Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Teasüti #8 üzenetére

    Teljesen kiment a fejemből, pedig játszadoztam ezzel, viszont a kérdésed kapcsán ugrott most be, hogy mire utalhat a cikk, illetve a hír: a Windowsban a hotspot funkció rohadtul nem működik jól, ráadásul az MS is azt mondja róla hogy deprecated. Sok esetben mindenféle bug miatt be sem lehet kapcsolni, nem működik, vagy ha megy is, akkor is csak alacsony sávszélességgel, nem megy az 5Ghz, vagy ha megy, akkor csak 40Mhz-s csatornaszélességgel, stb... Az én AX-es wifi kártyámmal is csak úgy tudtam életre lehelni a dolgot, hogy 5G-n csatlakoztatni kellett ellőtte, és utána engedte bekapcsolni az AP (hotspot) funkciót, és persze bitang lassú volt.

    Vélhetően ehhez akarnak csinálni valami szoftveres megoldást, ami a Windows hotspot funkciójától függetlenül is létre tud hozni egy AP-t egy wifi kártyával. A kártya típus kb. mindegy is lehetne, de sajna nyilván az sw vagy driver ami a wifi AP-t fogja kreálni igényelni fogja az adott D-Link kártyát.

    Sajnos ez ilyen, vicces hogy pl. Linux alatt ez sima ügy lenne Oculustól függetlenül, csak hát ott se Oculus VR api nincs, se játékok. Ha meg egy Linux boxba teszed az egészet a Windows PC elé, akkor meg ugye felmerül a kérdés, hogy miért nem egy olcsó szappantartó routert/AP-t használsz inkább (és így érkezünk el a most használt megoldásokhoz).

    Egyébként a fentiek miatt nálam is az lett a vége, hogy vettem 10kHUF-ért az aprón egy TP-Link AX10-et (hw verziót nézni kell, mert ez is bugos, 1.0 a jó, de lehet hogy már javították), igazából egy nagyobb méretű wifi sticként tekintek rá, elfér, olcsó :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák