Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nakos1212

    senior tag

    válasz Frawly #29 üzenetére

    Sokan nem témázgatnak hanem munka-orientált desktopot akarnak használni, és arra elég jó a "klasszikus" windows felület is, ahogy tök elég rá egy primitív tiling window manager is vagy az lxde is.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Frawly #29 üzenetére

    Kérlek, légy szíves a #15-ös hozzászólásig is eljutni és úgy átgondolni, hogy mit és miért írok.

    Nem írtam semmi olyasmit, hogy az adott gép valóban alkalmas lenne a Gnome DE-s Ubuntu alá ahhoz, hogy kielégítő felhasználói élményt adva fusson. Annyit írtam, hogy Ubuntuék "recommended minimum" címszó alatt olyan ajánlást adtak meg, amit nem minimum (= kb. "teszteltük, hogy biztosan elindul rajta a rendszer és működik"), hanem ajánlott (= kb. "ezt a konfigot kb. tudjuk már ajánlani ahhoz, hogy kielégítő felhasználói élménnyel tudd használni rajta a rendszerünket") rendszerigénynek érdemes értelmezni. Valamint még azt, hogy feltehetően a cikkírónak nem áll rendelkezésére jobb tesztvas (vélhetően nem véletlenül van ott a "hogyan szuperál egy gyenge (régi) számítógépen?"-disclaimer és nem véletlenül használta korábbi Linuxos cikknél is ezt a gépet), tehát abból főz, amije van. Emiatt belekötni az írásba, cikkíróba így szerintem teljesen értelmetlen, a rendszer működéséről és minőségéről alkotott véleményét, következtetéseit viszont joggal lehet megkérdőjelezni.

    Csak hát lehet ezt úgy is, hogy agresszíven leugatjuk, hogy törölje az egészet a 'csába, anélkül, hogy értelmesen kifejtenénk, mi a probléma, de legalább olyasmibe állunk bele, ami lehet, hogy pont olyan rész, amin jelenleg nem tud változtatni, meg lehet konstruktívan is, annyit legalább feltételezve, hogy a cikkíró egyrészt nem szándékosan írt sok sebből vérző cikket, másrészt figyel az olvasói kritikákra és legközelebb tanul belőlük.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák