Hi​rd​e​té​s​

2017. december 16., szombat

(#1) DuplaZso

DuplaZso
(fanatikus tag)

3 collból 50 Hz, muhaha...
Viszont tetszetős a külleme.

(#2) Ndruu

Ndruu
(MODERÁTOR)

Épp tegnap láttam a Genius oldalán ezt a kis újdonságot. Jó látni, hogy nem hagyják abba a fejlesztést. Elég sikeres ez a 2.0-ás fadobozos vonal a Geniusnál. Elvégre az 1250X és 2000X gyártását már abbahagyták, úgyhogy jöhetnek az új cuccok.

Harrrr!!!!

(#3) Macilaci457

Macilaci457
(őstag)

Farostlemez? :U

Szerintem ezek nem fejlesztenek, hanem megpróbálnak egy már marketinggel eladható terméket a lehető legolcsóbban előállítani.

Persze mindig van akinek megéri megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Eagle16

Eagle16
(PH! kedvence)

Ez még gondolom nem az 1250X utódja. Nagyon jól mennek ezek a 2.0-s kis rendszerek, elég csak benézni a topikjába.

Nekem egy 1250X-em van, teljesen meg vagyok vele elégedve, jobb mint amilyen az előző 2.1-es rendszerem ( Logitech X210) volt...

---

(#5) Hory válasza DuplaZso (#1) üzenetére

Hory
(fanatikus tag)

Most miert? Senki nem mondta, hogy mekkora csillapitassal.

Tudod, a "+-6dB" jelzesek igen zavaroan hatnak azokra, akik ilyeneket vesznek - mivelhogy fingjuk sincs, hogy ez most mi.

A valosag meg az, hogy +-18dB -en megvan az 50Hz-20kHz.

In nomine patri et filii et spiritus sancti

(#6) Peet

Peet
(senior tag)

Nekem Genius SP-HF 2.0 1250 van [link], és van egy olyan gondom vele, hogyha felkapcsolom mellette a lámpát akkor akkora impulzust kap a hálózattól, hogy egy nagyot durran a hangfal (kimozdul a membrán) majd ha le akkor ugyanez, így most úgy kapcsolom le-fel a lámpát, hogy:
- hangfal ki
- lámpa le vagy fel
- hangfal be

Tud valaki erre valami megoldást?

Van valami szűrő ami ezen segít?

Úgy láttam ez az impulzus egész a biztosítékig visszamegy, mert ami azon a biztosítékon van lámpa mind eljátsza ezt a hangfallal.

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#7) goq669 válasza Peet (#6) üzenetére

goq669
(újonc)

Földelt aljzatba van csatlakoztatva a hangfalad?

Esetleg egy szünetmentes tápegység lehet a megoldás, mert nálam a sima zavarszűrős elosztó nem oldotta meg.

(#8) Ndruu válasza Peet (#6) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

Nincs benne zavarszűrő, árnyékolást sem kapott.
Lehet bele tenni, de akkor garancia ugrik.

Harrrr!!!!

(#9) legendary válasza goq669 (#7) üzenetére

legendary
(kvázi-tag)

Hi,
szerintem teljesen mindegy hogy földelt aljzatba csatlakoztatja, vagy sem, mivel a hangfal nem földelt.

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#10) Peet válasza goq669 (#7) üzenetére

Peet
(senior tag)

A fali csatlakozó természetesen földelt, a hangfal csatija meg az a sima lapos villásdugó. Valami ilyesmi: [link]

Neked is adta ezt a hangot?
Csak szünetmentes oldja meg, feszszabályzós vagy egyéb elosztó nem?
A gépet és a hangfalat rakhatom akkor egy szünetmentesre?

(#11) Peet válasza Ndruu (#8) üzenetére

Peet
(senior tag)

A gari gondoltam, hogy ugrik, de nem bánom, mert ez jobban zavar. Mellesleg már egyszer cseréltettem gariba mert a hangerő poti is recsegett és nem akartam szétszedni befújkálni a még 2 napos hangfalat így visszaküldtem. Miután megjött már a baloldali hangfal nem is szólt így cserélték újra, de ez a pukkanásos dolog mindkettőnél fennáll, ez típushiba lehet.
Csak azt nem értem, hogy lehet így hangfalat eladni?
Másnál miért nem jön ez a gond ki? (kerestem a neten de nem találtam rá megoldást. :( )

Mellesleg mennyi ez a zavarszűrő? Nehéz ezt beletenni? Belerakod? :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Integra

Integra
(Jómunkásember)

lol

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) eziskamu válasza Peet (#11) üzenetére

eziskamu
(PH! addikt)

Mintha lennének ilyen elosztók, de lehet most hülyeséget mondtam, de azt hiszem hogy egyes villámvédős elosztók ilyet is tudnak, valamint, a régi szünetmentesem is szűr, úgyhogy lehet az újabbak is.
Bár az enyém olyan, hogy van akkumlátorról táplált ága kisebb terhelhetőséggel és van csak villámvédett ága, és mindegyik ág szürt. Nekem annó pont fordítva volt bajom. A régi gépem tápja zavarta a rádiót (a rádiónak sem volt túl jó szűrése, és csak ha konektorról ment akkor zavarta), viszont amint meglett a szünetmentesem, elmult a zavarás is.

(#14) eziskamu válasza Peet (#11) üzenetére

eziskamu
(PH! addikt)

Amúgy egyes tápegységekbe a tápcsatlakozóra van belül forasztva szűrő (tekercs+kondi kis nyáklapon), de főleg azért hogy kifele ne zavarjon, de biztos mindkét irányba szür. Viszont ilyeneket barkácsolni életveszélyes, úgyhogy csak a villanyszerelőd és háziorvosod engedélyével barmoljál. :)

(#15) shtml válasza Peet (#11) üzenetére

shtml
(őstag)

Másnál is előjön, olvass csak utána. Amúgy csal néhány 100 vagy 220 nF-os kerámiakondenzátor kell bele, filléres cuccok, én sem értem, miért nem forrasztották be őket gyárilag. Ettől függetlenül nem olyan rossz, de csodát senki ne várjon tőle. Nekem 1250X van.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) eziskamu válasza shtml (#15) üzenetére

eziskamu
(PH! addikt)

Ezek a szekunderkörbe mennek, mármint a trafó mögé (trafó és erősítő közé)?

(#17) Peet

Peet
(senior tag)

Nem vagyok valami ügyes az ilyen mütyürökkel és forrasztásból sem, így én biztosan nem fogom bütykölni, de 2-3 ezer forintot megérne nekem a probléma orvoslása mindenképp. A szünetmentest most ezért kicsit drágállom, főleg, ha meg sem oldja ezt a gondot akkor meg végképp. Egy jó kis profi elosztó ami szűrné az lenne az én barátom, vagy valami kis mütyür erre a célra, csak mit vegyek? Honnan szerezzem be? Mi ennek a jelenségnek a neve amire hivatkozhatok a boltba, mert eddig akinek elmondtam, mindenki úgy nézett rám, mintha én lennék ezzel a problémával az egyetlen a Földön, pedig ugyanigy mondtam el mindenkinek mint itt nektek. :(

(#18) macilaci78 válasza Macilaci457 (#3) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Ha farostlemez lenne, de az MDF tudomásom szerint formába öntött fűrészpor és ragasztó keveréke. :o

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#19) eziskamu válasza Peet (#17) üzenetére

eziskamu
(PH! addikt)

Zavarszűrős elosztó, ha nem tudják mi az, továbbállsz. Lehet, hogy nem MM-ben (és társaiban) kellene nézni (pedig biztos van ott is, csak épp az eladók sem tudják ;] ) hanem valami villamossági vagy hobbi elektronika üzletben.

(#20) eziskamu válasza macilaci78 (#18) üzenetére

eziskamu
(PH! addikt)

Mert a Creative (vagy Logitech) mélynyomói nem abból vannak? De abból ;] engem inkább a buditekercsből készült reflexcső zavar(na ha nem most vettem volna egy 1250x-et)

[ Szerkesztve ]

(#21) Peet

Peet
(senior tag)

Próbaképpen felhívtam a Genius szervízt és még nem találkoztak ezzel a jelenséggel. ...érdekes.... kezdek aggódni.... :O

Talán ma veszek egy zavarszűrős elosztót hátha....

(#22) shtml válasza eziskamu (#16) üzenetére

shtml
(őstag)

Ott sem árt, az elkókkal párhuzamosan. De leginkább az erősítő bemenete közelében kell hidegíteni a tápfeszültséget. Vagyis a NYÁK-on a tápfeszültség és a föld közé beforrasztasz egy-egy kerámiakondenzátort mindkét csatornánál. Érdemes kísérletezni, hol a leghatásosabb.

Én a sajátommal még nem csináltam meg, mert még garanciális, és ha eldurran benne valami, akkor jobb, ha garanciában cserélik vagy javítják.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#23) Lipton válasza Macilaci457 (#3) üzenetére

Lipton
(őstag)

Mi a bajod a farostlemezzel? A "rendes" nagy hangfalak is abból vannak, csak általában ott MDF-nek nevezik.

Nekem van egy 1250-es Genius hangfalam, és azt kell mondjam, hogy nagyon jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#24) shtml válasza Lipton (#23) üzenetére

shtml
(őstag)

Az MDF-fel szerintem nincs semmi baj. Sőt a bútorlapnál még sokkal jobb is, márpedig pl. a régi Orion vagy Videoton hangdobozokat egyszerű bútorlapból készítették. Nekem van egy pár Orion HS500-asom és az bizony bútorlap.

(#25) Telefunen válasza shtml (#24) üzenetére

Telefunen
(őstag)

osztom, az MDF-el nincs semmi baj, azzal már annál inkább hogy ez max 10-12-es MDF-ből készült..

mellesleg dóm közép rulez :)

(#26) Lipton válasza shtml (#24) üzenetére

Lipton
(őstag)

Ez is MDF-ből van szerintem, szóval semmi baj vele.

(#27) Lipton válasza Telefunen (#25) üzenetére

Lipton
(őstag)

Ez egy kis számítógéphez való hangfal, elég lenne annyi is. Arról nincs infó, hogy milyen vastag, de pl az enyém nagyon jól szól, semmi baj vele.

(#28) akiesznelvan

akiesznelvan
(újonc)

egész esztétikus a külső (persze szerintem)

Asus Vento M9, MA78GM-S2H, AM2+ e4850 (alulfesz.), 4x1GB Kingmax DDR2 1066Mhz, Barracuda 160GB 7200RPM

(#29) G. Dealer válasza Ndruu (#8) üzenetére

G. Dealer
(tag)

Szerintem a garancája már régen lejárt annak a hangfalnak :D

(#30) Degeczi válasza Peet (#6) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

utólag a beforrasztott kondikkal sokat lehet rajta segíteni, bár teljesen nem fog megszűnni a zavarérzékenység, mert jórészt az az oka, h a ki/bekapcsoló gomb az előlapon van, közvetlenül a hangerős/hangszínszabályzás áramköre mellett, és árnyékolás híján szépen megszórja (a ragasztott kivitel miatt roncsolás nélkül nemigen lehet szétszedni azt a környéket, ezért elég reménytelen az utólagos árnyékolás)

(#31) nesa válasza shtml (#24) üzenetére

nesa
(PH! kedvence)

Igen azok butorlapbol keszultek de sokkal tomorebbre voltak preselve a lapok es ez mellet ha szetszedted meg +merevites is van benne.... nemvolt azokkal semmi gond ha nem dobaltad.

Keresek AHD 1mp nagylátószögű kamerát.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.