Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz narumon #32 üzenetére

    ha tényleg ezzel foglalkoznátok, akkor azt is tudnád, hogy a b opció miért nem játszik egy orfk-nál, vagy bármilyen, alapvetően bértáblával dolgozó állami vállalatnál. egyszerűen nem tudnak megfizetni piaci áron egy megfelelő szinten hozzáértő embert. de ha a külsős cég hozza be, akkor abba a büdzsébe beleférhet. az egyik munkabér, a másik pedig a szolgáltatás díja, ami vagy a projekt költségvetéséből megy, vagy működési költség. teljesen más engedélyezési útvonalon megy a két történet.

    a konkrét konstrukció is úgy nézett ki a népszavás cikk szerint, hogy a 986 órát számlázó alvállalkozó az m$nek adta le a számlát, aki ezt a költséget számlázta tovább az orfk felé. ha én már olyan májer vagyok, hogy még az m$ is hajlandó velem együtt dolgozni egy projekten, ahelyett, hogy a saját embereit (értsd: alkalmazottait) nyomatná rá, akkor már én is vastagon rányomhatom a ceruzát a napidíjamra. ergo az 1000 óráért egy sr. rendszermérnök, vagy terméket bevezetni képes sr. pm nyugodtan elkérhetett ennyit. ez egy rövid, féléves projekt így ránézésre, ami szintén emel az áron. ez a része a dolognak emiatt számomra hihető.
    hogy volt-e mögötte valós teljesítés, az már más kérdés, és az sec is ebbe kötött bele, nem abba, hogy túl drága volt a külsős.

    az anyacég azon akadt ki, hogy ami kedvezményt ő adott, az nem ért el a megrendelőig.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák