Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

(#1) rii

rii
(PH! nagyúr)

" .... Úgy néz ki, hogy megfizethető VGA-k is jönnek az ünnepi szezonra ... "

mókás cím .-)

mindenki pénztárcájához képest van ami megfizethető .-)
és mindenből jön megfizethető, és nem csak az ünnepi szezonra, hanem minden napra .-)

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#2) Duck663

Duck663
(fanatikus tag)

A helyes cím az lett volna: 'Úgy néz ki, átcímkézett középkategóriás VGA-k jönnek az ünnepi szezonra.'

Egy VEGA mindenek felett, na jó, majd a VEGA 20! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10.

(#3) lemusz

lemusz
(PH! addikt)

4GB-os GDDR5X-es 1060 még lehet érdekelne is 3gigás áránál nem sokkal drágábban.

(#4) Duck663 válasza lemusz (#3) üzenetére

Duck663
(fanatikus tag)

Ne viccelj, a GDDR5X drága, nem fognak abból csak úgy 4GB-ot rátenni.

Egy VEGA mindenek felett, na jó, majd a VEGA 20! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10.

(#5) snecy20 válasza lemusz (#3) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Most is találhatsz megfelelő VGA-t a piacról... Itt a 15%-onkénti teljesítmény-résekben próbál mind a két gyártó betömködni egy-egy VGA-t, így már csak 7.5%-ra lesznek a szomszédos gyengébb/erősebb megoldástól... értelme 0 ennek az egésznek. Ahogy a 96bit-es 3GB-os 1050-nek, meg az 5GB-os 1060-nek, a GDDR4-es 1030-ról már nem is beszélve.

Mit mond a random 60Hz V-Sync huszár? HD 7850 mindenhová elég! ;Đ

(#6) zseko

zseko
(PH! kedvence)

Hurrá, akkor tehát RX580 8GB szintű kártyát kapunk 60e-ért? :P

[ Szerkesztve ]

(#7) nyakdam

nyakdam
(fanatikus tag)

Nekem a 200$ körüli ár a megfizethető szint, és valahogy nem tudom elképzelni, hogy az NV kijönne 200$-os GDDR5X-es kártyával. Mi lesz a kinn lévő drága 1060-sokkal?

Az AMD-nek meg van olcsóbb kártyája pl az 570-es elvileg 180$, csak nem nagyon lehet annyiért kapni. Ott is mi lesz a meglévő készletekkel, ha esetleg kijön egy gyorsabb?

(#8) energy4ever

energy4ever
(őstag)

AMD alapu vga-ra kivancsi leszek. Remelem lesz vizesblokk is hozza, akkor lecserelnem a 390X-em ra. Akar egybol 2db-ra. :D

Egyedi ventiracsok gyartasa: https://hardverapro.hu/apro/egyedi_ventiracsok_olcson_modding_fan_grill_akar_vizesradira_/hsz_1-200.html

(#9) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Magyarul: nincs versenyhelyzet, ezért picit reszelnek a 2 éves kártyákon, hogy legyen mit promózni a karácsonyi időszakban.

Persze a nV kényelmes helyzetben van, nekik ez pont megfelel. Az AMD meg vergődő hal a VGA piacon, örült a bányászoknak, most ennyire futja...

Komolyan egy Benny Hill show a VGA piac évek óta...

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#10) snecy20 válasza Cifu (#9) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Szerintem már gondolkodik az nVidia a GDDR3-as, de 3GB-os GT 1030-on is! :K :K :K

Mit mond a random 60Hz V-Sync huszár? HD 7850 mindenhová elég! ;Đ

(#11) janos666

janos666
(PH! nagyúr)

"GDDR5X-szel turbózná fel a GeForce GTX 1060-at"
A 'dó 'cik hogy ve.... :W
Az én 1070-emre nem jutott belőle, most meg odakenik dísznek a 1060-ra? ;]

(#12) Synthwave

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Tipikus nesze semmi, fogd meg jól, miközben az aprón majdnem feleáron vannak nagyjából azonos kategóriás kártyák.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Duck663

Duck663
(fanatikus tag)

Most számolgattam kicsit, hogy mennyibe is lesz majd egy Vega 20 előállítása, és kicsit (nagyon) elszomorodtam, mert egy 8GB-os verzió, 7nm-en, 360mm2-felülettel számolva, amiről írnak, na így minimum 700, de inkább 750$ :O Ezen még akkor 0 haszon sincs. Ebből meg aztán lesz 32GB-os verzió is, aminek kb 1300$ körül van az előállítási költsége. Pfff, Hát erős a gyanúm, hogy játékra nem lesz Vega 20. Viszont ilyen költségek mellett nem értem, miért erőlteti az AMD a 7nm-t? Inkább dolgozzanak régebbi, "rosszabb" gyártástechnológiával, olcsóbban, mint így, mert így középkategóriában sem lesz olcsó VGA, jó ideig.

(#15) morgyi

morgyi
(PH! kedvence)

Ezeknek kezd már kicsit g92 szaga lenni. Főleg amit az AMD művel

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#16) EclipseGT válasza morgyi (#15) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

Nézd a jó oldalát. Nem kell 2 évente VGA-t venni. Ha így folytatják, a mostani (vagyis most már előző) generáció még 2022-ben is simán használható lesz a legújabb címekkel. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) t72killer válasza Synthwave (#12) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Egyik oldalon se történt technológiai áttörés, majd ha kész lesznek a bányaszezon után bezabrált pénzhalom megszámolásával, és kiadnak új középkategória=előző felsőkategória karikat középkat. áron, akkor lesz valami. Ld Maxwell-Pascal váltás...

#16: kétesélyes a dolog. Ha a 7nanó tényleg ütni fog, akkor a mostani kazánokat (RTX, vega) kidobhatjuk az ablakon, ha viszont csak marketing, akkor a 2022-es újabb bányászkörben 3000$-ért fogják adni-venni az erősebb vga-kat.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#18) tibaimp válasza lemusz (#3) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Állítólag 6GB-s lesz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Abu85 válasza Duck663 (#13) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Egy túrót annyi az előállítás. A Vega 20 a gyártóknak küldött leírás alapján 1200 komponensből kihozható. Ergo a bonyolultsága nagyjából a Fujival vetekszik. Az előállítási költsége valahol 350 dollár körül lehet majd. Ezt valószínűleg úgy 2000 dollárért fogják adni az Instinct sorozaton belül.

Azért olyan drágák az újabb VGA-k, mert komponens szintjén is iszonyatosan bonyolultak. A 2070 például ~2100-2200 körüli, a 2080 ~2300-2400, a 2080 Ti pedig olyan 2500 komponensből áll. Mindegyik több, mint a Vega 56/64 és az 1080 Ti rendre 1400 és 1600 komponense.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#20) mcs

mcs
(PH! kedvence)

Nem értem, hogy mi a tökömnek kell GDDR5X-el kiadni az 1060at, amikor jelenleg sem szenved sávszélesség korlátban. :F

(#21) rii válasza EclipseGT (#16) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

98 óta most elősször van ez így, nem?

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#22) Duck663 válasza Abu85 (#19) üzenetére

Duck663
(fanatikus tag)

Lehet más árakról tudsz, mint amiket én találtam. pl 1GB HBM ára 15-19$ között van és ez még csak a memória, ha jól tudom egy Vega 20 méretű lapka 7nm-en közel 150$-ba kerül!!! és akkor jönnek az egyéb komponensek, tápellátás, hűtés.

(#23) b. válasza lemusz (#3) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Pletykák szerint 5 GB lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#24) tibaimp válasza b. (#23) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Én 6GB-t olvastam valahol, és 10GHz-t, de lehet Te tudod jól!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) b. válasza tibaimp (#24) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

5 GB moerll már most is van,de csak kínai piacnak occón[link]
Ezek a kínai internet kávézóknak készültek . Ilyesvalamit tudok elképzelni 200 dolláros áron( vagy akár alatta is ) ha tényleg olyan hatalmas készletek vannak még mindig pascalból. EZ mondjuk Nvidia malmára hajtja a vizet, hogy AMD nek gyártatnia kell olcsó kártyát, Nvidiának meg raktárról kihozni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#26) AAAgold válasza Duck663 (#13) üzenetére

AAAgold
(senior tag)

talán nem a játékpiac az elsődleges amd-nek?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#27) 0P1 válasza rii (#21) üzenetére

0P1
(fanatikus tag)

Bár érzem az iróniát a kérdésedben, mégis megpróbálok komolyan válaszolni, amennyire lehet :)
Annyiban igazad van, hogy 94-98 között gyakorlatilag fél évente kellett VGA-t váltanod (és tegyük hozzá, kb egy évente CPU-t is, és szintén egy évente RAM-ot is duplázni, másfél-két évente meg alaplapot is cserélni) , ha el akartad futtatni élvezhető minőségben az aktuális cimeket, de a GPU azóta is a legerősebb limit, még ha a CPU és RAM oldalán jelentősen le is lassult a "fejlődés", fejlődés alatt értsd a hardverigény növekedését....
Ha nem is két,-de nagyon maximum három évente még a csúcs VGA-dat is le kellett cserélni a legutóbbi időkben is egy-két generációval újabbra, ha a korábbi elvárásaidnak megfelelő szinten akartad futtatni az új cimeket.

(#28) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Jóvan'. Már megijedtem, hogy 100k HUF alá jön valami fincsi újdonság... ;]

Redmi 5 Plus 4/64GB Global fekete - új, 0 perces, 6 hó WayteQ gari, ajándék tokokkal - 48k HUF ............ "Cable management is for the weak!" ............

(#29) rii válasza 0P1 (#27) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

arra szerettem volna rákérdezni, hogy most elősször van az, hogy nem erőltetik az új kártyákat

20 éve folyamatosan tolták ....

(#30) Duck663 válasza AAAgold (#26) üzenetére

Duck663
(fanatikus tag)

Persze értem én, hogy nem elsődleges, de lassan 2 éve nem jött semmi. Nyomják a konzolokba az APU-kat, hát törődjenek már kicsit a PC-sekkel is, és nem átnevezésekkel.

(#31) Zanik válasza Duck663 (#30) üzenetére

Zanik
(PH! addikt)

Nope. PC Gaming is Dead! :DD

Természetesen csak viccelek. A gond, hogy szerintem lassan elértünk oda, hogy ha a videókártyagyártók nyereségesek akarnak maradni, akkor extrahaszonnal kell árulniuk a hardvereket. Sajnos a videókártyák aranykorának vége. Mostantól mindenkinek mélyen a zsebébe kell nyúlnia akkor ha valóban jó felső-középkategóriás kártyát akar.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#32) t72killer válasza Zanik (#31) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Ez 3 dologtól függ:

- Gpu téren lesz-e lényeges előrelépés pl a 7nanós processzel, pl hogy egy 2020 tavaszi közép-felső kari 170W-ból hozza a 2080ti teljesítményét.

- Normalizálódik a vram chipek ára

- Nem tör ki újabb bányaláz.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#33) Kozmonauta válasza t72killer (#32) üzenetére

Kozmonauta
(tag)

Lessz még ettől nagyobb bánya láz is!!!!!!!! :DDD

10 éves a bitcoin!!!

(#34) Pitralon

Pitralon
(lelkes újonc)

Ha még nem olvastátok volna, itt van a konkrét hír az új 1060 -as kariról : [link] ;)

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...?

(#35) janos666 válasza Kozmonauta (#33) üzenetére

janos666
(PH! nagyúr)

De jó kérdés mikor, mert legutóbb hosszú lappangás előzte meg nem csak crypto árfolyamokban, de VGA árakban is.
Utólag könnyű okosnak tűnni, de mikor legutóbb ébredezett az éter és jöttek a viszonylag olcsó Polaris-ok (de még a Pascal-ok ára is egész baráti volt a körülményekhez képest), akkor viszonylag jó ötletnek tűnt VGA-kat vásárolgatni.
De pillanatnyilag mindkét oldalon olyan ramaty a helyzet, hogy egyelőre inkább csak még rosszabbat vár az ember (de legalább is határozatlannak tűnik, hogy mi lesz végül olyan időtávban, amikkel ilyesmikre érdemes lehet megpróbálni tervezni).

Na persze volt olyan is, aki elmormogta nekem a boltban sorban álláskor, hogy ő még az XY árat is sokkallja az RX470-ekért, amiket épp vittem. Később gondolom ők vették meg ugyan annyiért 1 éves használtan (vagy azóta is a régi VGA van a gépükben). :))

[ Szerkesztve ]

(#36) DonLaca@ válasza Zanik (#31) üzenetére

DonLaca@
(senior tag)

Azért ne sajnáld annyira szegény gyártókat. Az idei évben szinte mind kiemelkedő pénzügyi nyereségességről számolt be. [link]pl
Egyszerűen hülyére veszik a fogyasztókat mint mostanában minden gyártó az elektronikai piacon.

(#37) Kozmonauta válasza janos666 (#35) üzenetére

Kozmonauta
(tag)

Nem baj majd vesznek konzolt vagy low-on játszanak! :P

Én csak bitcoinban utazom bár ez az ether komoly riválisnak látszódik, remélem karácsonykor beindul a rallye!
TO THE MOON!!! ;]

10 éves a bitcoin!!!

(#38) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Elég sok az aktív termék van a 1080-1060 régióban. Aminek a közepére a 2060-nak érkeznie kellene, erre közvetlenül alá indítanak még egy terméket (1060Christmas Edition), ami ár/teljesítményben versenyezni fog vele. :C
A vásárlóknak most nagy segítség lenne, ha bejelentenék hogy a 1070-1060CE lesz az "új" 2060 helyett, amíg nem tudnak kategóriájához mérten értelmezhető áron és érdeklődéshez mérten elegendő mennyiségben gyártani ilyen GPU-kat.

Még a 1060ti-sem volt piacon, van a pascal lineup-ban még lik.

[ Szerkesztve ]

Döglött róka bőre 1x, 2x, 3x..

(#39) AAAgold válasza Duck663 (#30) üzenetére

AAAgold
(senior tag)

szerintem a professzionális piac a cél elsősorban, mert ott rá lehet tenni rendesen a profitot a kártyákra és ott azért jobban teljesít talán az amd technológia

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#40) noPublicFG válasza Duracellm... (#38) üzenetére

noPublicFG
(senior tag)

Ez tűnt fel nekem is.

Jujj úgy izgulok most karácsonyra mi lesz!? :DDD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#41) Teaway válasza noPublicFG (#40) üzenetére

Teaway
(PH! kedvence)

Egyes áruházakban már most karácsony van... :(((

Redmi4X:Android6.0.1MMB29M:MIUI8.5.2.0

(#42) zseko válasza Duracellm... (#38) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

Szerintem a vásárlóknak egy normális árazás lenne a legnagyobb segítség. Személy szerint semmire nem megyek egy 100-150e-es kártyával, mert annyit nem fizetek érte.

(#43) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Emelt órajelű 580 amely még olcsóbb lenne a standard modellnél, aligha hiszem , hogy erre sor kerül.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#44) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)

1060, GDDR5X-szel? Hiszem ha látom... :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#45) Z10N válasza Redneck (#44) üzenetére

Z10N
(PH! addikt)

nvidia.com

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#46) Komplikato válasza Duree (#43) üzenetére

Komplikato
(PH! kedvence)

Nem biztos, a Vega 56 most 50 fonttal olcsóbb akcióban és három AA+ játékkal. Simán olcsóbb lesz az RX580 IS. Jön a karácsonyi szezon.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#47) tamasas0913

tamasas0913
(fanatikus tag)

Csodás új világ.
Megfizethetetlen új kártyák a boltokban amik nem fogynak, de nem baj, jön nekünk még 2 éves kártya ami megfizethető lesz.
Ezek totál hülyének nézik az embereket?
Bevezetnek egy szériát ami embertelen áron van, nem viszik, erre bedobnak egy-két 2 éves modellt olcsóbban.

Mondjuk mi lenne, ha emberi áron adnák az új szériát, talán valaki meg is tudná fizetni.

Mate 10 Pro

(#48) nyakdam válasza Z10N (#45) üzenetére

nyakdam
(fanatikus tag)

Ahogy nézem 300$ a ref kártya ára. Ez alatt marad teljesen változatlanul a 3Gb-s 200$-ért. Ez nem sokat ér.

(#49) b. válasza tamasas0913 (#47) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

ha mindenkinek minimum 1060 teljesítényű kártya lenne a gépében akkor ez jogos lenne, de szerintem nem így van. nagyon sokan még régebbi generációkon ( GTX 7xx vagy 960-70 kártyákon tolják).

(#50) tamasas0913 válasza b. (#49) üzenetére

tamasas0913
(fanatikus tag)

Ezt értem. Természetesen aki HD7xxx vagy GTX9xx-es szérián van az végül is örülhet, ha tényleg olcsóban kap mondjuk egy RX580-at vagy egy GTX1060-at.
No, de aki 2 éve RX580-nal tolja, csak vágyna már egy újabb picit erősebbre normális áron.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.