Hirdetés

2019. augusztus 17., szombat

(#1) .Z.

.Z.
(tag)

Na ez már monitor.

(#2) monguz82

monguz82
(tag)

azt a 38"-ost elfogadnám simán, szorítanék neki helyet az asztalomon :D

Oneplus 7 Pro --- Evil is back!

(#3) Pipó

Pipó
(őstag)

Ez már valami! A nagyobb nagyon üt. Remélem lesz róla alapos teszt.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#4) Dyingsoul

Dyingsoul
(addikt)

HDR 400... kár. :(

YT: youtube.com/dyingsoulgaming --- Facebook: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream csatorna: http://twitch.tv/dyingsoul -- Honlap: http://diablo3.hu/

(#5) Solten

Solten
(őstag)

Nah, igy kell ezt, bravo LG.

Saor Alba

(#6) Korbel78 válasza Pipó (#3) üzenetére

Korbel78
(aktív tag)

+1
Várom a tesztet róla én is. :K

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#7) hajbel

hajbel
(őstag)

Kár, hogy nem Freesync, így még ha esne az ára sem lenne nálam esélyes.

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#8) Cassi

Cassi
(aktív tag)

A nagyobbik hardveres G-Sync, a kisebbik G-Sync Compatible. Ez csak azért érdekes, mert az év eleji G-Sync Compatible minősítés bejelentése óta alig került piacra új hardveres G-Sync monitor (talán csak ez egyedül?).

(#9) siposz

siposz
(lelkes újonc)

Ha összemixelnék a kettőt akkor meglenne a következő monitorom.

Ilyet szeretnék: 34 inch, 21:9, 1440p, sphere lighting

A 38GL950G is tetszik, de ahhoz már nagyon brutális videókártya kéne.

(#10) csicso82

csicso82
(nagyúr)

Gyerekek javítsatok ki de ez gyakorlatilag tökéletes nem?
- IPS
- 1ms
- 144Hz
- a hajlításért nem vagyok oda de 21:9-es képaránynál és 30" felett okés
- 2K-4K a nagyobb felbontása?
- G-sync
- ez az "ambilight" szerű cucc nagyon jó (nem szeretek teljesen sötét szobában gépezni egy kis 10-20W-os asztali lámpa van messzebb a plafon felé fordítva hogy egy gyenge szórt fény azért legyen.
talán már csak a HDR hiányzik. HDR is van
Mint ha az utóbb időben ezen paramétereket keresték sokan egy monitorba gyúrva.

Mondjuk egy 30" feletti sík, 4K-s jöhetne.

Na akkor a szakértőket mi az ami hiányzik? FreeSync?

[ Szerkesztve ]

(#11) siposz válasza hajbel (#7) üzenetére

siposz
(lelkes újonc)

Igazából nem értem, hogy miért nem lehet egyszerre G-sync és freesync. A freesync már kvázi ingyen van, és akkor nem lennél a monitorod miatt kártya gyártóhoz kötve.

(#12) csicso82 válasza siposz (#9) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

34"-on az 1440p kevés, szerintem. Sajnos ezt a monitort nem tudom amúgy mi tudná kihajtani talán a 2080TI utódja.

(#13) Cifu válasza csicso82 (#12) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Az egyszerűbb játékokban (CS, World of Tanks és társai) simán kihajtja egy 1070 is szerintem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) hajbel válasza siposz (#11) üzenetére

hajbel
(őstag)

Pont ezt nem értem én sem. :( Bár a g-syncnek vannak más előnyei is.

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#15) siposz válasza csicso82 (#12) üzenetére

siposz
(lelkes újonc)

Grafikusoknak talán, mindenki másnak szerintem tökéletes.
34 inch 3440 * 1440: 110 ppi
Ez pont olyan, mint egy 20 colos fullHD sűrűsége.

Nekem teljesen tökéletes.

(#16) enginev3.0

enginev3.0
(nagyúr)
LOGOUT blog

38as nagyon jöhetne

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#17) GoldhandRent válasza csicso82 (#12) üzenetére

GoldhandRent
(senior tag)

34" 21:9-ben miért kevés a 1440p ?
Az ugyan az, mint a 16:9 27" 1440p. -> 3440x1440, a 2560x1440 helyett. ugyan az, csak szélesebb kép fér rá, emiatt az átló is nagyobb, de milliméterben pontosan ugyan olyan magas a 16:9 27", mint a 21:9 34".

[ Szerkesztve ]

i7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming | Play Station 4 PRO 500M Limited

(#18) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

Ez már valami.
Jöhet :)
Gondolom az ára nekünk való.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#19) Yany válasza csicso82 (#10) üzenetére

Yany
(addikt)

Ez gyakorlatilag egy álom monitor. Csak a G-sync sánta nekem, egy freesync 2-nek jobban örültem volna, bár a várható ára miatt valószínűleg amúgy sem cserélném a mostani 38-ast...

Asus Zenbook teszt: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#20) muszurkefal válasza csicso82 (#10) üzenetére

muszurkefal
(tag)

Nem kell kijavítani, én is valami hasonlóra vártam már, sajnos 2 éve is, amikor konfigot építettem :C IPS, 1ms, 144Hz, G-Sync valahogy nem akart összejönni akkoriban 1 helyen.
Egyelőre nem lesz csere, de itt az ideje, hogy ezek a tulajdonságok együtt legyenek meg.

Origin: Laszas

(#21) Cassi

Cassi
(aktív tag)

Német oldalak szerint a kisebbik 699, a nagyobbik 1999 eurón fog nyitni. Nice price.

(#22) Cyberboy42

Cyberboy42
(aktív tag)

na most akkor az amd tulajoknak meszeltek, vagy hogy van ez? nincs szink csak g szink? es az a masik fajta szink ez meg mi a rak?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#23) Termigáßor

Termigáßor
(aktív tag)

Most akkor az 1ms ULMB mellett értendő?

shield(gun) only...

(#24) Yany válasza Termigáßor (#23) üzenetére

Yany
(addikt)

Ezt miért gondolod? A hivatalos oldalon nem látom, hogy akárcsak utalnának ilyesmire...

(#25) Amerigo57

Amerigo57
(aktív tag)

A leírtak alapján az
LG 27'' UltraGear 27GL850 QHD Nano IPS 160Hz
nem tűnik rossz monitornak, összehasonlítva ,
az ASUS ROG Swift PG279Q , és az
Acer Predator XB271HU hasonló tudású monitoraival.
Svédországban az előjegyzési ára 6 490 svéd korona,
azaz kb 193 ezer Ft. Hogy itthon mennyi lesz az ára , nem tudni.
Link:
Link:

[ Szerkesztve ]

(#26) flexxx2

flexxx2
(senior tag)

Akkor már nem kellenek a TN panelek senkinek, mert IPS is tudja?

(#27) Akula

Akula
(senior tag)

mindegy mennyibe kerül, must have :R

az erő legyen veled!

(#28) Tetsuo válasza csicso82 (#10) üzenetére

Tetsuo
(tag)

Sík, 4K, Freesync 2, PWM-mentes... ezek még kellenek a boldogsághoz. ;)

(#29) csicso82 válasza Tetsuo (#28) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

:R erre gondoltam, valami még hiányzik. A sík és 4K nem gond, úgy vélem.

NA DE a PWM mentesség még odébb van.

A TÖBBIEKNEK IS KÖSZÖNÖM AZ INFÓKAT! :R

(#30) green dude válasza hajbel (#7) üzenetére

green dude
(tag)

Az LG oldalán ha rákeresel szerepel a FreeSync is a leírásban.

(#31) green dude válasza siposz (#15) üzenetére

green dude
(tag)

Nem teljesen olyan. A PPI-hoz meg kell adnod, hogy milyen távolról nézed.

(#32) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

1 ms...
Szuper, akkor IPS válaszidő probléma letudva, most már jöhet a régi grafikus munkára való CRT monitorokkal megegyező vagy jobb színhelyesség kifejlesztése. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33) green dude

green dude
(tag)

Szuper amúgy ez a monitor. Kár, hogy nem lesz 24" méretben. Amúgy mit gondoltok, ez natív 10 bit vagy 8+FRC? Hasonló lefedettséget lattam 8+FRC-vel. Mostani consumer nVidiák tudják a natív 10 bit-et DP kimeneten?

(#34) Peter13 válasza green dude (#31) üzenetére

Peter13
(senior tag)

Én nem így tudom, a PPI az egyszerűen Points Per Inch. Tökmindegy milyen messziről nézed. A képátlóra vetített képpontok számát osztod a képátlóval (inchben, vagyis hüvelykben). A távolság, amiről nézed, az egyszerűen nem faktor...az hogy látod-e a képpontokat, az természetesen erősen függ a "nézési távolságtól" (is...meg az adott egyén szemnek fókuszálási képsségeitől is)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#35) green dude válasza Peter13 (#34) üzenetére

green dude
(tag)

Jogos. Nem fejtettem ki, hogy mire gondoltam pontosan. Én még hozzá szoktam venni, hogy milyen messziről kell nézni az adott képátlójú, adott pixelszámú monitort, hogy már a szemed ne tudjon különbséget tenni a pixelek között. Ez fontos dolog, ezért én nem díjazom például a 24"-es FHD monitorokat. Ahhoz, hogy elérd azt a határt amit írtam már nagyon messze kell ülnöd a monitortól ami pedig a FOV-nak csesz oda.

[ Szerkesztve ]

(#36) csicso82 válasza Apollyon (#32) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

A színnel nem volt gond eddig sem az a fránya "IPS GLOW" és a gyenge fekete az ami megkeseríti az IPS panelt használók életét.

(#37) Peter13 válasza green dude (#35) üzenetére

Peter13
(senior tag)

Jó neked (sóhaj): nekem sajnos már teljesen "megfelel" a 24-es fullHD monitor :)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#38) Yany válasza csicso82 (#29) üzenetére

Yany
(addikt)

Miről beszéltek? Az LG-nek már a legelső 38-as panele is PWM-mentes, ami a 38uc99-esben van.

(#39) BiP

BiP
(veterán)

Ha nem lenne ívelt, ezt a 38ast vinném azonnal.
Igaz, hogy nem kenne meg a rendes 4k, de mozifilmek alatt ez nem jönne ki, és játék slatt is elfogadható a komptomisszum. (Most 4k van. a Wqhd-t kevésnek érezném, de ez beleférne)

#10:csicso82: ezalatt a 2K-4K alatt mit értesz pontosan?

(#40) Franklin válasza flexxx2 (#26) üzenetére

Franklin
(őstag)

Hát ha neked kell a 600e Ft-os IPS 144 Hz monitor, akkor hajrá... én pl. szeretném ha továbbra is lennének olcsó TN 144/240 Hz is modellek is... legfeljebb nem 100% színhűséggel fogom látni Pistike skinjét, mikor halomra lövöm CS-ben vagy Quake-ben.

(#41) csicso82 válasza Yany (#38) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

:R akkor már csak egy gond van vele: AZ ÁRA majd ha harmad-negyed ennyiért lesz veszek.

(#42) -Skylake- válasza green dude (#31) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

-

[ Szerkesztve ]

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#43) Ricsi85 válasza siposz (#9) üzenetére

Ricsi85
(csendes tag)

Szia
Jelenleg egy 34est hajtok és a 38 jobb lenne, csak sajnos kevés van és nagy a feláruk.

(#44) -FreaK- válasza csicso82 (#10) üzenetére

-FreaK-
(veterán)

Igen, ilyenre még nem volt példa eddig, ez érdekel engem is, bár a 2000EUR-s árral nem :) Jöhetne Freesync-el, de attól félek, még úgy se lenne elég jó áron.

A HDR LCD monitornál totál értelmetlen, az is csak egy felesleges árnövelő tényező.

Az az 1ms ne tévesszen meg senkit, marketing kamu. Néhány monitornál régebben írták, hogy virtuális 1ms, a szem a mozgások követése alatt úgy érzékeli mintha 1ms lenne a pixel válasz idő (perceived 1ms). Most már gondolom vannak elég pofátlanok ahhoz, hogy ezt lehagyják. Mellesleg csak ULMB alatt volt ilyen, ami meg nem működött együtt a váltakozó képfrssítéssel (sync), tehát vagy ezt, vagy azt kapcsolod be.

Erősen kétlem, hogy itt is máshogy lenne, majd ha kimérik rendesen, műszerrel a pixel válasz időket, ugyan az fog kijönni, amit egy normál IPS eddig is tudott, ami közelében nem lesz az 1ms-nek.

Ezen felül még az IPS/VA preferencia is bele szólhat, hogy kinek mennyire tökéletes. Én eddig a VA-ra szavaztam (az is van), de szerintem a többi tulajdonsága miatt simán váltanék IPS-re :)

Ezeket leszámítva viszont tényleg benne van minden ami kellhet.

(#45) Low Noise válasza -FreaK- (#44) üzenetére

Low Noise
(aktív tag)

Én is a va panelre szavaztam most vettem egy MSIMPG27CQ-t néha. tettenérhető egy kis ghosting, de engem ez kevésbé zavar mint az IPS pocsék kontrasztaránya. Milyen monitorod van?

[ Szerkesztve ]

(#46) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

IPS-nél az OD-t igen nehéz úgy implementálni, hogy az gyakorlatban összeeresztve a különböző színű pixelek eltérő átfordulási idejével ne szüljön valamilyen színtorzulást. Itt meg ugye 1ms-et igérnek, amit a 240-es TN panelek is, csak a legnagyobb OD-val tudnak közelíteni.

Ha legalább a most kapható "gyors" IPS paneleknél élesebb, konzisztensebb képe lesz, már van ok az örömre.

(#47) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

Szerk.: Megnéztem ezt a videót a 38-as-ról, a csoda ismét elmaradt: a kontrasztos háttér összemosódik amikor svenkkel a kamera, a kard eltűnik a figura kezéből amikor suhint.

A hibátlan mozgás megjelenítés IPS-en, még mindig várat magára.

[ Szerkesztve ]

(#48) flexxx2 válasza Franklin (#40) üzenetére

flexxx2
(senior tag)

Az árat nem néztem, de már nem csak a TN panel a király ms-ben.

(#49) Low Noise válasza Duracellm... (#46) üzenetére

Low Noise
(aktív tag)

Mi az az OD?

(#50) KTTech válasza Low Noise (#49) üzenetére

KTTech
(addikt)

OverDrive

www.kttech.hu - Huawei Honor Note 8 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.