Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    Örvendetes, hogy FHD-ban 60-ra HD-ban pedig 120-ra nőtt a képkockák száma másodpercenként.

    Viszont 1-2 tesztvideó jó lenne, hogy a képminőség javult e ?

    Az elődöt ugyanis "lehúzták" a fórumában elég rendesen.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • imibogyo

    veterán

    Természetesen fényképezőgépként is bevethető, lőhetőek vele sorozatfelvételek is akár, és segítségével kiegészíthetők a TimeLapse anyagok is. Ez szerintem készíthetők akart lenni. ;) Amúgy én is kíváncsi vagyok a képminőségére. Az elődtől sajnos többet vártam, ezért voltam ott akkor olyan csalódott, remélem ez már jobban sikerül nekik. :K

    Más:
    Unatkoztam tegnap, így megrendeltem egy überolcsó akciókamerát, csak úgy tesztelgetésre. Nagyon kiváncsi vagyok, mert ha minden igaz én már a javított verziót kapom, amiben javították az előd vizálló tokjának a képbe lógását és kevésbé durva a halszem effektus (bár az első engem nem érint, nem úgy akarom használni, a második pedig nem zavar). A képminőséget elnézve abszolút nem kell szégyenkezni lévén csak egy 25-ezres kameráról van szó. LINK, LINK2 Itt pedig megnézhettek egy jó alapos tesztet róla, amiben mindent kiveséz a tesztelő és a leírásban ad egy linket ahol a nyers anyagokat le lehet tölteni. Érdemes nem a YT-os videók minősége alapján dönteni. LINK Sajnos pót akksit egyelőre nem találtam hozzá, de majd maximum hegesztek valamit ha szükséges. Ja és töltés közben is tud rögzíteni (autós, hajós és motoros kamerázóknak ez jó hír).

    Megint más:
    Utolsó linkjeim pedig az éppen aktuális kedvenc GP3 videóim (mert azért minőségben még mindig ez a csúcs szerény véleményem szerint (bár árban is :B )). Nagyon jó minőségű anyagok, gyönyörű tájakon. LINK1, LINK2

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz Borisz76 #1 üzenetére

    azt összes kamerát lehúzzák a fórumban. kár a széteffektezett promó videókat alapul venni....

  • imibogyo

    veterán

    válasz elefant #3 üzenetére

    És a felhasználók videói? Azok is szét vannak effektezve (YT?)? Szerinted mindenki profi, gyárak által fizetett After Effects guru az interneten? Mert az, hogy van fenn pár "széteffektezett" és pénzelt videó az tiszta sor, de azért lássuk már, hogy szarból nem lehet várat építeni.

    Ezt az általad készített JVC anyagot, hogyan "effekteznéd szét", hogy megjelenjenek rajta a részletek, hogy ne legyen ennyire pixeles? Hiányzó képi információkat milyen effektel, vagy utómunkával tudsz pótolni? Ha nem jó az alapanyagod, azt hogyan effektezed szét? Egy sötét videóból, például a JVC szintén általad készített anyagából, hogyan csinálsz olyat, mint a szintén általad, de jobb kamerával készült videó? Mely tőled abszolút függetlenül még mindig nem túl acélos?

    Mindenhol ez az érv jön vissza a különböző fórumokon és itt is a topikokban, hogy de hát ez, vagy az már utófeldolgozott, ez, vagy az nem a valóságot mutatja, nem hihető stb.. De normális "széteffektezett" videót, csak normális alapanyagból lehet készíteni.

    Ilyen minőségű videót még az általam nagyon szeretett Sony-val sem lehet készíteni (stabilabbat mondjuk igen), egyszerűen erre a minőségre jelenleg csak a GP Black képes (már ami akciókamerával találkoztam). Hogy van-e rajta utómunka? 1000%, de a lényeg, hogy volt miből kihozni, "kieffektezni" ezt a minőséget.

    Persze tiszta sor, hogy sok esetben akár 30-80k-s árkülönbségekről is beszélünk a kamerák között, de szerintem az előző hozzászólásomban linkelt olcsó kamera videói simán vállalhatóak kompromisszumokkal (mert hogy az ember bizonyos árszintért vállal kompromisszumot) és ehhez képest feleannyiba kerül, mint akár a JVC és negyedébe, mint a GP3 Black.

    Ezek után hogyne húznám már le mondjuk a JVC-t, hogy ennyiért (kétszer annyi pénzért) sokkal jobb minőséget kellene nyújtania, mint egy olcsó kínainak? Bármelyik más cég kameráját be lehet ide helyettesíteni. Ha 30 ezerért hozható ez a minőség (ami még nem túl jó, de egy ilyen árú kamerától már meglepően jó), akkor 60-80k-ért miért nem lehet ugyanezt elvárni, vagy még inkább miért nem várható el sokkal-sokkal jobb minőség? Főleg, hogy nagy múltú és nagy költségvetésű cégekről beszélünk. Természetesen látok sok hibát ennek a kis kínai kamerának is a képében (belógó vízálló tok elég nagy öngól), de ez egy 30k alatti valami.

    Csak én gondolkodom ár/érték arányban? Mindenki másnak nem számít mire ad ki pénzt? Én el tudom fogadni a rosszabb minőséget, ha ehhez alacsony ár társul, és fordítva el tudom fogadni a GP3 Black árát (most már, egy darabig ez nehezmre esett), mert látom, hogy mire képes megfelelő kezekben. Még mindig nagyon gondolkodom a Sony-ban is elsősorban a stabilizáció miatt (és a mínusz 50k miatt ;] ), de úgy gondoltam egy próbát megér ez a kis gyösz előbb.

    Zárójelben: érdemes lenne valahogy megoldani, hogy ti is egy-egy kamera RAW anyagait feltöltsétek valahova (dropbox, skydrive, dumptruck stb.). Sokkal könnyebb (hatékonyabb, jobb) lenne azok alapján dönteni, mint a YT-os agyonkonvertált anyagok alapján. :K

  • Borisz76

    veterán

    válasz imibogyo #2 üzenetére

    Az 1-es linken található videó nagyon meggyőző !!!

    A GP3 Silver és Black között észrevehető a képi minőség különbsége.....a Black javára !!!

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • imibogyo

    veterán

    válasz Borisz76 #5 üzenetére

    Mármint az SJ1000-es első linkje, vagy a GP3 első linkjére gondolsz?

    A GP3-aknál igen egyértelmű (a látottak alapján) a minőségbeli különbség, az én szememben csakis a black az ami megéri a pénzét. A Silver és főleg a White esetében biztosan nem azokat választanám a többi cég termékével szemben. De még házon belül sem alternatívák a HD2-vel és annak árával szemben. Bár ezeket csak netes tesztek alapján mondom. Egyedül a black-hez volt személyesen szerencsém (bár nem igazán szerencse, mert azóta is fáj érte a szívem ;] ). Az nagyon állat.

    Ma elsült a kezem így elhalasztottam a kínai kamera beszerzését és ráugrottam egy Sony AS-15-re. Ha minden igaz jövő hét végén már nálam lesz. De szerdán kiderül, hogy van-e raktáron. :B

  • tocsa

    senior tag

    válasz imibogyo #6 üzenetére

    Kerdes: mennyire kulonboznek hardware-ben a GP Black as a Silver? Atalakithato-e valamilyen sima firmware flash-el vagy mas software-es (esetleg a firmware flash elmehet enhyen hardware-es iranyba is) egy White vagy Silver GP Black-e?

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • imibogyo

    veterán

    válasz tocsa #7 üzenetére

    Hát ebben én nem tudok neked segíteni (itt a gyári "összehasonlítás"). Ennyire (hw speckó szinten) nem követem a dolgokat, szerintem elefant erre pontosabb választ tud neked adni. De első ránézésre nekem a Silver és White között, csak "szoftveresnek" tűnik a különbség (mármint a white egy butított silver, legalábbis nekem így logikus), de a black az valószínűleg egy külön állatfaj.

    Ehhez jó lenne tudni, hogy mennyibe fáj a gyárnak pontosan az előállítás, mert ha mondjuk a white jelenlegi eladási ára környékén tudják tartani a black valós gyártási költségét, akkor a kamerák belülről még akár ugyanazok is lehetnek, mondjuk csak az optikát, a házat és a FW-t cserélve a különböző típusoknál. Így egy kamera gyártásával meg lenne részükről oldva minden, természetesen ez csak feltételezés részemről, simán lehet hülyeség. :K

  • csaszi72

    aktív tag

    Nem lehetne, hogy a GP imádók a GP blogokban ömlengjenek a GP-ról?
    Hányinger kerülget, hogy minden Action/Sport Cam-ban feltünnek.
    :R

     Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

Új hozzászólás Aktív témák