Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #43 üzenetére

    [link]

    Még a módválasztó tárcsa is virtuális, menüből kell kihalászni. És akkor nem beszéltünk a hátsó vezérlőtárcsáról, érzékenységről, sorozat módról, AF mező-választóról.
    Már a fénymérést, AF-módot, elülső vezérlőtárcsát meg sem említem, mert ugyan nekem néha hiányzik a belépő dslr-ről, viszont nekünk amatőröknek ezekre valóban nem gyakran van szükségünk.
    A vakupapucs sem ártana, mert valahova szeretne néha az ember egy erősebb vakut, vagy az én esetemben a rádiós kioldót felhelyezni.
    Szóval nálam ezek a hiányok legyilkolják a használhatóságot, csináltak egy divatgépet, ami jóformán csupán képernyő egy bayonettel. Akit nem izgat komolyabban a fotózás az úgyis miniatűr zsebgépet vesz, vagy ultrazoomot, akit pedig érdekel az hamar bele fog őrülni a hiányosságaiba.

    Sokkal inkább vennék egy EP-1/2-t vagy egy GF-1-et. Nem szeretek márkát külön kiemelni, de a nikon tükrösök után már csak lefelé van kezelhetőségben út. Annyira jól eltalálták a gomb+tárcsa beállításokat, és olyan jól el vannak helyezve, hogy egy ilyen sonyval sírógörcsöt kapnék. Az m43 így kevésbé rossz kompromisszum ezen a téren.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák