Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tasiadam

    veterán

    válasz Dragon3000 #46 üzenetére

    Eddig összesen 3 1600AF-et akartam 4GHZ-ra húzni. Egyik az enyém volt, az 1.2v-on tudta
    Másik 2 pedig 1.35v-on a 3.9-et sem.
    2700x-em értelemszerűen tudja, de az is 1.31v-on

    [ Szerkesztve ]

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • GhostRider93

    tag

    válasz Dragon3000 #48 üzenetére

    Nekem a 2600 sajnos csak 1.35V mellett hozza a stabil 4025 mHz-et de 4050-en már havonta pár alkalommal lehal a rendszer mikor 40 fok van a szobában. Fogyasztása megáll 90w körül a magoknak a teljes cpu meg 105w. 70 fok alatt maradva. Nekem bőven elég egyenlőre a teljesítménye mindezt egy olcsó asrock b450m pro4 alaplapban de legalább 6fázis van a magoknak csak sajna párosával bekötve ami nem kedvez a stabil feszültségeknek. Egy komolyabb lapban sztem tudná a 4100-at is. Úgy tudom a későbbi darabok már jóval többet hoztak alacsonyabb feszültségek mellett de nekem még egy korai darab jutott.

    R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

  • sb

    veterán

    válasz Dragon3000 #48 üzenetére

    Nekem meg se a 2600-am se a 2700-am nem tudta. Ill. nem emberi fesszel. 1.35-1.4V-on megálltak 3.9-4.0 között.
    A 200GE-t még nem tudtam kipróbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Dragon3000 #93 üzenetére

    Igen, ebben van igazsag, de fogalmunk sincs hogy ez mekkora valos ,,elony". Egyaltalan hogy lehet-e ilyet, hogy igy vagy ugy fejlesztjuk, nem csak siman kapumeretet tranyosurusseget stb. csokkentunk aztan csak jobb lesz mint volt alapon. Nem hiszem hogy tudatosan lehet ugy fejleszteni, hogy pl: ,,na ezzel majd magas max orajelet lehet hozni, annak a karara hogy ARM vagy kis fogyasztasra nem lesz olyan fasza".
    Szerintem nincs ilyen, csak siman csokkentenek a nanometeren aztan az majd valamilyen lesz. De persze lehet nem igy van, es az in-house fejlesztesnek valoban van elonye a bergyarto piacra szant ,,univerzalis" node-javal szemben.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Dragon3000 #110 üzenetére

    Nem kapaszkodom az 5Ghz-be, az 5Ghz-et megjegeyztem mint allati fontos marketing aspektust es hogy hiszem azt hogy ha az AMD-nek ez +-15-20 wattjaba kerult volna akkor ramentek volna, de valszeg meg ugysem skalazodott volna annyira.

    En szemely szerint leszarom az 5Ghz-et, a magas orajel az olyan mint a sorfozesnel a hab: fozol egy fasza ipat jo komlozassal, friss malatabol, es allati finom lesz, majd megjonnek a habfetisisztak, es beszolnak hogy jo-jo, de a habja nem valami szep es tartos. A sornel a hab az valamiylen lesz, ha szar a sor joesellyel a hab is otvar lesz, de egy jo sornek is lehet kevesbe szep vagy tartos habja, mert nem a habert fozunk sort, a hab csak a kovetkezmenye sok dolognak, es a vegen majd valamilyen lesz.

    Nem az 5Ghz a lenyeg (felhasznalas szempontjabol, marketing szempontbol de), hanem hogy az AMD el tudja mondani, hogy jatekokban is tonkreveri az Intelt. Ez a mai napig nem igaz, most az 5. generacios Ryzenek vegre verik ott is az Intelt, de azert abban egyetertunk hogy joval nagyobb difi is lehetne ezzel a gyartastechnologiai folennyel. Az, hogy ST-ben nem hugyozza korbe az Intelt az valamilyen szinten abbol is fakadhat, hogy jelentosen alacsonyabb a base es a peak orajel.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Dragon3000 #118 üzenetére

    Dragon3000: Az 5600X kb ugyanannyit hoz, sot bizonyos jatekokban van ahol gyorsabb is mint pl.: 5800X. Ez is azt mutatja hogy a jatekoknak a 6+ mag jelen pillanatban meg nem fontos, es tovabbra is az 1 szalas teljesitmeny ami fontos (persze kell multi is, de a szuk keresztmetszet meg mindig az ST). Amiben a 11900k gyengebb mint az 5600X, kb 3-5%kal.
    Ha visszaolvasod, a felvetesem nem az, hogy nem jobb mar 1 szalon, hanem hogy ilyen oriasi gyartastechnologiai elonynel csak ennyivel jobb. Ez akkor lehet majd problema, ha mondjuk az Alder Lake jelentosen elore lep ST-ben.

    vicze1: Tehat azt mondod, hogy a jatekok benchmarkjai mint olyanok nem kene hogy szamitson a CPU vetelnel. Akkor ezt most meg nehany millio gamernek akiknem 60 FPS a target. :DDD
    De egyebkent meg racionalizalhatjuk annyira, hogy neked meg nekem teljesen mind1 mit hoz a 11900k meg az 5950X, mert ugysem akarunk 160 FPS-sel jatszani, csak akkor meg visszajutunk oda hogy mi a realis, tomegigeny, az pedig kb az i5 10400F es a 3600x szint, meg lehet nezni melyik milyen aron kaphato.

    AVX512 ha mar felhoztad, eleg cink hogy nincs meg tamogatva, de most a Zen 4-nel olyan hirek keringenek hogy lehet tamogatva lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák