2572 (#12) üzenetére

jasszer
(senior tag)

Nem a VIA-s cikkből tévedtél ide kommentelni? :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#15) Stalker-2572 válasza jasszer (#14) üzenetére

Stalker-2572
(PH! kedvence)

Hu de :F Sorry

All Black...

(#16) HavocS

HavocS
(senior tag)

Ennek igazából akkor volna értelme, ha nem pörögnének fel a vinyók bekapcsoláskor, csak amikor kiválasztottad, hogy róluk bootoljon. Mindenesetre nagyon szimpatikus az ötlet.

(#17) siriq

siriq
(PH! addikt)

Hali

Egyszeruen idealis, amikor pl. elszall a rendszer es gyors segitseg kell a neten valakitol vagy info. Remelem a kov. lapom mar tudni fogja.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#18) shtml válasza Male (#3) üzenetére

shtml
(őstag)

egy CF-IDE adapter segítségével

Ilyet hol lehet elfogadható áron venni? Amit én láttam, az 14k körül volt (SD-IDE), annyit nekem nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) DraXoN válasza shtml (#18) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

1,5-2,5 ezer Ft környékén már lehet kapni 27in4 (SD, CF, MMC, XD, stb.) kártyaolvasót (USB-re köthető, van beépíthető is, ami az alaplapi USB tüskére csatlakozik.. )

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; R9 280; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#20) dabadab válasza shtml (#18) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Az aprohirdeteseknel :)

A CF-IDE teljesen egyszeru, mindenfele elektronikatol mentes cucc, ugyanis a CF labkiosztasa IDE-kompatibilis.

DRM is theft

(#21) kvp777

kvp777
(kvázi-tag)

"Érdekes, hogy az egyszerű+hasznos dolgok csak akkor valósíthatók meg, ha már baromi fejlett a technika. "

Nem igazan. A rom-bol boot-olast gui-val mar tudtak az amiga-k, a regi apple mac-ek, sot meg nehany ibm ps rendszer is, de egy kartya betolasaval meg a commodore 64 is. A mai pc-s vilagban felejtodott csak el.

A megoldas egyetlen dologban ter el a hagyomanyos live cd-s technologiaktol, az pedig az, hogy nem kell hozza berakni egy cd-t, mert fixen be van epitve. Egy mernoknek ez nem jelenthet gondot, de a hazilag barkacsolo fiatalabb embereknek, akiknek nincs se tartalek cd-juk, se tartalek pendrive-juk, se tartalek gepuk akar jol is johet, ha veletlenul magatol meghal a gepukon az operacios rendszer.

Aki meg olcson akar linux-os gepet, a szerez egy live cd-t, egy regi cd olvasot es beepiti a normal optikai meghajto melle, ugy hogy ne lehessen kivenni a cd-t. Ezutan be kell allitani, hogy mindig a livecd boot menuje jojjon elo indulaskor, ahol ki lehet valasztani a merevlemezt is. Ez a megoldas barmilyen regi geppel tokeletesen mukodik, az indulasi ido ramdisk-es linux livecd eseten pedig nem tobb mint 4-5 masodperc.

(#22) Taky válasza kvp777 (#21) üzenetére

Taky
(senior tag)

"beepiti a normal optikai meghajto melle, ugy hogy ne lehessen kivenni a cd-t"

Nem kötekedésképpen, de sztem live cd használatakor a rendszer leállításnál eltávolítattja velünk a cd-t. Legalábbis az általam kipróbált distribek így utasítottak...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#23) Male válasza shtml (#18) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Itt vetem a PH!-n használtan... kb 1000Ft-ért. Ha van megfelelő csatlakozód, akkor akár saját kezűleg is elkészíthető a cucc, mert nincs rajta semmi elektronika.

Az SD-IDE azért volt drága, mert ott vezérlő is kellett, stb. Gondolom az USB-s meghajtónak látszik... ami ráadául nem is jó igazán ilyen célra.

DraXoN: Az USB-s megoldás azért nem az igazi... akkor már akár Pendriveot is használhatsz. Sokszor szívás van az USB-sekkel, ezt viszont alapból minden vinyónak látja, így minden megy is.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#24) dabadab válasza Male (#23) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Nem neked voltak gondjaid azzal, hogy nem ment UDMA-ban a CF?

DRM is theft

(#25) shtml

shtml
(őstag)

Köszönöm a válaszokat! Inkább megveszem egy rugóért és akkor nem kell annyit forrasztgatnom.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#26) Male válasza dabadab (#24) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

De, nekem... jó memóriád van :)

HTPC-be terveztem ezt az átalakítót, de nem jött be az UDMA hiánya miatt, így került ebbe a szerepbe inkább. Itt nem számít a PIO mode.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.