Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sideburns #20 üzenetére

    "A microSD sokkal elterjedtebb, tekintve hogy minden mobiltelefonban kb. ez van."

    De egy telefonban nem cserélgeted a kártyát egy nap négyszer, mert televideóztad. Jó persze az NX2000 esetében bocsánatos bűn, mert ez tényleg egy amatőröknek szánt gép amibe az illető belenyom egy 16 GB-os kártyát és elég egy egész nyaralásra. De ezért remélem ebből nem lesz trend... egyszer ejtsd le a körömhegynyi MicroSD kártyát a Duna kavicsos partján a hidegtől érzéketlen ujjaiddal és annak búcsút is mondhatsz.

    Ráadásul egy ekkora gépvázban nem tudom miért kellene spórolni a hellyel, hiszen egy normál SD kártyahely is belefért volna. Egy mobil meg más, azok baromi vékonyak és ha el akar férni minden alkatrész, ott nagyon kell spórolni a milliméterekkel.

    Meg úgy amúgy mióta érv, hogy sokaknak van mobilja és sokaknak MicroSD van benne? Mire akarsz ezzel utalni? Mi köze van ennek a fényképezőgépekhez?

    Én nem látom értelmét, hogy trend legyen ebből. Egy SD kártyát kesztyűben is kicserélek, de egy MicroSD még néha anélkül is macerás, mert olyan apró. Ennek a fajta miniatürizálásnak semmiféle racionális alapja nincs... főleg mivel normál méretű SD adapter kell hozzá, hogy a kártyaolvasók 98%-ba be tudd dugni és mint mondtam, a normál SD is elfér egy MILC-ben, legyen bármilyen apró a gép (de az NX2000 még csak nem is a legapróbbak közül van).

Új hozzászólás Aktív témák