Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jesus_Shaves

    aktív tag

    válasz Pugna #44 üzenetére

    Nekem pedig volt, minden verzióval. Saját mail app - ami szerintem amúgy kiváló - egy idő után nem tudott bejelentkezni sehová. Legutóbbi frissítés kinyírta nálam a night lightot és az nVidia színbeállítások is használhatatlanok lettek (ugyanaz a gép, ugyanaz a driver verzió, friss install után is második monitor színei kaotikusak). Volt újrahúzás is, ugyanilyen eredménnyel. Visszament az 1803, ott minden jó.
    Az olyan apróságokat, hogy az explorer nem jegyzi meg az előnézet méretét, vagy bizonyos könyvtárak megnyitásakor összeomlik már fel sem veszem.
    De nekem már a sima használat is körülményes, másfél tucat 3rd party progi kell, hogy kényelmesnek mondhassam valamennyire - ez Linuxon is megvan, de itt egyetlen paranccsal elintézhető + a konfigokat is csak lekérem githubról, esetleg a NAS-ről.
    Vagy ott van az autostart - fele annyi automatikusan induló programmal is majdnem háromszor annyi idő a Win indulása (login-tól számolva) mint egy "bóti" Manjaro GNOME esetében. Itt konkrétan nem is látom a Discord töltőképernyőjét. Lehet persze, hogy egy 2018-as gépen már a Win a gyorsabb, de nekem sajnos hét éves masinám van.

    Nagyjából ilyesmire gondolok, amikor azt mondom, hogy egy Linux jelenleg kulcsrakészebb, mint a Windows 10. Pedig én a Win-t is imádom, illetve imádnám, ha nem lennének az ilyen "apró" nyűgök vele.

Új hozzászólás Aktív témák