Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz jokeph #304 üzenetére

    Azért a Zen+-al már jobb a helyzet.
    Nekem kétféle ramom volt alatta: Samsung C-die aminek azért messze nincs olyan híre (ha van egyáltalán) mint a B-die-nak. 2400@3200-on használom, de lehet, hogy 3466-on is menne némi finomhangolás után, win10 belefagyott egyszer-egyszer.

    Előtte meg mezei Crucial Value volt, 2133-as. Azt 2800-on nem sikerült stabilizálni, beleuntam, de 2666-on simán ment. Ez így 3-4%-kal lehet lassabb a 3200-asnál Zen+ mellett. Zen1-nél meg annyi se, mert DR volt, DR 2666 volt kb. egálban az SR 3200-al.

    Szóval nem olyan vészes ez.

    Ráadásul a Crucial még az özönvíz előtti, 2x8GB volt 22k. A Samsungot meg menet közben cseréltem rá ráfizetés nélkül.

    Néha jobb lépni. Az utóbbi években mindig volt valami aminek megbolondult az ára... persze ez lutri, de már nem mindig igaz, hogy a régi cucc tartása jobb mint az újra csere.
    Régit meg amúgy sem rossz eladni jobb pillanatokban (amíg van értéke vagy amikor már van :D). Nálam ez mindig jól jött ki. A 2500-at alig olcsóbban vitték el, a Z-s lap meg drágább volt mint amennyiért vettem. :)
    A másik konklúzió meg nyilván az - már akit érint - hogy a csúcs mindig brutális felárú. Nyilván az vesz fullos i7-i9-et akinek kell az a +10-15%. Ha arról lemondott volna az elején akkor 2600/2700 és most nincs szívás.
    Ha nem jönnének a lyukak és a lassító patchek akkor is ugyanez lenne az arány. 1-2 év múlva összecsúszik nyilván az áruk ugyanúgy az amúgy töredékébe kerülő AMD-nek.

Új hozzászólás Aktív témák