Hirdetés

2019. augusztus 26., hétfő

(#1) Kendek

Kendek
(nagyúr)

Szépek, meg jók. De ha már úgysem akar az ember játszani a gépén, akkor többet tehetünk környezetünkért egy integrált GPU-val az északi hídban. :D

<-ƘƘ->

(#2) Chosen

Chosen
(addikt)

Ez kellett :o

(#3) Gonosz15 válasza Kendek (#1) üzenetére

Gonosz15
(aktív tag)

Hamarosan már a processzorba lesz integrálva :P

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#4) juliabrilke

juliabrilke
(addikt)

Melyik gyártó nem mutatta még be a green edition kártyáit? :W

Egyszer úgyis elfogynak.

(#5) Drenadar válasza juliabrilke (#4) üzenetére

Drenadar
(veterán)

eVGA-tól én még nem láttam green editiont :D nem is akarok :)

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Mix 2

(#6) Bici

Bici
(nagyúr)

Létezik, hogy mindegyik 70Euróba fog kerülni? :F

Keresek AMD A10-7870K vagy 7890K APU-t.

(#7) Thrawn válasza Bici (#6) üzenetére

Thrawn
(félisten)

Nem, 70 euró a legolcsóbb.

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#8) tom235

tom235
(tag)

Ennek aztán rohadt sok értelme van :C . Nem egyszerűbb venni egy normális, ergo nem "zöld" kártyát és rivatunerben beállítani két profilt (egy húzottat meg egy energiatakarékost)?

(#9) Eugene Roe válasza tom235 (#8) üzenetére

Eugene Roe
(senior tag)

Egy átlagos felhasználónak, aki a drivereket sem ismeri, annak nem ;]

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#10) shteer válasza juliabrilke (#4) üzenetére

shteer
(félisten)

van egy érzésem, hogy a 9600gt, 9800gt és gts250 sose fog elfogyni :))

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#11) negyedes

negyedes
(addikt)

Na zoldulunk megint. :U Nem ertelmesebb lenne ha mar a beepitett videokarit hasznaljuk?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12) liksoft

liksoft
(nagyúr)

Már azt reméltem, passzív hűtéssel jelennek meg olyan kártyák, melyek azért tudnak valamit (nem alaplapi), de csöndben vannak a legnagyobb munkában is. :D :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) Hunter2

Hunter2
(addikt)

Nvidia kártyák már tudják hogy visszaveszik a sebességet meg a feszt ha nincs kihasználva a kártya?

Eladó cuccaim (munkaállomások,LCD kijelzők, PC-k, SAS vinyók)--> https://tinyurl.com/ycn92zv2

(#14) antikomcsi válasza juliabrilke (#4) üzenetére

antikomcsi
(veterán)

Pont ez jutott eszembe nekem is, hogy lassan minden gyártó kiadja a zöld kártyáit.

Tudom, nekik új termék, de nekem már baromi unalmas, és végre elfogyhatnának már. :U

Tavaly-tavalyelőtt arra gondoltam, hogy kicsit lehetne lassítani az új vga családokkal, mert nem lehet követni, most meg arra, hogy könyörgöm, végre valami igazán újat is lássunk.

(#15) orbano

orbano
(félisten)

az "átverés" az egészben csak az, hogy az áltagfogyasztást leginkább a készenléti fogyasztás határozza meg, ami szerintem nem lett számottevően alacsonyabb. majd ha beéri egy ilyen lapka 5 wattal, amikor nem csinálok rajta semmit, akkor elhiszem, hogy green.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) [lAyCsI]

[lAyCsI]
(őstag)

nah ezek a zsugák legalább télleg ződek :C

-= No way back from Here =-

(#17) juliabrilke válasza shteer (#10) üzenetére

juliabrilke
(addikt)

Én a gyártókra gondoltam, hogy elfogynak. ;] Mindent el lehet adni, csak az árát kell eltalálni. :U

(#18) glutamin válasza orbano (#15) üzenetére

glutamin
(őstag)

Mélységesen egyetértek:D :R

Részvétet könnyen kap az ember, az irigységért azonban keményen meg kell dolgozni

(#19) Ste

Ste
(addikt)

A Club 3D termékfotóit mindig szerettem és a doboza is nagyon szép.
A többit már elmondták előttem :)

(#20) Killing

Killing
(addikt)

Evergreen NV kiadásban. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21) Dark KillerX válasza Killing (#20) üzenetére

Dark KillerX
(őstag)

Bocsi Killing ezt újként akartam írni.
Tiszta vicc mennyire le van maradva az NV,mert az Ati már kiadta tegnap a 4750-et tápcsati nélkül(kb. GTS250 teljesítmény),ami azért ezekhez képest vmi,de az Nv. :( Inkább már az új termékvonalra figyelnének oda.

[ Szerkesztve ]

(#22) Killing válasza Dark KillerX (#21) üzenetére

Killing
(addikt)

Mesterséges már van. De az átnevezéstől nem nő a teljesítmény. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) zsolt1129

zsolt1129
(addikt)

Legalább egyre kisebb tápokat kell vásárolni. Nameg a villanyszámla sem lesz akkora :DDD :DD .

(#24) tzsolesz

tzsolesz
(nagyúr)

Ennek már sohasem lesz vége. :DDD

Az NV örökké árulni fogja ezt a 3 kártyát. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Urak lenne egy kérdésem!
Ezek a kártyák mennek 1.1-es PCIe csatiban is ugye?
NA már most a 2.0 ugye dupla annyi delejt tud leadni a VGA kártyának... Akkor elképzelhető, hogy egy 2.0-s foglalatban jobban lehetne őket tuningolni? :B

(#26) Kendek válasza bacsis (#25) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

Én nem vagyok benne olyan biztos. Mert ennyiből mennie kéne gond nélkül egy olyan 1 tápcsatis karesznak is 2.0-ban bedugott külön táp nélkül, amelynek bőven elég annyi delej. De, mégsem lehet működésre bírni így, mert kiírja, hogy dugjad be, aztán indítsál.
Persze amelyik karesz alapból csak a sínből táplálkozik, annak elképzelhető, hogy tuningnál jót tesz a dolog, viszont minden bizonnyal a tápellátó áramkörük ezeknek nem éppen erre van kiképezve.
Viszont, Te mindenképpen próbáld ki a dolgot, és legyen belőle egy jó cikk. :)

<-ƘƘ->

(#27) Silentfrog

Silentfrog
(veterán)

Lassan két éve már hogy feltünt a 9600gt,ezzel a megoldásal kellett volna kezdeni az eladást.Hihetetlen ,hogy még mindig ezeket foltozgatják.Én kizártnak tartom ,hogy a raktárkészleteket söprik ki még mindig,inkább az a valoszinú,hogy gözerövel tolják be a raktárba.Nem is lenne ez baj,ha némi uj is kerülne ki tőlük,

[ Szerkesztve ]

(#28) littlelion21

littlelion21
(addikt)

Minek az a lóhere a venti közepére? Amíg nem olvastam el a cikket, azt hittem már ez a treff edition.

(#29) atti_2010 válasza Hunter2 (#13) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Na ne hülyéskedj, az Atinak már volt PowerPlay 1 mikor az Nvidia elkezdett sza@akodni a HibridPower-el, ami ugye csődbe is ment, a PowerPlay viszont mindjárt a négyes verzióhoz érkezik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) PH-User

PH-User
(addikt)

"Aggyadneki, teddrá! :o

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#31) mephi666 válasza littlelion21 (#28) üzenetére

mephi666
(veterán)

"designed by: Szerencsejáték Zrt." ;]

ui: ja, de elb@sztam, mert az 4levelű... ez meg csak 3... akkor ezzel a kártyával nem lesz szerencséd, ha megveszed :))

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) tzsolesz válasza bacsis (#25) üzenetére

tzsolesz
(nagyúr)

Erre válaszolhatna valaki hozzáértő, mert ez érdekes lehet tuningnál.

Ugye a tápcsatis karik kiírják alapból, hogy dugjuk rá a tápcsatit a kártyára, de ez csak beépített figyelmeztetés, hiszen 2D-ben simán elég lenne egy 4830-nak is a sínből felvett kakaó. És itt jön az érdekesség, hogy több szuflát nyom a PCI-E 2.0-ás sín a kariba.
Ennél a kártyánál erős a gyanúm, hogy számítani fog a 1.0, és a 2.0 PCI-E foglalat megléte. :U

Ezt le kellene tesztelni. szerintem stabilabb a tuning a 2.0-ás lapokban, mint az 1.0-ában.

(#33) LackoMester

LackoMester
(addikt)

ezek nagyon kellettek :DDD de hiányoztak :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#34) GuB3Ra válasza LackoMester (#33) üzenetére

GuB3Ra
(aktív tag)

Kb mint a 4730 :))

Daark minimalism

(#35) DEV_NULL

DEV_NULL
(őstag)

ki vesz ma 9600gt-t:U

A felszívott jólét már a nyálkahártyád marja.

(#36) P00By

P00By
(nagyúr)

Jól néznek ki, több pozitívumot nem találtam :N

(#37) TESCO-Zsömle válasza antikomcsi (#14) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Látod, látod! Ügyelni kell, hogy mit kíván az ember, mert még megvalósul... ;] :DDD

A két nagyobbikon a matrica bejövős. Más nem tetszik...

(#38) joi29

joi29
(őstag)

-A 9600GT-n érdekesen vannak elhelyezve az áram ellátást szabályozó
alkatrészek, a hanyatt homlok álló memóriákról nem is beszélve. :F

(#39) dudika10 válasza tzsolesz (#32) üzenetére

dudika10
(veterán)

A kártyának mind1, hogy honnan kapja az áramot. A hűtő se hűt jobban ha másik konnektorba dugod. :D
A plusz tápcsati és a figyelmeztetés azért van, mert az alaplapgyártók szeretnek eltérni a szabványtól, és elméletileg le tudja adni a 150W-ot a pcie 2.0 de az alaplap mégis csak 75 W-ot ad a karinak, mert sokkal olcsóbb a +1 tápcsati a kártyára mint megcsinálni az alaplapot normálisan.

(#40) Ari18

Ari18
(őstag)

Jaj de csúnyák, de legalább zöldek. Nagy hülyítés, mert idle ugyan annyit eszik, mint a "nemződ"
azaz a napi 1-2óra load használat mellett, nem nyerünk szinte semmit.

(#41) TESCO-Zsömle válasza dudika10 (#39) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Tévedés!

Az alaplapgyártók nem azárt térnek el a szabványtól, mert sokkal olcsóbb, hanem mert a 150W-os PCIe 2.0 nem kompatibilis a PCIe 1.0-ás kártyákkal. Más a bekötés. A gyártók pedig beáldozták a +75W-ot a kompatibilitás oltárán, elkerülendő a vásárlók elégedetlenségét, hogy az új alaplaphoz új VGA is kell, és a sok noob által elégetett 1.0-ás kártyák okozta felháborodást.

[ Szerkesztve ]

(#42) tome.jr

tome.jr
(addikt)

Kifejezetten szép a 9800 GT és a 250 GTS hűtése.

Összehasonlító tesztet úgy néznék már egy green editon vs ref. kártyáról teljesítmény/tuningolhatóság/fogyasztás aspektusból.

(#43) dudika10 válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére

dudika10
(veterán)

Nekem az rémlett, hogy azért nem csinálták meg mert drágább, de ezek szerint tévedtem.
Mind1, a tényen, hogy semmivel sem ad több áramot mint az 1.1, így tuningnál tök lényegtelen nem változtat.

mod: kis ellentmondás volt, javítva. :B

[ Szerkesztve ]

(#44) TESCO-Zsömle válasza dudika10 (#43) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Utánaolvasva nem találtam egyértelmű utalást arra, hogy a PCIe 2.0-nak tudnia kell-e a slot-on keresztül 150W-ot vagy sem, de ha meg is akarják oldani, ahhoz biztos duplázni kell a benemő táp-szálakat, különben már korábban is 150W-al csinálták volna.

Amit találtam írás (3db) mind ugyan azt írta.

PCIe 1.1 (150W): 75W a slot-ból, 75W a 6-pin tápcsatiból.
PCIe 2.0 (300W) 75W a slotból, 75W a 6-pin tápcsatiból, 150W a 8-pin tápcsatiból.

Ezek alapján amiről vitatkozunk az nincs is.

(#45) total90 válasza DEV_NULL (#35) üzenetére

total90
(veterán)

Pl. egy haverom most vett egy gépet és épp azt tett bele. Neki nem kellett erőgép, csak PES-t játszik és arra éppen elég. Meg hát nem olyan rossz kártya az, a mai játékokban is szépen elmuzsikál.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#46) dudika10 válasza TESCO-Zsömle (#44) üzenetére

dudika10
(veterán)

"A csúcsteljesítményű, áramzabáló videokártyák egyelőre megállíthatatlannak tűnő terjedését látva a PCI-SIG-nél úgy döntöttek, hogy a csatolón keresztül nyújtható maximális teljesítményt is megnövelik..."

Én ezt találtam egy korábbi PH! hírben. De mind1, fölösleges erről vitatkozni. Mit sem változtat azon, hogy a tuningot egyáltalán nem befolyásolja, márpedig az eredeti kérdés ez volt. :)

(#47) TESCO-Zsömle válasza dudika10 (#46) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Csak addignem befolyásolja, amíg kat elegendő tápot. Amint az igénye nagyobb, mint amit kap, elkezd instabillá válni a rendszer.

(#48) antikomcsi válasza TESCO-Zsömle (#37) üzenetére

antikomcsi
(veterán)

Na igen, így jártunk, de a lényeg, hogy mindíg lehet valamiért elégedetlenkedni. ;] :DDD

(#49) darkarthur

darkarthur
(senior tag)

remek :C

(#50) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Ez is fejlődés, legalább nem esznek annyit, igaz lassabbak..ha nem is mind

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.