Hirdetés
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- OLED monitor topic
- Nagyon sok Blackwellt tud gyártani az NVIDIA
- Apple iPad 11” (A16, 2025) - a táblagépek vanília fagylaltja
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- ASUS notebook topic
- HTPC (házimozi PC) topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
wwenigma
Jómunkásember
-
válasz
attila9988 #57 üzenetére
Ha tényleg nem volt reboot egy éven át, akkor mit számít, hogy jönnek-e rá frissítések a következő egy évben?
De ilyen használati célra rá lehet nézni pl. a Win10 LTSC-re is, az sem telepíti magát újra félévente (persze [fél-]havi CU-k arra is vannak, de hasonló Win7-re is volt eddig).(#59) wwenigma - Mondjuk azért a hibás random generátor talán biztonsági gond is lehet (olyasmi színekben is lehetne festeni a hírt, mint a Spectre esetén).
-
wwenigma
Jómunkásember
Látszik hogy az emberek nincsenek tisztában azzal hogy minden egyes proci tartalmaz erratum-ot, ezeket javítják BIOS fw update-tel. Teljesen normális dolog....
Nekem Gigabyte B450 Aorus M lapra szerintem ez jött meg tegnap, AGESA ComboAM4-1.0.0.3ab kóddal. Ja és még mindig aktív a Gen4 PCIe opció.
-
attila9988
őstag
Egyébként használok én is windows -t, amikor muszáj (mert van amikor muszáj), vagy ha szeretném hogy sokkal lassabban működjön a gép, mint amúgy.
De elmondom neked, hogy volt már olyan eset is, amikor egy software, ami egyébként csak és kizárólag xp -n volt hajlandó működni, és ott is csak speciális feltételek teljesülése esetén, végül úgy került "megmentésre" az xp -s gép halálakor, hogy linux -ra felhúztam egy hasonló környezetet, amit hajlandó volt elfogadni. Az eredeti terv az volt, hogy majd win10 -en él tovább, de ez végül teljes bukásnak bizonyult. -
attila9988
őstag
Azért itt megjegyezném, hogy 2019 -ben kompatibilitási gond is több van windows -al, mint linux -okkal. Win10 számtalan, csupán pár éves hardware -el nem működik normálisan, mert megszűnt a támogatottsága. Ez egy halom usb eszközre, nyomtatóra, de még régebbi intel igp -kre is igaz, amik win10 -el szaggatnak ha megmozdítasz egy ablakot, viszont vígan működnek egy debian -al, és ez utóbbi esetében így is lesz, amíg meg nem hal a gép a következő 10 évben.
-
waveson
tag
válasz
attila9988 #47 üzenetére
Neked van igazad teljes mértékben.
Főleg azzal hogy az adott területre mi válik be a legjobban!!
Nekem azt nem sikerült megvalósítani még, hogy Linuxon valami gördülékenyebben fusson, mint windowson, akár desktop akár szerver szinten. Persze nálam vannak sokkal nagyobb linux guruk!
Linuxot csakis célfeladatokra használok egy ideje, amire a cygwin nem jó már. Az utóbbi időben már egyértelműen a win felé hajlok, így töredék időt sem töltök már linuxxal. Ez nem azt jelenti hogy nem tudom használni már, hanem hogy a linux fejlődését már nem tudom így nyomon követni.
Én szerintem Linux csak annak való, aki azzal tölt el több időt, nem pedig winnel...Ezzel anno én is így voltam, aztán egyre több gondom adódott. Egyre többször az volt, hogy amiatt állt a munka, mert nem volt kompatibilis a hardver a rendszerrel, sőt, soha nem is volt, és nem is lesz. Erről nem a Linux tehet, hanem az adott gyártó, de ez nekem nem vigasz egyáltalán -
Lacika112
aktív tag
válasz
Synthwave #51 üzenetére
Kisgép nappaliba 1 évig ment win7 el újraindítás nélkül. Semmi extra nem volt rajta asszony arról filmezett meg néha egy kis játék. Aztán ki kellett kapcsolni mert ráfért már egy portalanítás
Ráraktam win 10 et (heti 1-2 alkalommal ültem oda filmezni) nem volt olyan valami baja ne vagy frissített vagy "döcögött" (mintha a gép minden erőforrása le lenne zabálva) vagy hisztizett nem tetszik neki valami. Beállítottam valamit pár nap vagy egy frissítés felül is írta az akaratom.
Ment rá vissza win7 köszöni tökéletesen elvan 2 hete retkeltem ki megint szóval egy évig megint elvan magával.
-
Pugna
csendes tag
válasz
Jesus_Shaves #50 üzenetére
Én évekkel ezelőtt feltelepítettem. Azóta gond nélkül cad-ezek és játszok rajta. Minden szoftver automatikusan frissül, nem kell vele foglalkoznom. Nekem valahogy szerencsém van a win10-el.
-
-
Nekem pedig volt, minden verzióval. Saját mail app - ami szerintem amúgy kiváló - egy idő után nem tudott bejelentkezni sehová. Legutóbbi frissítés kinyírta nálam a night lightot és az nVidia színbeállítások is használhatatlanok lettek (ugyanaz a gép, ugyanaz a driver verzió, friss install után is második monitor színei kaotikusak). Volt újrahúzás is, ugyanilyen eredménnyel. Visszament az 1803, ott minden jó.
Az olyan apróságokat, hogy az explorer nem jegyzi meg az előnézet méretét, vagy bizonyos könyvtárak megnyitásakor összeomlik már fel sem veszem.
De nekem már a sima használat is körülményes, másfél tucat 3rd party progi kell, hogy kényelmesnek mondhassam valamennyire - ez Linuxon is megvan, de itt egyetlen paranccsal elintézhető + a konfigokat is csak lekérem githubról, esetleg a NAS-ről.
Vagy ott van az autostart - fele annyi automatikusan induló programmal is majdnem háromszor annyi idő a Win indulása (login-tól számolva) mint egy "bóti" Manjaro GNOME esetében. Itt konkrétan nem is látom a Discord töltőképernyőjét. Lehet persze, hogy egy 2018-as gépen már a Win a gyorsabb, de nekem sajnos hét éves masinám van.Nagyjából ilyesmire gondolok, amikor azt mondom, hogy egy Linux jelenleg kulcsrakészebb, mint a Windows 10. Pedig én a Win-t is imádom, illetve imádnám, ha nem lennének az ilyen "apró" nyűgök vele.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
attila9988 #48 üzenetére
Biztos vagyok benne, hogy alufólia sisakban netezik, hogy a gondolatait se tudják befolyásolni.
ysengrin: akkoriban még tudtak megbízható oprendszert írni.
-
attila9988
őstag
Nekem teljesen más a tapasztalatom. Ha valamit be lehet állítani egységnyi idő alatt debian -on, elindítom, és soha semmi gondom nem lesz vele, akkor ugyanezt be lehet állítani egységnyi idő x 2 alatt win 10 -el, és egyáltalán nem biztos hogy nem lesz vele semmi gondom. Pontosabban olyan még soha nem volt, hogy ne lett volna vele gondom. Ráadásul a teljesítménye is messze elmarad ugyanazon vason szinte minden feladat esetén. (sql, web alkalmazások, backup szerver, file műveletek... talán ez a legnagyobb szenvedés). Egy halom speciális esetre való script -et/programot írtam, amit widnows -on gyakorlatilag lehetetlen kiváltani, mert egy sor feltételnek kell teljesülnie, ami windows -on nem adott.
Ami azt illeti, nekem desktop -hoz is ezerszer kényelmesebb. A kedvenc DE -m az i3. (az i3 -at rajtam kívül bizonyíthatóan még legalább 3 ember használja a világon akiről tudok..
) Minden gombnyomásra történik, egeret nem piszkálom ha nem muszáj. Minden működik, mindenre van megoldás. Ha valami feladatra össze kell dobnom valamit, egy egész szerszámosládám van ott, ahol a win csak egy notepad -ot tud felmutatni, meg egy cmd -t. (Bár fontos megemlíteni, hogy a microsoft azért ennyi év után ad egy *nix környezetet is, ami valamennyire csökkenti a lemaradását)
Apróságnak tűnik, de én licenc -ekkel bíbelődni sem szeretek. A debian -t oda telepítem ahova akarom, azt csinálok vele, amit akarok. Win -hez pedig van egy sor megkötés. Egyszer olvassátok el a licenc -et. Meg fogtok lepődni milyen kitételek szerepelnek benne...
De persze mindegy. Ezek mind csak eszközök, egy vacak számítógépen. Ha neked az adott területen jobban beválik az egyik mint a másik, akkor azt kell használni, és kész.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
De gondolom le is állítod estére a gépeket... A megbízhatóság ott kezdődik, mikor hónapokat vagy éveket elmegy a gép probléma nélkül, miközben használva is van.
Nyilván Windowsnál árnyalja a képet, hogy a frissítések miatt gyakran újra kell indítani, így nem tud bizonyítani hosszabb távon. -
Pugna
csendes tag
válasz
Jesus_Shaves #43 üzenetére
Ez fura, mert nekem átlag usernek 3 gépemen van Windows, de még nem volt problémám egyikkel sem. Egyik gép sem fagyott soha semmitől.
-
-
Feketelaszlo
senior tag
A poén az, hogy RDRAND hibákat már régebbi (Brazos, Trinity) AMD APU-kkal is eredményeznek a systemd-s Linuxok (ha 2x egymás után próbálja meg valaki felfüggeszteni, akkor kifagy), szóval amennyire felületesen át lehet látni a problémát, egyáltalán nem friss hibáról van szó, s garantáltan nem szoftveres jellegű, egyszerűen csak nem tudnak véletlen számot generálni.
-
-
-
Nem lenne jobb konzekvensen mindenhol (UEFI) firmware-nek hívni azt, ami már rég nem BIOS? Még akkor se lenne ilyen fura, ha egy cikken belül mindig csak BIOS szerepelne, vagy ha valahol a cikk elején egy mondaton belül egymás után lennének pl. úgy, hogy "BIOS (pontosabban UEFI firmware)" vagy fordítva. De most úgy tűnik, mint ha két különböző dolgot jelentene és mindkettőről külön esne szó.
-
Turcsika
tag
https://www.heise.de/newsticker/meldung/AMD-beseitigt-Fehler-des-Ryzen-3000-ueber-BIOS-Updates-4468815.html
itt az van hogy a véletlenszám generátor hibás mindben, kíváncsi vagyok milyen lassulást hoz a bios update meg hogy milyn biztonsági kockázatokat rejt, na majd a jövőben kiderül
am nem fajin hogy egy új proci hibásan jön ki
-
waveson
tag
Jó de a nagy szerverfarmoknál illetve komoly vállalatoknál, bankoknál, szanaszét van konfigolva a rendszer, és a rajta futó alkalmazások is (lásd fb-nél a mysql, köze nincs a gyárihoz szinte
)
Azért ilyen profizmus még egy komolyabb rendszergazda kezében sincs... -
waveson
tag
Tudom hogy nincs igazam. Szeretem is a Linuxot, de engem annyit szivatott már életemben, hogy örülök, hogy kezdik a megrendelőim inkább kapásból azt mondani hogy meg ne próbáljam. Nem hogy ők kérik, hogy legyen az. Érted?
Amióta van Win10, azzal is szívás van sajnos. Explorer sűrűn bedobja a kulcsot szervereknél. Igaz pár száz nap után, de idegesítőWindows Servernél nem. De az drága, csak nagyobb cégek kérik.
-
Esetleg bújj ki a barlangból. Még az Azure-on is több Linux VM fut, mint Windows (google 12 másodperc alatt).
Otthon a saját kis szerverem 5 hónapig nem volt újraindítva, július 7-én kernel frissítés miatt tettem meg végül. Probléma nélkül ment és megy. Samba included.
A munkahelyen CentOS szerver megy, másfél éve nem volt újraindítva.
Én pedig még nem is Linux-orientált helyeken mozgok...
-
waveson
tag
Használ ma még valaki Linuxot?
(Az okostelefon-stb.-ken kívül?)
Én már szerverszobákban sem látom, nálunk egy darab van, dhcp szerverként funkcionál, vagy 40 nap után miután kernel panic fogadott a környékbéli gépek linklokálja mellett, kivágtam az utolsó linuxos szervert is
De hát, legyen. Azt a csomó időt amit erre az idióta rendszerre szántam hogy majd biztosan hogy elterjed, aztán most már az összes megrendelő windowsos szervert akar, és ha meghallják a linux szót, szóba se állnak veled. Hál istennek, amikor 48 darab ip kamerás rendszer telepítése után kiderült hogy nem kompatibilis linuxxal a termék, ott még a megrendelő akarotoskodott hogy legyen az a **** pingvinke, no nálam az volt az utolsó csepp a pohárban.
Amikor még samba D oldotta meg a windóz fele hogy lássák az xfs fájl rendszert, azt átlag 50 naponta eltűnt a share, mert a samba elfo*sta magát. <3 Linux, remélem szép lassan nem hallok felőle semmit -
-
tibaimp
nagyúr
Új technológiánál előfordulhat ilyen baki, nincs ezzel gond, a lényeg, hogy reagálnak és eléggé gyorsan.
-
válasz
flashpointer #4 üzenetére
Tisztára, mint a tartalomgyártásnál.
)
-
carl18
addikt
A jó isten áldja meg a AMD_t, ilyen gyorsan kijött a javitás. Bezzeg mikor az intel sebezhetőség kiderült, le voltak fizetve hogy fél évvel később kerüljenek ki róla a hirek. Világ legjobb cége.
-
Zoley
csendes tag
-
Semplar
őstag
Rákerestem erre a Destiny 2 -re, vajon milyen fontos program, vagy oprendszer lehet, ha már BIOS frissítést kell miatta kockáztatni. Innentől világos melyik célcsoportnak készülnek ezek a 6-8-12-16-1024 magos célhardverek.
-
-
Tetsuo
őstag
Az AMD-nél jött egy új procicsalád, amihez nem tökéletesek a firmware-ek kb. egy-két hónapig, majd sok évig igen, ráadásul visszafelé kompatibilis sőt, minden javítástól gyorsul a számítás.
Az Intelnél ha új procik jönnek, visszafelé nem kompatibilis, csak a direkt hozzá készített környezettel kell, hogy működjön ráadásul később komolyabb procihibák jönnek, amit ha orvosolnak sok hónap múlva, attól csökken a teljesítmény.
Szerintem az előbbi teljesen korrekt, míg ez utóbbi... -
janeszgol
félisten
Ez igen. Latom te az a tipusu ember vagy, aki minden hibat a "hajjajjajj vilagvege" kategoriaba sorol.
Tudod a szoftvereknel elofordul, hogy a regit megvaltoztatva vagy uj funkcioval bovitve kell javitani. Ez teljesen termeszetes. Na ugye hogy nem vagod.
Ez az a kategoria, amikor a sok okos az MS-tol varja, hogy mindenhez is legyen driver. Ok irjak meg. Ezt nyugodtan hivhatjuk technikai sotetkornak, amibe te is beleestel. -
Zotya84
őstag
Engem sokkal jobban zavar, hogy a minimum Gigabyte-ot érintő probléma: a régi (3xx-4xx) chipsetes alaplapokba a Zen2 behelyezése után megjelenő hibákról sincs sehol hír nálunk. Marad a gyártói fórum. Az, hogy más gyártók mennyire érintettek, nem tudom, mert csak a saját típusom után érdeklődöm elsősorban.
Ugyanis hiába van ECFW-, meg UEFI-frissítés, elég sokaknál van gond a RAMok db-számának kezelésével (1-2-4 modul), VGA-kezelési gondok (nem látja régi procival történő PCIe-gen választás nélkül), NVME-eszköszök felnemismerése (van, ami megy, de a legtöbb nem), csak riserrel; amelyekre a gyártók várják az AGESA-frissítéseket, és szinte napi szinten dobálják hozzá a béta BIOSokat...
Mondom ezt Ryzen tulajként...
-
Akkor csak egyes alaplapgyártók lennének érintettek, de mindegyiknél él a probléma. Vagyis a hibáért az AMD a felelős.
BTW az, hogy a Destiny 2-vel nem tesztelték egy dolog, de azért az újonnan érkező 5.0.x Linux kernellel sem, azért némileg furi. Az AMD mentegetőzése, hogy ők az LTS támogatású Ubuntu 18.04-el teszteltek, eléggé mókásan hangzik...
-
Televan74
nagyúr
Ezt a múlt heti cikkben nem kötötték az orrunkra.
Azét vagy egy kis ellentmondás.a múlt heti cikk kijelentése ,,A probléma független az alaplaptól, illetve az operációs rendszertől, továbbá semmiféle megoldás nincs rá." és a mostani ,,A BIOS-t már megkapták az alaplapgyártók, és jelenleg a tesztelése zajlik, az viszont biztos, hogy ezzel a frissítéssel már az új Ryzen processzorok is képesek futtatni a frissebb Linuxokat, illetve a Destiny 2-t." között.
-
amúgy pontosan miről van szó? Miért különleges a Destiny,hogy érinti a dolog?
-
Thrawn
félisten
Ah, egy újabb inteles dühöngő topik
-
E.Kaufmann
veterán
Mi a gond? Friss Ryzen, gyorsan kiadott javítás, még a sebesség nőhet is, nem hogy csökken, olyan hibák is javításra kerültek, amik eddig nem fájtak a többségnek, de később esetleg kihasználhatják. Nem látom a gondot. Sajna ez ilyen biznic, és örülni kell, ha gyorsan kijavítják, ha baj van.
-
alevan
őstag
A hiba, amikor BIOS frissítés kell, hogy menjen a Destiny 2.
-
zzola
titán
Lassan Nvidia feelingje lesz az embernek. Hetente jön toldozás-foltozás...no komment!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Az AMD szerint készülő javításuk a Destiny 2 indítási gondjaira is gyógyírt jelent.
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X13 G1- i5-10310U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i5-8GEN I 8GB I 256GB I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- AKCIÓ! MSI B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA FSP 500W
- Bomba Ár! Lenovo IdeaPad 100 - Intel N3540 I 8GB I 500GB I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- AKCIÓ! GB B660M i7 12700KF 16GB DDR4 1TB SSD RTX 3070Ti 8GB GDDR6X COOLER MASTER CMP 510 750W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest