Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    "Az első ami számomra teljesen szokatlan (és nehezen lekövethető a mai napig) az a Linux félelmetes mennyiségű változata.": az ugye megvan, hogy windowsból nagyjából háromszor annyi verzió van, mint linuxos rendszerekből?

    "Az biztos hogy a Linux az első Google keresésnél elvérzik egy átlagembernek.": ezt örömmel hallom.

    "Amit én Linuxon abszolút nem fogadok el, az a csomagtelepítés fogalma, pontosabban annak megvalósítása.": akkor maradj windowson. amiben például a debian kimagaslóan egyértelműen fényévekkel jobb, mint a windows, az a csomagkezelés. debianon, ha szabályosan használtad, nincs olyan, hogy összeszemetelik a rendszert a telepített programok és nincs olyan, hogy nem tudsz egy programot nyom nélkül eltávolítani. nem kell például registry cleaner se. mondjuk registry sincs (még), ez is sokat dob a stabilitáson.

    csomagkezelés: tehát neked az apk megfelel, szemben az ősével, a deb-bel, aminek egyenesági leszármazottja...

    "pl. nekem a Debiannal szállított gyári szoftvertelepítő NEM alkalmas helyi fájlok telepítésére.": neked. nekem pl. alkalmas.

    "Kettőt kattint a hőn óhajtott szoftver épp most letöltött telepítő exe, msi fájlon és a szoftver felmászik a gépre és lehet használni.": így van. majd amikor szeretné több user használni, akkor kiderül, hogy fel van-e rá készítve a program, majd amikor szeretnéd letörölni, akkor nem jön le, majd amikor felraksz egy újabb verziót, összeakad az előző verzió által fent felejtett dolgokkal, stb. stb. stb.

    nekem az a tapasztalatom, hogyha felrakod a wine-t, akkor az úgy összeszemeteli a rendszerfájlokat, hogy utána mindenféle marhaságot csinál a linux. hiszen a wine emulálja a windows ökörségeit is... teljes körű emulátor...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák