Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi80sz

    tag

    válasz Lacc #12 üzenetére

    Valójában mindig rá lehet kenni az AMD-re, hogy "beképzelt", de ez inkább csak reklámfogás. A helyzet az, hogy független újságírás már régen nincsen. Abu egy AMD fan. Rendszeresen leírja, az AMD reklámfogásait, amik sokszor tényleg nagyon innovatívnak tűnnek.. Aztán aki bedől, annak jön a feketeleves és a valóság.. Ilyenkor egyszerre szokott csuklani az egész AMD bagázs és Abu, meg a felmenőik.. :D Ugyanis gyakran csak nagyon durva kompromisszumok árán működik az AMD megoldás úgy, ahogyan beharangozták, vagy egyáltalán nem is működik.. (ezeket a kompromisszumokat rendszerint nem találod meg a reklámokban, mert ezeket az AMD-nél "valamiért" mindig "kifelejtik"..) Én is dőltem már be párszor Abunak.. Miután egy rakás pénzem ráment, úgy döntöttem, hogy ilyet nem teszek többet.
    Amit írtál a Cuda-val kapcsolatban ez pl az egyik.. Csak én átéltem a Cuda után az OpenCl poklot, és nem kívánom vissza.. inkább én is maradok a Cuda-nál.

    Ezzel a cikkel is érdemes összehasonlítani ezt a cikket:
    [link]
    Igyekszik kiemelni a korlátokat és negatívan hangolni az embereket (amit az AMD fanok nagyon élveznek, csak az nVidia fanok morognak miatta, meg a függetlenek..), míg itt arról olvashatunk, hogy mennyire csodás egy cucc ez az új AMD (Meg egyes észlények már arra hangolódnak, hogy 32 felhasználós játékszerverhez készültek.. :D :D ). Majd a valóságban eldől, hogy ebből mi az igaz.. Szerintem a cégek az eddigi AMD tapasztalataik alapján, nem fognak tolongani ezért az új cuccért, de ne legyen igazam.. Amiről Abu itt nem találgat, az pl. a teljesítmény, hogy mennyi lesz, ha ezt az egészet 32 felé vágják.. Nem lesz az kevés (meg mihez.. és meddig..) ? (Tudom: ez egy lényegtelen kérdés..)
    Míg az általam linkelt másik cikkben nem azt írja, hogy fú de jó, hanem , hogy mennyire használhatatlan.
    De az teljesen normális, hogy pár év/évtized múlva ez a teljesítmény tényleg nagyon kevés lesz az akkori hardverekhez képest.. Ennyi erőből pl. a hardveres T&L-re is írhatta volna megjelenéskor, hogy de vacak.. semmire nem jó, mert gyenge a teljesítménye..(De ez akár a TruFormra is igaz, vagy az élsímításra is..) A mai GPU-khoz tényleg gyengék a régi hardverek, de akkor nagyot gyorsított, úgy, ahogyan most az új nVidia kártyák a raytracing-en. Sajnos a végleges kifejlett, "brutálgyors", ami "brutálsok" milliárd fénysugarat követ, még odébb van. Most ezekhez fognak majd optimalizálni, és remélhetőleg ismét továbbfejlődhet a grafika.. Meg jön majd a köv AMD gen, amiben még ennél is hatékonyabb gyorsításnak illik lennie, majd az nVidiáé, amiben még annál is több.. és így tovább. Ezt hívják versenynek, ami technikai fejlődést von maga után. Ennek örülni kellene és nem lefi*ázni, ahogy Abu tette, meg teszi mindig, ha nVidiát lát..
    A lényeg, hogy Abu (az AMD fanok kivételével, mindenki más szemében) tejesen hiteltelenné teszi magát a túl sok AMD fényezéssel (aminek vége gyakran hideg-zuhany lesz, ha az ember költ is rá..), és az nVidia rendszeres leszólásával. Hajrá Abu, csak így tovább!

Új hozzászólás Aktív témák