Hirdetés

2018. július 20., péntek

(#1) BiP

BiP
(PH! nagyúr)

Laptophardver kis házban az asztalra. Tuti kombó.
Engem a méretek érdekeltek volna. Így is hamar meglett :
Mindegyik modell 4.6″ x 4.4″. Lesz egy magasabb típus, az 2" magas, ebbe belefér egy 9.5mm magas 2.5"-os HDD/SSD. Ill. egy alacsonyabb, az csak 1.4", ebbe értelemszerűen csak fizikailag kisebb 2.5"-es SSD fér bele.

m.2 foglalatról nem találtam infót, de mivel korábbi generációs NUC-ban volt erre opció, gondolom itt is lesz.
Ekkora méretben sokkal több értelmét látom, mint a 2.5-es SSD-vel foglaltatni a helyet. (ugyanannyi chip van abban is, csak felesleges nagyobb dobozban, és persze lassabb is :) )

(#2) Patice

Patice
(PH! nagyúr)

Azt hittem ebbe is a hibrid Vega GPU-s procikat teszik majd. De nem.
Bár a 128 MB eDRAM elég jól meg tudja dobni a grafikus teljesítményt, de csak azoknál a programoknál, amik ki tudják használni.

Vajon ez már natív HDMI2.0-át kap, vagy még mindig DisplaPort-ból lesz belső átalakítóval megoldva? :U

Gigabyte B85N Phoenix; Intel Core i5 4590T; 4GB RAM; Noctua NH-L9i hűtő, Kingston 60GB mSATA SSD; MS-Tech CI-70/120W ház eladó

(#3) SunMount3r válasza Patice (#2) üzenetére

SunMount3r
(PH! kedvence)

Minden esetre én itt nem látok utalást a natív HDMI 2.0-ra.

És itt az új ficsőröknél csak a Gemini-nél van megemlítve a HDMI 2.0.

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#4) Synthwave

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

And the first UP. :D

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Csabroncka válasza Patice (#2) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

HA belegondolsz azért már nem sok kell, hogy az IGP-k végre látványosan beérjék a dedikált kártyákat, kis ugrás kellene még a fejlődésben, de így sem rossz.

Sokan el sem tudják képzelni, mennyire kompakt jól összerakott cuccok.....

=====DUNE HD TV-102(AW) valamennyi tartozékával, garanciával eladó====="in medias res"

(#6) SidCorky válasza Synthwave (#4) üzenetére

SidCorky
(HÁZIGAZDA)

Eladó Dell Latitude E7240 \\ iPhone X \\ HP Omen 15 2017 \\ HyperX Cloud II \\ Steelseries Rival 110

(#7) Patice válasza Csabroncka (#5) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Most váltottam asztali gépről egy Gemini Lake Pentiumos NUC-ra. Szóval én már el tudom képzelni. :D

Gigabyte B85N Phoenix; Intel Core i5 4590T; 4GB RAM; Noctua NH-L9i hűtő, Kingston 60GB mSATA SSD; MS-Tech CI-70/120W ház eladó

(#8) Synthwave válasza SidCorky (#6) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

régi PH! nick: [oWn]f4te▐ SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Multibit válasza Patice (#7) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

+1
Passzív Asrock lap + J5005 + LC-Power 1510mi. Semmi mozgó alkatrész, hulla csend :)

(#10) Syl

Syl
(PH! nagyúr)

>...ezek nem készre szerelt számítógépek, a memóriát és a háttértárat a felhasználónak kell beszereznie.

Valamint az operációs rendszert.

Words cannot express how much i don't care

(#11) SidCorky válasza Syl (#10) üzenetére

SidCorky
(HÁZIGAZDA)

Így van, köszönöm a pontosítást. Nem minden esetben jár OS a gépekhez, ezért hagytam ki. :)

Eladó Dell Latitude E7240 \\ iPhone X \\ HP Omen 15 2017 \\ HyperX Cloud II \\ Steelseries Rival 110

(#12) ttt

ttt
(fanatikus tag)

Intel® Core™ i7-8559U Processor : Recommended Customer Price: $431.00

És emellé még jön a körítés. Azért ehhez az árhoz kell majd a teljesítmény is, hogy jó vétel legyen.

Mecool KIII Pro (S912) / Mecool KI Pro (S905)

(#13) Csabroncka válasza ttt (#12) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A NUC sohasem az ár/értékben kiemelkedő és megéri termékek közé tartozott....

=====DUNE HD TV-102(AW) valamennyi tartozékával, garanciával eladó====="in medias res"

(#14) BiP válasza Csabroncka (#13) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Ebből a szempontból talán a barebone-okhoz van a legközelebb. Előre kialakított ház, alaplappal, procival, (jó drágán), a többit oldd meg.
Csak míg a barebone hardverileg a desktophoz van közelebb, ez a NUC meg inkább a notebookokhoz.

(#15) Patice válasza BiP (#14) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

NUC-ból vannak Cerkás, Pentiumos változatok is, jóval olcsóbban. :U

(#16) Csabroncka válasza BiP (#14) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Méretben azért elég verhetetlen, a bb lényegesen nagyobb, még microATX lapra építve is.

Nekem ez a gépem volt (GTX 670-em volt):

Aztán ez lett a vége:

Igen az aktív játékot abbahagytam, egy kis Maffia 2 még belefér... Haswell I3 van benne

[ Szerkesztve ]

(#17) BiP válasza Csabroncka (#16) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Persze, nem is azt mondtam, hogy méretben vetélytársak.
Hanem hogy nem full gépet veszel, hanem csak az alapot, (egyedi ház, alaplap, rajta procit, a többit oldd meg).
Bár barebone-ban is van nagyobb, kisebb ház, elég nagy a szórás.(itx alapokon is óriási különbségek vannak).

Mondjuk a képeden jó nagy házikó van, valami mATX lehet, így meg pláne óriási a kontraszt. Látványos a különbség. Szép letisztult asztalt lehet így kialakítani. (vagy akár monitor hátuljára rácsapni, aztán nincs is szem előtt)

Anyósoméknak egy Cooler Master Elite 110 itx házba csináltam új gépet, csodálkoztak is, hogy mennyivel kisebb a ház, mint a korábbi (sima atx midi). Egy ilyen NUC-tól lehidalnának.

(#18) Csabroncka válasza BiP (#17) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Fizikailag nagyon jól össze vannak rakva, masszív erős fém alumínium az odala, össze sem lehet kézzel nyomni. Maga a váz és a ház erősebb mint a normál PC ház.

Szoftveresen, illetve az összeválogatott hardver igen jó - számomra a Gigabyte alaplappal összehasonlítva az UEFI egyenesen fenomenális ésszerűen és jól megvan írva.

(#19) qsotre

qsotre
(újonc)

Ezekben a kis NUC-okban milyen alaplap van?

(#20) Csabroncka válasza qsotre (#19) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nagyjából az összes ugyan azt a felépítést követi:

Ha ránézel a gépházra akkor alaplap úgy helyezkedik el benne, hogy a memória M.2. foglalat vagy normál sata ssd az alján van, innen a frissen beszívott hűs levegő hűti őket, majd a lap szélein megy tovább, a nuc teteje a seggén szellőzik, itt tolja ki a meleg levegőt aktívan vagy passzívan..

(#21) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Kár hogy csak ilyen vackokba jut Iris, rendes bc notikba nem.

(#22) Dr. Akula válasza Csabroncka (#20) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

A hűtése elég gagyi ezeknek, lehetne bőven pimpelni rajta, hely az van a házban is, csak jobban ki kéne használni. A legjobb persze az lenne ha bordás lenne a ház, ami elvezeti a hőt, és ahhoz csatlakozna a CPU hűtő.

(#23) FlashLed

FlashLed
(senior tag)

Kicsi keves fogyasztassal, es testre szabhato a ram es hattertar sajat kivitelezessel. Ez most piros potty az intelnek.

The Mechanic

(#24) BiP válasza Dr. Akula (#22) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

"hely az van a házban is"
Hol is? 1.4" a vékonyabb, 2" a vastagabb, és ebben el kell férnie egy 1 centi vastag 2.5"-os meghajtónak.
Tehát marad 4 centi az alaplapnak, procinak és a procihűtésnek.
Tény, hogy lehetne valamivel extrább hűtés, de elég szűkösek a lehetőségek, féltéglát nem tudsz beletenni.
De az igaz, hogy ki lehetne használni, hogy a méretek fixek, és ahogy mondod, összekötni magát a bordázott házat a hűtővel.

"es testre szabhato a ram es hattertar sajat kivitelezessel. "
Igen, ez az eufemizált verziója a "neked kell hozzá megvenni"-nek :)

[ Szerkesztve ]

(#25) tatararpad válasza Dr. Akula (#22) üzenetére

tatararpad
(őstag)

Ezekben már lesznek 4 magos procik is majdnem kétszer akkora TDP-vel, mint a korábbi modellekben, valószínűleg a hűtést is feljavítják majd ehhez. más különben nem sok értelme lesz ha állandóan túlmelegszik.

(#26) Syl válasza tatararpad (#25) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

"Kicsit" drágábban ott van a HADES CANYON modell, 4/8 magos i7-tel és diszkrét vga-val.

(#27) tatararpad válasza Syl (#26) üzenetére

tatararpad
(őstag)

Csak az szerintem ótvarul néz ki.

(#28) Syl válasza tatararpad (#27) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

A kinézet érdektelen (szerintem jól néz ki). A lényeg az erő. Meg az ár :B

(#29) Dr. Akula válasza BiP (#24) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Volt a kezemben eghy, simán beleférne a tetejére egy faltól-falig venti, alá meg hasonló méretű borda (nyilván nem túl vastag, de hát alapon se az). Ezt kéne hőcsővel rákötni a procira. Meg némi lyuk se ártana a légmozgásnak, abból se sok van egy ilyenen. Igen, a helykihasználásra gondoltam.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.