Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• Dißnäëß

addikt

A nagy szabad Amerika meg a szabad internet..
    Aha. Én meg a Miki Egér. :U
    Szerintem is rossz úton. Elon kezdjen el lobbizni a szenátoroknál + hagyja abba a faxságot, értem én, hogy fáj, ha mindenki ezt tolná, de akkor hirdesse szerényebb számokkal.
    Kezd ez az egész mai Internet egy irdatlan vadnyugattá változni, ahol a sheriff és sleppje a rosszfiúk, nem a "banditák". VPN lassan mindenhova, hogy elkerüljük a profilozást, cenzúrát, éssatöbbi. Szomorú, mert nem ezekkel a jelszavakkal indult mainstream-ben (a katonai célt követôen).

A lónak van lovásza, a tehénnek tehenésze, a madárnak madarásza, a halnak halásza. A disznónak akkor miért nincs disznásza, vagy méginkább, disznésze ?

• Dißnäëß

addikt

válasz kpbendeguz #9 üzenetére

Haverod Londonban nagyon naiv volt, ha úgy gondolta, az ott is csak úgy megy. Németországban is hasonló a helyzet, bár a szigorról nincs infóm..

Sokkal egyszerűbb valami felhőben, pl. Shinjiru-nál elhelyezett cuccon összeszedni amit akar az ember, aztán egy rendes normális VPN-en áthúzni magához. Az a helyi szolgáltató szempontjából nem minősül a kapcsolat természete miatt torrent forgalomnak, csak valami privát jellegű akárminek, ergo nem fogják vegzálni. A poresz pedig szépen átjött így is.

[ Szerkesztve ]

A lónak van lovásza, a tehénnek tehenésze, a madárnak madarásza, a halnak halásza. A disznónak akkor miért nincs disznásza, vagy méginkább, disznésze ?

• Dißnäëß

addikt

válasz kpbendeguz #14 üzenetére

Úgy úgy. Én is agyalgatok most egy Wireguard-os mókán, de ProtonVPN-nél előfizető vagyok jó ideje, mobilra lassan tervezem 100% bekapcsolva hagyni + az otthoni, épülő OPNSense routeremre bekonfigolni. Bár 1000-es netem van, Digi, felesleges kisebbet vennem, a VPN jelentette némi lassulás (gyakran meglepően jó) nem zavar, ha meg ismét elkezdenék online game-elni cimbivel, azt mellette engedem ki direktben egy külön routing szabállyal és kész.

Otthoni NAS +1, de próbálgatom a GlusterFS-t is, IBM Cloud-ban az egyes eltérő geolokációk között - kevesen tudják - NINCS extra inter-DC forgalom, mint Azure, GCP vagy AWS esetén, ergo ha bérlek egy minimálkonfigos, közepes storage-ot mondjuk dél amerikában, egyet ázsiában, egyet EU-ban, meg egyet még tök8 hol, legyen Ausztrália tőlem, akkor ezekre a gépekre - egymással összekötve persze VPN-en - feltéve az elosztott fájlrendszer funkciókat, meg is vagyok. Legalábbis családi fotókat, nagyon fontos dolgokat extrém fasza módon lehet ma már tárolni-kezelni, és ez csak a legfelső logikai réteg, ezalatt mindenhol lehet ZFS, raid, akármi, amit akar az ember. Poén. Annyira kinyíltak a lehetőségek a "Software Defined" cuccokkal, hogy nagyon.

Például ha említett cimbid a block storage egyik lábát említett távolkeleti helyen tartja (és ott is tölt rá), másik 2 helyen meg a többi lábát, végül egyet az otthonában, akkor a szolgáltató ismét csak annyit lát, hogy VPN-en csurog be neki valami egyetlen porton UDP-n észnélkül, oszt jónapot. Ha béna az illető és gyenge VPN, amibe belelát a szerv, akkor is még csak annyit látnak, hogy egy elosztott fájlrendszer szinkronizálása során csorog be valami.. nem direktben látnak fájlokat meg a tipik torrent portokat és protokollokat.

A lehetőségek tárháza végtelen. Néha kényelmetlenebb kicsit elbújni úgymond, meg árnyékban maradni (jó értelemben), de egyre inkább indokoltnak látom a nyitott internet kényelméről lemondani, főleg értem ezt a sebességre, reszponzivitásra, vagy rommá blokkolt oldalak esetén arra, hogy be sem jönnek rendesen, esetleg szétesnek, cserébe nyugodtabban alszik valahogy az ember. És még a VPN-ezett internet is hiperűrsebesség ahhoz képest, amin felnőttem, 14k modem, 28k, 56k, isdn, dupla isdn, adsl .. Befoghatjuk.

• Dißnäëß

addikt

válasz kpbendeguz #14 üzenetére

Ui.: akár otthon is maradhat a cucc. VPN-en keresztül a két router-t összekötve site-to-site módon, akár a londoni tévé, vagy zene streamer, akármilyen kütyü is eléri az itthon hagyott dolgokat. Bebuffereli oszt jó, akárcsak a public neten kimenő Netflix mondjuk. Még át sem kell húzni a sok giga adatot Londonba.

• Dißnäëß

addikt

válasz FattyDove #19 üzenetére

Nem vágom, tudod én nem torrentezek, legalábbis nem illegál tartalmat. Van egy nagy előnye annak, ha az ember megteheti, hogy VESZI a zenét és azt a nagyonkevés filmet, ami tetszik neki: KIFIZETI. Egy vérbeli hifibuzi pedig nem áll neki rippelni a számára fontos adatokat, vagy mások ilyenolyan rip-jeit venni, függetlenül attól, hogy az bitperfekt-e vagy sem.

Az, hogy az interneten történő szabadságunk megőrzésére opciókat említettem, amik triviális dolgok bármilyen kicsit is IT-snek, nem függ össze azzal, hogy kelet európai-e, vagy hogy illegálba tolja. Tudod, rossz az, aki rosszra gondol, Te nagyon úgy látom, érted a témát, amit leírtam, tehát benne vagy vagy voltál nyakig, de mutogatni nagyon szeretsz másokra és egyből bevinni egy gyomrost. Ez annyira balkán.. :U És nem elég, hogy villogtatod az intellektuelled, már ítélkezel is a többiek felett azonnal. Persze Assange, Snowden meg a többi kisebb kimaradt. Grat.

[ Szerkesztve ]

• Dißnäëß

addikt

válasz ledgeri #22 üzenetére

+1. Hiába osztják az IQ-t bő kézzel mostanság (az arcot pláne), sokaknak mégsem jutott elég előbbiből.

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés