Hirdetés

2017. november 20., hétfő

(#1) XuChi

XuChi
(őstag)

HDD alatt a GPU!!! :C:C:C Gratulálok. Izzó HDD garantált!

Nem egy notebook-ban a GPU hőcső a hdd !!mellett!! megy el. Terhelésnél a HDD 50+ fokig melegszik. Itt meg a GPU-n csücsül a HDD. :W:W

[ Szerkesztve ]

(#2) megarambo

megarambo
(tag)

Azt hiszem erre mondják, hogy nem szép, de legalább ronda. A hűtés azért erősen kérdőjeles szerintem is.

(#3) dementor

dementor
(senior tag)

Nem akármilyen teljesítmény ilyen pici méretben. Ránézésre valóban tévedésnek tűnik a hűtés rendszer, de biztos vagyok benne, hogy működik. :C

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#4) próbakocka válasza XuChi (#1) üzenetére

próbakocka
(senior tag)

Azért nézd majd meg, hogy a K1200-on mekkora hűtő van, és az mennyi hőt termelhet. Ez nem gamervga ... Ránézésre, egy a standard félmagas quadro hűtőhöz képest kb 30-40%-al nagyobb, úgy hogy a vga TDP-je valószínűleg tovább csökkent (40W?)

Nekem kifejezetten szimpatikus a cucc. De attól erősen tartok, hogy drágább lesz, mint egy azonos teljesítményű 17-es Zbook...

[ Szerkesztve ]

/// DS215j + Chromecast 1/2

(#5) XuChi válasza próbakocka (#4) üzenetére

XuChi
(őstag)

Igaz. 40w-nyi hőt nem nehéz felszámolni. De, akkor sem egy mérnökzseni, aki ezt így megtervezte. Egy hdd ami baromira érzékeny a melegre, ne rakjuk már a melegedő alkatrész fölé :C

(#6) Forestal

Forestal
(fanatikus tag)

A HDD elhelyezési problémával egyetértek. Külsőre nekem bejön a kis méregzsák. Van egy csere-érett dc7900 Ultra-slim a családban... ki tudja?

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#7) pengwin válasza próbakocka (#4) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

És ezeknek a kis Quadro VGA-knak mi értelme?
Mert egyébként nagyon drágák, főleg ahhoz képest ahogy kinéznek (pl. gagyi hűtés), annyira, hogy abból egy pár kategóriával erősebb "mezei" VGA-ra is futná.
Vagy a konzumer VGA-k annyira le vannak butítva driveresen és firmware-ben, hogy profi felhasználás esetén a Quadro még így is megveri őket?
Azért vicces belegondolni, hogy ha ez a helyzet akkor mire lenne képes egy Quadro egy rendes hűtéssel és TDP kerettel...

Üdv, Dani

(#8) GrotESC

GrotESC
(fanatikus tag)

Aki nem szeretne a VGA fölé HDD-t/SSD-t tenni, annak az M.2-es port tökéletes választás. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#9) ivarg válasza XuChi (#1) üzenetére

ivarg
(tag)

Szerintem nincs igazad.

Ezt a gépet alapvetően nem 100%-os VGA terhelésre tervezték, bár biztos vagyok benne, hogy attól még képes elvezetni azt a hőt ami 100%nál keletkezik.
A HDD-nek a statisztikák szerint effektív mindegy, hogy 30 vagy 70C-on üzemel.
Ráadásul egy elég masszív levegő mennyiség távozik alatta ami max 40-45fok lesz az pedig képes lesz simán szinten tartani a HDD hőmérsékletét is.
+ már az USDT 8300 elite gépek is bekapcsolták a ventilátort ha felmelegedett a HDD. tehát az említett probléma nemlétezik.
legfeljebb kicsit zajosabb lesz a gép folyamatos nagyobb igénybevételnél, de ilyen a célra max 1-2 idióta majdénmegmutatomgamer veszi meg, mert tőlönk nyugatabbra nagyobb igénybevételre nagyobb gépet szokás vásárolni.

Minden eladott termékemre min 12 nap garanciát vállalok. A szállítás költségét többnyire ajánlott küldeményként bekalkulálom az árba, ezt akkor tudod igénybe venni ha előre utalod az árát annak amit megszeretnél vásárolni. Igen minden működik hibátlanul, máskülönben nem lenne garancia.

(#10) kpbendeguz válasza pengwin (#7) üzenetére

kpbendeguz
(fanatikus tag)

Az alsó kategóriás quadrok a megbízhatóságról szólnak, nem a teljesítményről. Szvsz ez inkább jogi kérdés, azaz ha hivatalos supportot akarsz egy grafikus szoftver gyártójától, ott a legtöbbször quadrot adnak meg referencia hardverként, azaz ha bármi nyűgöd van és nem quadrot használsz, elintézhetik annyival, hogy bocsi, nem referencia hardveren futtatod a szoftvert.
Mivel a HP feltehetően céges környezetbe szánja ezeket a gépeket, feltételezem azért került bele opcionálisan egy kis teljesítményű quadro, hogy a beszerzéseknél ne legyen akadály a referencia vga hiánya.

(#11) Krix válasza kpbendeguz (#10) üzenetére

Krix
(senior tag)

:K és mehet rá hat monitor is.

If it is not broken then don't fix it!

(#12) Duliee válasza Forestal (#6) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Nem hiszem ,hogy azon az ársávon fog ez megjelenni :D ;]

Redmi Note 5A fekete szilikon tok 499 Ft -

(#13) pengwin válasza kpbendeguz (#10) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Ezt így tudtam, de a Quadrok GPU-i hardveresen tudtommal nem térnek el a sima konzumer kártyákéitól, nem is kap mindegyik ECC RAM-ot, pedig támogatja.
Vagyis egy-egy alsóbb kategóriás Quadro simán lehet azonos egy sima GeForce-szal, a professzionális szoftvereket gyártó cégek szerintem csak kifogásként használják ezt a referenciahardver-meghatározást.
Ezek után nekem ez egy elég komoly nyerészkedésnek tűnik: vehetsz ugyanolyan kártyát más néven, sokszoros áron, vagy a sok tíz- esetleg akár százezerért vásárolt szoftvered szupportja le se fog szarni, amikor az ő termékük nem működik.
Jó dolog ez, szépen le lehet húzni a céges ügyfeleket.
Tudom, Quadro alá valami hipi-szupi tesztelt meghajtó való, ami betonstabil és nem butítja a kártya teljesítményét FP számítások alatt, de akkor is piszkálja a csőrömet, na nem mintha érintene... :D

Üdv, Dani

(#14) alvarezlopez válasza XuChi (#1) üzenetére

alvarezlopez
(kvázi-tag)

-

[ Szerkesztve ]

(#15) Forestal válasza Duliee (#12) üzenetére

Forestal
(fanatikus tag)

nyilván most 40k-t ha érne, de mikor megjelent 7 éve 270-280k-ért vesztegették. A most megjelent kisebbik modell (i3) nem hiszem, hogy lényegesen drágább lenne

(#16) Duliee válasza Forestal (#15) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

DC7900-as 40k-t nem ér.. talán 15-öt esetleg :)

És ez a gép nem egy kategória azzal, még ha az időbeli távolságokat nem is nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#17) -Skylake- válasza XuChi (#1) üzenetére

-Skylake-
(senior tag)

Imadom az ilyen hozzaszolasokat, szolj oda haver a HP-nak, hogy az X ezer mernokuket rugjak ki, mee te jobban tudod, hogy mi merre. Gondolod, hogy amikor ezt ott szazak megterveztek, egy WS-t ami alapesetben napi 24 orat megy, akkor egyetlen mernoknek se jutott eszebe az ami neked viszont igen? Teljesen real az elkepzeles...

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#18) worxland

worxland
(őstag)

Nem látom, mitől lenne ez nagy durranás. Itt a melóhelyen az asztalon csücsül egy HP EliteDesk 800 G2 Desktop Mini, ami kisebb mint ez a Z2 Mini, és van benne 8 giga RAM, SSD, i5-6600, 3 monitor köthető rá - irodába overkill.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19) BatchMan

BatchMan
(senior tag)

Pici, apró, mini, de mekkora? Csak én nem találtam meg a méreteket?
Külső táp mekkora, milyen?
Amúgy annyira nem tűnik kicsinek, de a kétventis megoldás legalább dB-ben jól mérhető lesz.

(#20) Lacok válasza BatchMan (#19) üzenetére

Lacok
(őstag)

(#21) BatchMan válasza Lacok (#20) üzenetére

BatchMan
(senior tag)

Kösz, hogy belinkelted, de be is írhattad volna...
8.5 x 8.5 x 2.28 inch azaz 21,6 x 21,6 x 5,8 cm. Annyira nem kicsi.
Egy [XPC nano i7-tel] csak 141 x 141 x 42 mm, azaz a harmada térfogatra.

(#22) Borosz válasza XuChi (#1) üzenetére

Borosz
(őstag)

SSD jó hőtűréssel
De szerintem a többi sem hal meg 50+ foknál. Nomeg a hűtő hamar kihúzza a levegőt, ami ugye kívülről jön.
Jó kis gépe ez. Én beleszerettem. Nagyon vagyány. :K

(#23) Forestal válasza Duliee (#16) üzenetére

Forestal
(fanatikus tag)

Nem ezt látom. Mind végig néztem amiket linkeltél: Fele desktop vagy fél/1/3 konfig vagy töküres. A teljesség kedvéért: ez is egy komplett konfig tiszta Win7-el +egy hibátlan Viewsonic! monitorral és 4x nagyobb tárhellyel + Logitech kieg.-el. 6 hónapja új gyári tápventivel. Így ér 40k-t. Te is tudod, hogy ezt a méretet (akinek fontos) meg kell fizetni. Asztalit kapsz 17-18-ért. Van aki siet és kell a pénz, de aki kivár megkapja a valós árát. Egyébként meg már megvan a helye ;)

Itt szigorúan az árra gondoltam. Az időbeni távolságot nyilván figyelembe kell venni. Persze nem egy kategória egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#24) Duliee válasza Forestal (#23) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Csak magát a gépet nézzük szerintem, sallangoktól mentesen.

6000 Pro-t 26-ért vettem, bolti számlával. E8500-assal.

DC7900-asok kb 15-17ezernél többet már nem érnek. És ezekből lehet találni ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#25) Forestal válasza Duliee (#24) üzenetére

Forestal
(fanatikus tag)

Akkor azt áráért vetted gratula hozzá. DE ez egy mikrotorony nem pedig ultra-slim! :U Nem egy méretkategória. A volt munkahelyemen ebből is abból is (6000 Pro-t ból pár darab) volt rengeteg.

ezt nézd meg és képbe leszel

"DC7900-asok kb 15-17ezernél többet már nem érnek. És ezekből lehet találni ennyiért" ezt írtam én is az imént...

[ Szerkesztve ]

(#26) Duliee válasza Forestal (#25) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Ok. :)

(#27) Forestal válasza Duliee (#26) üzenetére

Forestal
(fanatikus tag)

A #23-ban tévedésből egy mini linkjét küldtem, nem pedig az ultra slim-et..
na mindegy a lényeg, hogy tisztáztuk :)

(#28) kpbendeguz válasza pengwin (#13) üzenetére

kpbendeguz
(fanatikus tag)

Consumer igényekhez természetesen minden vállalati megoldás lenyúlás, mert a cégek számára valóban fontos szolgáltatásokat gyakran - jobb híján - a hardver árába építik.
Azaz simán lehet, hogy a quadro kártya és a sima geforce között semmi hardveres különbség nincs, viszont a vevő cég számára biztosítékot jelent, hogy az nvidia a quadrokba szánt chipeket alaposabban teszteli, a hozzá való drivert körültekintőbben fejleszti. Ezt az extra szolgáltatást az nvidia nem tudná külön beárazni a céges ügyfeleknek, tehát létrehozott egy külön termék kategóriát magasabb árral, ami fedezi az alaposabb fejlesztés költségeit.
Ez az általános üzleti modell egyébként szinte minden brand gyártónál: a magasabb hardver árral a célközönséget arra a körre szűkítik, akiknek fontos a kiterjesztett termék támogatás, mint a rendszeres bios és driver frissítés, 24 órán belüli alkatrészcsere, stb. amit külön szolgáltatásként nehéz lenne eladni.
Ez kívülről lenyúlásnak tűnik, valójában viszont egy másik termékkategóriáról van szó.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.