Hirdetés

2018. december 14., péntek

(#1) Zotya84

Zotya84
(őstag)

Már bocs, de sallangnak azért nem nevezném a profi piacra szánt monitornál az állítható talpat és a pivotot...

(#2) Daywalker válasza Zotya84 (#1) üzenetére

Daywalker
(PH! addikt)

Igazad van, rosszul válogattam meg a szavaimat:) :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) Zotya84 válasza Daywalker (#2) üzenetére

Zotya84
(őstag)

Semmi baj, ebben a melegben előfordul... :R

Egyébként kimondottan jó monitornak tűnik, láttam már pár MultiSync-et, azok is tetszettek, kár, hogy ennyi pénzem nem lesz sosem egy monitorra... :(

(#4) Geri Bátyó válasza Daywalker (#2) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Én otthoni felhasználóként is elvárom az állítható magasságot, a horizontális elforgathatóságot és hogy a dönthetőség se 10-15° legyen (összesen).

Az utóbbi időben sok olyan monitort láttam az NEC-től, ami másfél-kétszeres áron sem hozta a 100K alatti DELL-ek szintjét, mégis profi felhasználásra szánták. Ez a monitor viszont teljesen rendben van! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) schawo

schawo
(Jómunkásember)

Dell U2413 ellenfele lesz. Ugyanaz a panel, megvilágítás és színtér.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#6) dezz válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Mely modellekre gondolsz?

(#5) schawo: De nem teljesen ugyanazok a szolgáltatások.

(#7) schawo válasza dezz (#6) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Ellenfele lesz, nem helyettesítője :)

(#8) dezz válasza schawo (#7) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Ebben sem lennék biztos. A NEC professzionálisabb. Ez némi összecsengést mutat azzal, hogy a Dell a NEC árának feléért megkapható... (A Dellek ár/érték aránya valóban jobb, mint a NEC-eké, de azért nem ennyivel...)

(#9) Geri Bátyó válasza dezz (#6) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Konkrétan fogalmam sincs! :N Abban viszont biztos vagyok, hogy 23-24" körül az utóbbi időben (1-1.5 év) több NEC monitorról is olvastam, ami 120-180K környéki áron Adobe RGB 75%-ot tudott és a cikkben (nem feltétlenül a PH!-n) professzionális monitorként aposztrofálták.
Örülnék, ha megcáfolnál (tudom, hogy monitorok terén vagy szakértő), mert amúgy nagyon kedvelem az NEC-t és nagy csalódás volt, amit olvastam. Aláírom, hogy a hírek sokszor tévesek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) schawo válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Adobe RGB 75%-ot tudott
Ennek semmi köze semmihez :)

[ Szerkesztve ]

(#11) dezz válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Akkor valószínűleg a P232W-re vagy az elődjére, a PA231W-re gondolsz. Ezek valóban nem wide-gamutosak, de egyéb tekintetben (színkezelés, homogenitás, kalibrálhatóság, stb.) nagyon is profi monitorok. Csak elsősorban nem kiadványszerkesztésre valók, hanem webes munkára. Tudomásom szerint az Eizo profi kategóriájában sincs wide-gamutos 23"-es, mert egyszerűen nincs ilyen panel. A 24"-es profi NEC-ek azonban mind wide-gamutosak.

(#12) Gave

Gave
(őstag)

Tudom, hogy nagyon egyedi igényeim vannak, de a 19-20" kategóriát inkább bővíthetnék valami jófajta IPS paneled monitorral (lehetőleg ami nem fullhd felbontású). Ahová ezt szánják ott már van választék, nem is kevés :D.

Weblap, webapp fejlesztés munkát keresek: https://bit.ly/2K9mYkc

(#13) Geri Bátyó válasza schawo (#10) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Már hogyne lenne (dezz majd megcáfol, ha tévedek!)! Egy profi monitornál a színhűség a lényeg!

(#11) dezz: Mivel nem vagyok hozzáértő, nem tudom megítélni, de laikusként azt mondanám, hogy a profi monitor mindenre jó! Hogyha egy monitor (baromi drágán), csak kiadványszerkesztésre jó, de grafikai munkára nem, akkor ne nevezzék profi monitornak!

(#14) Goblin12 válasza Gave (#12) üzenetére

Goblin12
(őstag)

Üdv.

Tessék rögtön találtam 3 darabot is, bár az áruk az egekben van.

(#15) schawo válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Én már most megcáfollak. A százalékoknak meg a színhűségnek megint nincs köze egymáshoz. A "százalék" azt mutatja, hogy hol a színmegjelenítési képesség határa, a színűség pedig a határon belül található színek pontosságát jelöli. A kettő nem egymással szemben van, hanem egymás mellett. Az AdobeRGB amúgy is egy fura állatfaj, hiszen csak egy a sok szélesgamutos rendszer közül, ráadásul sok esetben nincs is rá szükség. Ha az ember mások monitorjára dolgozik (például webgrafikák), akkor kimondottan zavaró tényező. Éppen ezért igenis léteznek profi monitorok AdobeRGB-nél szűkebb gamuttal.

[ Szerkesztve ]

(#16) dezz válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Van egy olyan mondás, hogy ami mindenre jó, az semmire sem jó igazán... :) A profi eszközökben az a lényeg, hogy az adott feladat elvégzését a lehető legjobban segítik és a legkevésbé akadályozzák. Web-orientált munkánál (jelenleg és még jópár évig) szükségtelen az sRGB-n túli színtér. Fontosabb, hogy valóban a helyükön legyenek a színek és mind meg is legyen, egyenletes legyen a kép, stb. És nem utolsó sorban olyan extra szolgáltatások, mint gombnyomásra különféle színvakságok szimulációja (mit lát az adott képből egy ilyen-olyan színvak).

(Olyan esetben válhat szükségessé a wide-gamutos monitor webes munkánál is, ha a forrásanyagok wide-gamutban készültek és nem árt szemrevételezni, hogyan is néztek ki eredetileg, mielőtt le lennének "butítva" sRGB-re. Bár ma ez még elég ritka.)

(#15) schawo: "akkor kimondottan zavaró tényező" - Éppen ezért a wide-gamutos profi monitoroknál alap az sRGB szimuláció lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#17) Geri Bátyó válasza dezz (#16) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

És schawo:

Valójában tévedten is, meg nem is! Az Adobe RGB nem jelenti azt, hogy egy adott monitor megfelelő (adott esetben tökéletes) színhelyességet produkál, mivel ez a felhasználási területtől függ! Ráadásul attól is függ, hogy az általam kreált bármit ki, milyen monitoron nézi.
Röviden: Laikusként nem tudom eldönteni, hogy melyik monitor az, ami igazán jó, mert egész egyszerűen bármi megfelel (egy bizonyos minőségi szinten belül), hogyha nincs egy specifikus felhasználási terület!

(#18) schawo válasza dezz (#16) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Persze, de akkor éppen szűk gamutos monitorként működnek, tehát a gamutból származó előnyük elvész.

(#19) dezz válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Persze, Adobe RGB módban csak Adobe RGB színterű képpel nyújthat színhű képet. És természetesen időnként kalibrálni is kell.

Egy profi monitorról általában elmondható, hogy igazán jó... :) Még egy félprofiról is.

(#18) schawo: Nyilván, csak sokan nem tudnak róla, hogy ezek a monitorok tudják szimulálni az sRGB-t és néha még egy sor különféle színteret. (És ez a szimuláció éppen elég jó ahhoz, hogy ne igazán lehessen megkülönböztetni pl. egy sRGB-stől - már persze egy olyantól, aminek 100%-os az sRGB lefedettsége.)

(#20) Isual válasza dezz (#11) üzenetére

Isual
(PH! kedvence)

"A 24"-es profi NEC-ek azonban mind wide-gamutosak." Az igazság az, hogy csinált az NEC egy "butított" PA241w-t meg PA242w-t is a P241/242w-t, amelyek sRGB-s monitorok, azoknak akik monnyuk szeretik az 1200 sort és elég az sRGB, természetesen olcsóbban.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21) dezz válasza Isual (#20) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

A NEC szerint mindkettő wide gamutos, 98,1 és 99,3 százalékos Adobe RGB lefedettséggel. [link] [link] (De természetesen szimulálni tudják az sRGB-t, 100%-os lefedettséggel.)

Korábban egyébként volt egy bizonyos 2490WUXi és 2490WUXi2, amik sRGB-sek voltak, de már rég kifutottak.

(#22) dezz válasza Isual (#20) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Ja, bocs, most látom, hogy a P241w/P242w-re gondolsz (csak kimaradt egy vessző ;) ). Valóban, azok tényleg sRGB-sek, nem ismertem őket.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.