Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    scythe s-flex tapasztalat:

    ezek valóban hangtalan ventik, kb. 17(!) év saccolt életartammal. nekem a 800 rpm-es 8 db-esből van 2 db.
    amikor vettem egy kis üzletben, kitettek az asztalra egyet, (már eleve ott volt előkészítve a demonstrációs tápkábel), és kussbavágtuk magunkat fél percre. beledugtam a fülemet a ventibe, valóban semmi hangja nem volt.

    de hiába: minden venti egyszer bekerül egy házba, ahol előjönnek mindenféle szélzajok, hiába a a csodaventi. nálam a a htpc-ben a befúvóhoz aránylag közel van a scythe mini ninja passzív cpu cooler. az éjszaka csendjében szabályos kísértethuhogást csinált. (mert hát ugye letölteni is szeretek vele...)

    a ventit a házból kívülről kellett rácsavarnom, hogy nagyobb távolságra kerüljön a cpu hűtőtől. így megszűnt a zaj...

    hiába a 8, meg 5, meg ki tudja hány db-es űberventi. a szélzajokat teljesen kizárni lehetetlen.

    és még annyi, hogy betettem eléjük egy + ellenállást, (amit a magas fordulatú ventikhez szoktak mellékelni), így még alacsonyabb fordulaton forognak, mert ez is elég levegőt kavar. ez már lehet, hgoy nem tesz túl jót nekik, mert érzésem szerint nem sokkal vannak az elindulási határ felett.

    valószínű ez is jó kis cucc lesz azért!

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák