Hirdetés

2017. szeptember 23., szombat

(#1) Scholes9

Scholes9
(PH! nagyúr)

32 col, G-sync és Full HD :Y :DDD :DDD :DDD :( :))

(#2) deja vu válasza Scholes9 (#1) üzenetére

deja vu
(PH! addikt)

Egen, kicsit kevés a felbontás.
Mivel 144 Hz, ehhez már GTX1070 kell, és úgy már elég drága lesz a játékos gép.
De azért elég masszív darabok ezek a monitorok.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#3) pusszycat

pusszycat
(PH! addikt)

Nekem is Hyperx Fury SSD-m van 240 GB (7 hónapos). Most 120 GB tudnék venni az árából. Azért nem vettem nagyobbat akkor mert úgyis lemegy az ára. :D

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :)

(#4) deja vu válasza pusszycat (#3) üzenetére

deja vu
(PH! addikt)

Annak például aki játszik, annak még a 240 GB is irtózatosan kevés, amikor manapság simán kijönnek 50-70 GB-os játékok. Már rég a TB-os SSD korszakban kéne lennünk. :K Egy csomó pénzt elköltöttem két vacak SSD-re.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#5) F e Z o

F e Z o
(PH! kedvence)

Kíváncsi vagyok az új seagate vinyókra, remélem nem sikerültek olyan gyatrára, mint a DM sorozat... :(

VRAM sünik --> https://goo.gl/ReHmXx

(#6) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

Jó-jó, köszi az összeállítást, de mikor jön az RX 550 / 560 tesztje?

(#1) Scholes9
Bizony, 1440p-vel már igazán faszányosak lennének. A gond az, hogy a hajlított képernyőt csak egy bizonyos nézőpontból jó bámulni, ami általában egy viszonylag közeli pont - ahonnan már kiverik az ember szemét a pixelek.

(#4) deja vu
Megint árvíz vót', nem tudtad? :D :(

"Cable management is for the weak!"

(#7) ]Phobos[ válasza deja vu (#4) üzenetére

]Phobos[
(senior tag)

Jah, szintén 2 db 120-as Intel SSD-vel. :O Na majd ha lemegy az áruk ;] :U

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#8) deja vu válasza AxBattler (#6) üzenetére

deja vu
(PH! addikt)

Lassan már nincs olyan sz. komponens gyár amit ne vitt volna el az árvíz. :DDD

(#9) -RARA-

-RARA-
(senior tag)

Nekem van vagy 3 éve egy ilyen pici MusicMan hangszóróm (előző még BT nélkül) és valami hihetetlen hangja van... Van sokkal nagyobb BT hangszóróm is, de amit az a kis 5 centis kocka művel az hihetetlen. Csak ajánlani tudom, meghazudtolja méreteit...
:R :Y

A 7. napon a mindenható megteremté az embert. A 8. napon az ember megteremté a mindenható Google-t.

(#10) toronyhaz

toronyhaz
(tag)

Tesók csak úgy vennék ha még a járást is figyelné.

(#11) robogos10

robogos10
(fanatikus tag)

brutálisak ezek a monitorok :Y

(#12) F e Z o válasza robogos10 (#11) üzenetére

F e Z o
(PH! kedvence)

27"-nál már 1440p felbontásnak kellene lenni, nem FHD-nak, nemhogy 32"-on. :DDD

(#13) Janoo_07

Janoo_07
(fanatikus tag)

Mondom ránézek a kis MusicMan Mini dolgaira a linkelt honlapon (mobildigital.hu). Erre már az árak megnézéséhez is regisztrációt kér. Ne vicceljünk már...

Egyébként hihetetlen hogy felmentek árak mind SSD mind RAM területén. 1 éve vásároltam egy 120-as HyperX-et és 2*4Gb-ot DDR3-as szintén HyperX ramot, most mind mind a kettőért a dupláját kérik majdhogynem. Be kellett volna vásárolni :D

(#14) Peddy789

Peddy789
(senior tag)

mi a fenere jok ezek az papirvekony laptopok?

(#15) kakuk.tamas válasza Janoo_07 (#13) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Ha olvastad volna az oldalon, a Mobildigitál NAGYKER!

🐦 Twitter @ProtoColeX 🐦 🏠 Zalaegerszeg 🏠 📱Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI 8) 📱

(#16) Janoo_07 válasza kakuk.tamas (#15) üzenetére

Janoo_07
(fanatikus tag)

Bocs, igazad van. :R

(#17) REIT válasza F e Z o (#12) üzenetére

REIT
(senior tag)
LOGOUT blog

+1

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye.

(#18) Scholes9 válasza F e Z o (#12) üzenetére

Scholes9
(PH! nagyúr)

Pontosan.

(#19) zetor2000 válasza Peddy789 (#14) üzenetére

zetor2000
(tag)

Dolgozni... Amikor az a feladat, hogy a laptopot vinni kell és kicsit klimpírozni rajta, akkor hozza visszafelé az árát. Nem mindegy, 1 kilót cipelsz, vagy 3at.
Persze, most elő lehet szedni a thinkpadeket, hogy az mennyire tartós, meg fasza. És az is, csak ez arra van, hogy ne az ITs kalapáljon rajta, hanem a bizniszmen. Kicsit látványos, excelben átírsz 2%-ot gyorsan, bepötyögöd a hasznod, azt érzed a bankszámla hízását.

(#20) Kronos3000 válasza zetor2000 (#19) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

Na ez a baj a mai világgal,emberekkel,1-3.kg már cipelésnek minősül.20-30.kg más esetleg.Egy felnőtt embernek nem lenne szabad észre venni sem a különbséget 1 vagy 3 kg között.EU szabvánnyal legyengítik az embereket,amíg 50kg-os volt a műtrágyás zsák kettesével a vállamon simán tudtam hordani amikor kellett.Most a szabvány 25kg-os nem fér el rajtam négy mert szétcsúszik.Ezt is csak kettesével vihetem.Többet kell forgolódni,jobban elfáradok,és még le is gyengülök.A végén még én is cipelésnek veszem az 1-2.kg-ot. :( :( :(

Wasabi...

(#21) tatala77 válasza deja vu (#4) üzenetére

tatala77
(kvázi-tag)

Hát nem tudom...
Mondjuk nem mérvadó, de nekem 2, majdnem azonos játék van feltelepítve egyszerre a gépemre.
Az egyik a WOT SD kliens egy Samu 850 EVO 250 GB-s SSD-re, a másik az új teszt WOT egy Samu 500 GB-os sima vinyóra. A töltésidőben semmi különbséget nem vettem észre... ezért nem tudom, hogy tényleg muszáj az új gámékat SSD-re telepíteni? Megéri?

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#22) F e Z o válasza tatala77 (#21) üzenetére

F e Z o
(PH! kedvence)

Mondjuk egy Battlefield 3-4-1 pályabetöltési ideje ég és föld ssd és hdd között. Nekem egy 512GB-s Samsung PM951 M.2 NVMe ssd-m van, amit még 34k-ért szerváltam, s bőven elférek rajta.

(#23) Scholes9 válasza tatala77 (#21) üzenetére

Scholes9
(PH! nagyúr)

Van olyan játék ahol viszont hatalmas a különbség. Éppen írják pl a BF4-et is, amit én is csak alátámasztani tudok. A HDD zajáról ne is beszéljünk...az én gépemben többet nem lesz egy sem az is biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#24) waveson válasza Scholes9 (#1) üzenetére

waveson
(kvázi-tag)

Egyébként, én 49'-ost használok 1920x1080-al, igaz 2 méterről nézem, de baromi jó :D
Nem hiányzik a nagyobb felbontás egyáltalán (sőt, direkt ilyet vettem 4k-s helyett).
Jómondjuk ez TV, nem monitor.
Nem mindenkinek kell a 6000x4000-es felbontás, csak azért, hogy vehessen hozzá egy 300ezres vga-t :D XD

(#25) mg1992mg válasza tatala77 (#21) üzenetére

mg1992mg
(fanatikus tag)

WoW-ot felraktam SSD-re (eredeti ofc), majd a következő Win reinstallnál HDD-re (7200 rpm). 1 hétig bírtam, ment vissza SSD-re. Hihetetlenül nagy volt a különbség. Minden játéknál más ez a töltési dolog persze.

LG G5

(#26) tatala77 válasza F e Z o (#22) üzenetére

tatala77
(kvázi-tag)

@waveson, @mg1992mg :
Szóval azt mondjátok, tényleg van nagy különbség.... mondjuk ezzel a játékkal még nem játszottam, de a Division-t feltettem múlt hét végén (ingyenes volt, és még szerencse, hogy nem vettem meg, nagyon nem jött be), és nekem sima diszkről is teljesen nomrális töltésidőt produkált, és nem volt hangos a lemez sem (igaz a szerverházban, amit használok, jó hűtés van kigumizva :P )

[ Szerkesztve ]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#27) GreatL

GreatL
(tag)

Raid az nem opció már? Túl sok hdd, hibalehetőség?

i7, 1080 Ti

(#28) pilu85 válasza F e Z o (#22) üzenetére

pilu85
(őstag)

Én egy laposból tettem szert egy Samu pm951 1tb o-re 45 ért. És nemigen férek el rajta. ;)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#29) bulletstorm

bulletstorm
(tag)

Az asszony a munkahelyen kapott ilyen kis hangszorot ajandekba (ceg logoval), egesz sokat is tud es meg a hagja is elviselheto.
Amugy ezt is gyartja egy, valami kinai ceg amit mindenfele marka arul sajat nevevel.

[ Szerkesztve ]

a függvény ellentéte az állvány...

(#30) ceia válasza Janoo_07 (#13) üzenetére

ceia
(őstag)

Itt Music Angel néven van ugyanilyen, és van olcsóbban is bluetooth nélkül. De ezeket úgy hamisítják, hogy a végén már az eredeti gyártó sem tudja, hogy ő volt-e az igazi. :D Kínai hamisít másik kínait, röhejes az egész, sokat nem számít szerintem.

[ Szerkesztve ]

it's more fun to compute

(#31) bulletstorm válasza tatala77 (#26) üzenetére

bulletstorm
(tag)

Detto.
En is feltettem, nekem se jott be.
Veletlenul hdd-re raktam.
Es nem volt maceras a toltesi ido.
A windowson es a skypeon kivul alig eszreveheto a kulonbseg a hdd es az ssd kozt.
A fallout 4 pl 2 azaz ketto masodpercel hamarabb hozza be a palyareszt.
De majd 30-45 masodpercet tokol.
Szoval lofasz a kulonbseg.
Primalnal 1mp.
3ds max ~0 kulonbseg.
Photoshop ~0.
Indie jatekok ~0.
La noire ~0.
Ezek ahol osszehasonlitasi alapom van.

[ Szerkesztve ]

(#32) F e Z o válasza bulletstorm (#31) üzenetére

F e Z o
(PH! kedvence)

Battlefield multinál észrevehető, volt hogy már zászlót foglaltak, mire hdd-ről "beértem" a pályára...

pilu85 : Csak pár játékkal játszom, s így is van kb 150gb helyem az 512-esen...

[ Szerkesztve ]

(#33) pilu85 válasza F e Z o (#32) üzenetére

pilu85
(őstag)

Huh kemény. Zászlót foglaltak mire beértél. :D :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#34) bulletstorm válasza F e Z o (#32) üzenetére

bulletstorm
(tag)

En olyannal nem jatszom, de a bf3 single nem toltott sokkal gyorsabban mint hdd-rol.
Pl. a far cry 2 egy egy hangyafasszal tolt gyorsabban egy i5 2500k-n mint egy core 2 duo-n, hdd-rol sata 2-vel.
Egy rakas cuccnal a feldolgozasra var az ssd.
Ott a proci sebesseg a szuk keresztmetszet.
Gondolom.
De a legtobb jatek, vagy osszetettebb szoftver szart se profital az ssd-bol egy mainstream konfig mellett.

[ Szerkesztve ]

(#35) MerLinh válasza GreatL (#27) üzenetére

MerLinh
(őstag)

Attol meg nem lesz olyan eleresi ideje mint 1 ssdnek, mivel nagyon sok kis faljrol van szo

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#36) Scholes9 válasza pilu85 (#33) üzenetére

Scholes9
(PH! nagyúr)

Simán így van :K

(#37) -=RelakS=- válasza Kronos3000 (#20) üzenetére

-=RelakS=-
(PH! addikt)

Viszont nem mindegy, hogy a kézipoggyászban 1kg vagy 3kg a lapostop. Előbbi esetben esetleg még hozhatsz visszafelé anyámfiát, ami belefér.

Mondjuk lassan nem releváns, mert a laptopot be kell adni poggyásznak. Ahogy meg a poggyászt kezelik, ez háromba hajlik, mire megkapod :D

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

(#38) Mart10000 válasza Scholes9 (#1) üzenetére

Mart10000
(kvázi-tag)

Kis túlzással az SSD még mindig aranyárban van. :D

(#39) Kronos3000 válasza Mart10000 (#38) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

+1

Wasabi...

(#40) pusszycat válasza Mart10000 (#38) üzenetére

pusszycat
(PH! addikt)

Simán így van :K

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :)

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.