Hirdetés

2019. július 20., szombat

(#1) r3dsnake

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Jól látszik mennyi jelentősége van az iPadek mellett, hogy két nap alatt egy hozzászólás sem érkezett.

(#2) Tel Elek válasza r3dsnake (#1) üzenetére

Tel Elek
(PH! addikt)

Mivel az Ipadet eleg versenykepes aron adjak, es konkretan a Samu a nem csucs verziojat is dragabban arulja, igy nem latom letjogosultsagat a nem low end kategoriaban versenyzo androidos taboknak. Fel eve en is vasarlas elott alltam es csodalkoztam h az Ipadhez hasonlo kategoria Android tabok dragabbak. Nem is volt kerdes mit vettem.

(#3) BabMester válasza r3dsnake (#1) üzenetére

BabMester
(tag)

Pedig az iPad piaci részesedése már csak 27% körüli, amikből nagyon sok van még mindig, azok a 'noname' kínai tabok 30% piaci részesedéssel(táblázat jobb széle)..

https://www.statista.com/statistics/276635/market-share-held-by-tablet-vendors/

Az érdektelenség valószínűleg azért van, mert aki filmezésre/netezésre akar tabletet megvette a Tab S4-et vagy az S5e-t, nem vár a sima Tab S5-re mert nagyon drágán sem lesz játékra jobb mint egy iPad.. multimédiára meg tökéletesek az előzőek.

[ Szerkesztve ]

(#4) Ati1979 válasza r3dsnake (#1) üzenetére

Ati1979
(PH! kedvence)

855tel, 6gb rammal versenyképes lesz ez is. Oké, hogy a 835tel szerelt S4 nem egy kategória a mostani új ipadokkal, mondom úgy hogy tab s4em van. Tab S5-re inkább cserélném majd mint ipad pro-ra.

(#5) r3dsnake válasza Ati1979 (#4) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Nem minden a hardver és a számháború. Az iPadOS-sel soha nem fog versenyezni az Android. Ahogy a brutális teljesítményű hang/videó/játék teljesítménnyel sem. Lehet, hogy több ram van egy droidos táblában, csak ez senkit sem érdekel használhatóság szempontjából.

(#6) Barkin válasza Ati1979 (#4) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

A 855-öt nagyon felkapta a nemzetközi sajtó, de ettől függetlenül 845 lesz az S5-ben.

(#7) janeszgol válasza r3dsnake (#5) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

A Huawei négy hangszórós cucca nem jó? a lenne olyan áron olyan hardveres felszereltségű (kijelző, SoC, ram, hangminőség) tab, ami megéri az árát, akkor eszembe se jutna iPadet venni.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#8) Barkin válasza janeszgol (#7) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

De jó, simán felveszi a versenyt pl. egy iPad 2018-cal.

(#9) r3dsnake válasza janeszgol (#7) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Nem a 4 hangszórótól lesz jó egy tablet, hanem attól hogy nagyjából bármilyen multimédiás dologra tudod használni, reccenés nélkül. 100mbites 4K videók vágása, és effektelése? Sima ügy! RAW fotók leválogatása és kidolgozása Lightroomban? Az is.

Androidra még csak rendes appok sincsenek ilyen feladatokra. (Persze tudom tudom, mindent meg lehet oldani, csak mindent 100x körülményesebben és legtöbb esetben rosszul.)

(#10) Ati1979 válasza Barkin (#6) üzenetére

Ati1979
(PH! kedvence)

Remélem nem. A 845 sem gáz, de azért a prénium árért adhatnaának 855 is, főleg úgy hogy konkurencia a12x bivalyerős.

(#7) janeszgol

Az M5 nek elég gyenge a kijelzője. Ne is tedd egy s4 vagy ipad mellé.

[ Szerkesztve ]

(#11) Barkin válasza Ati1979 (#10) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Minden évben tavalyi SoC-vel jön.

(#12) Kopi31415 válasza r3dsnake (#9) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Miért kéne, hogy attól legyen jó? Nekem amúgy onnan indul, hogy idegrángást kapok minden Apple OS-től és GUI-tól. Innentől eleve no go bármi apple cucc.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#13) Ati1979 válasza Barkin (#11) üzenetére

Ati1979
(PH! kedvence)

Akkor ennek a hírnek mi a konkrét forrása? Majd mindjárt utána olvasok külföldi oldalakon.
Kezdtem reménykedni. 2 vel jobb soc megéri a cserét.

(#14) Mr.Silkó válasza r3dsnake (#1) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Én is gondoltam, hogy valami hasonlót megfogalmazok ide, de nem vitt rá a lélek. :)

(#15) r3dsnake válasza Kopi31415 (#12) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Android tableten konkrétan mobilos appok vannak szétnyújtva. Igénytelen. Még az elvakult droidosok is iPadet szoktak választani tabletnek.

[ Szerkesztve ]

(#16) Noukoum válasza r3dsnake (#15) üzenetére

Noukoum
(senior tag)

De jó ipaden instagrammot használni:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Tel Elek válasza Noukoum (#16) üzenetére

Tel Elek
(PH! addikt)

Én pl nem hasznalok instagramot Ipaden (meg sehol sem). Szoval ez egy eitka szinvonaltalan hozzaszolas volt reszesrol...

(#18) Noukoum válasza Tel Elek (#17) üzenetére

Noukoum
(senior tag)

Én meg meg használok. És nem hiszem hogy egyedül vagyok a földön.

(#19) Juhaszatti válasza r3dsnake (#9) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

A tabletet az emberek többsége tartalomfogyasztásra veszi, nem tartalomgyártásra. Nem attól lesz jó egy tablet, hogy tudsz rajta 100mbites 4K videót vágni, effektelni.

Ettől függetlenül könnyen lehet hogy ha tabletet vennék, az iPad lenne.

(#20) Barkin válasza Ati1979 (#13) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Nem tett hivatalos bejelntést a Samsung az SoC-vel kapcsolatban, innentől kezdve ez az egész csak találgatás. Pedig az elmúlt évek tendenciája nem ezt mutatja.

(#21) Barkin válasza r3dsnake (#9) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

"100mbites 4K videók vágása, és effektelése? Sima ügy! RAW fotók leválogatása és kidolgozása Lightroomban"

Ki nem sz@rja le? :B Az end userek többsége böngészik, közösségi médiát fogyaszt, játszik, stb. Nem állít elő semmilyen tartalmat.

(#22) r3dsnake válasza Barkin (#21) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Azt se mindegy milyen minőségben teszed, és mennyire gördülékenyen.

(#23) Barkin válasza r3dsnake (#22) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

A Safari nem gördülékenyebb, mint a Chrome, YT-nál meg kb. totál mindegy, milyen platformon vagy.

(#24) r3dsnake válasza Barkin (#23) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Nem konkrétan a böngészőre gondolok, hanem a komplett felhasználói élményre. Meg a 120hz-es kijelzőre.

(#25) Barkin válasza r3dsnake (#24) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Ha valaki nem akar iPad-et, annak teljesen mindegy, hogy iOS-en milyen a felhasználói élmény, ami egyébként droidon is megvan. Ha én droidos tabot akarok, lehet 1000 Hz is a képfrissítés, ha nem szeretném azt a platformot használni.

Értsük már meg, hogy az iPad nem mindenkinek alternatíva. Pont.

(#26) Noukoum válasza r3dsnake (#24) üzenetére

Noukoum
(senior tag)

Komplett felhasználói élmény? Az apple életérzésre gondolsz?

(#27) nkmedve válasza r3dsnake (#24) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Az iPad jobb ha az ember használ speciálisabb appokat amelyek nem elérhetőek Android-ra (vagy elérhetőek csak sokkal gyengébb minőségben). Egyébként tartalomfogyasztásra már teljesen mindegy.

Leírom a saját példámat, amikoris ezelőtt 3 évvel kellett egy navigálásra is alkalmas "jobbacska" kompakt tablet. iPad-ból volt a már akkor is elavult iPad Mini 4, amiből a GPS-el és nagyobb tárolóval szerelt változat brutális áron ment. Ezért vettem egy Galaxy Tab S2 8.0-t (a hasonló felszereltségű iPad-hoz képest kb. féláron), amivel azóta is teljesen elégetett vagyok (mostanában raktam rá LineageOS 16-ot, így szoftveresen is teljesen friss még mindig). Megjegyzem, hogy telefonból iPhone-om volt, úgyhogy sokkal logikusabb lett volna egy iPad, de egyszerűen az Apple ajánlatában nem létezett olyan ami nekem megfelelt volna.

A cikkhez: Az S szériából vajon mostmár nem is terveznek 10" alatti modellt? Most még nem tervezem cserélni az S2-t, de talán 1-2 éven belül már megérik rá.
Egy kb. 8.5", 15:10 / 16:10-es képarányú, szűk kávás, Jack-el felszerelt modellre vevő lennék, nem is kell bele csúcs hardver.

(#28) -Gerzson- válasza r3dsnake (#15) üzenetére

-Gerzson-
(fanatikus tag)

Azért nem kell hasra esni az ipadtól. Fél éve tablet vásárlás elött (szerencsére) Kölcsön kaptam a munkahelyemen egy bontatlan ipad2018-at. 1 hét használat után az egész család egyöntetű véleménye az volt, hogy ilyen nem kell, pedig a lányom IOS felhasználó. A képernyő gagyi kopogós műanyag érzet, nincs profilozás több felhasználónak, nem 100%-os ujjlenyomat érzékelés, lányomnak hiányzó tabletre optimalizált app, utazáshoz nekem plusz töltő. És a fő gondom, hogy amire vettem volna, utazásoknál este kiegészítő eszköz, app, és net nélkül egyszerű módon alkalmatlan fényképek áttöltésére SD kártyáról. Lett egy drágább S4 és köszönöm jól megvagyunk vele. Nekem ingyen sem kellene iPad.

(#29) r3dsnake válasza -Gerzson- (#28) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

"app, és net nélkül egyszerű módon alkalmatlan fényképek áttöltésére SD kártyáról. "

User error. Ott a párezer forintos SD kártyaolvasó, amivel 100 megás RAW fájlokat is gond nélkül és gördülékenyen kezel a gyári képnézegető átmásolás után. Ilyet droidon nem tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kopi31415 válasza r3dsnake (#29) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Ja, a szokásos apple duma, nem kell lófasz se csatlakozó, periféria terén, mert úgy trendi sikkes, letisztult, mg flow, vegyél minden szart külön és nézzen ki a környezeted karácsonyfaként. És user error.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#31) Barkin válasza Kopi31415 (#30) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Ne bántsd érte, ezt olvasta a szifonon. Most jól kiszakértette magát ebben a topikban.

(#32) -Gerzson- válasza r3dsnake (#29) üzenetére

-Gerzson-
(fanatikus tag)

Az Apple Lightning–SD 12.000Ft-os olvasóra gondolsz? Köszönöm nem kell még egy csak az alma univerzumban használható kacat a bőröndömbe.

Nekem csak 5-8 megás JPG képeim vannak. Ezt kiválóan kezeli az 1$-os SD olvasó és számtalan droid app amellyel oda és olyan névvel tudom rendezni a képeimet ahogyan én akarom. Az alma appjaival ezt nem tudtam megtenni.
Mindegy, nekem nem jött be az Ipad. Inkább drágábban megvettem az S4-et.

(#33) Barkin válasza -Gerzson- (#32) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

iPad 2018 és Galaxy Tab S4 között nem kevés az árkülönbség, de ha előbbihez hozzáadod az Apple Pencil árát (30k), akkor máris nem akkora dráma. Én a MediaPad M5 mellett döntöttem, de egyáltalán nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#34) Drakk válasza r3dsnake (#15) üzenetére

Drakk
(fanatikus tag)

Nekem Androidos telefonom van , próbáltam az droidos táblagépet, de azt kell, hogy mondjam, hogy az iPadnek nincs párja. Gördülékenyebb a felület, és sokkal jobban támogatott rendszer. Sajnos a Samsung táblagépek kivételével a többi csak egy nagy telefon. A Dex nem rossz, de egyedüli fecske...

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#35) Kopi31415 válasza Drakk (#34) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

" A Dex nem rossz, de egyedüli fecske.."

Ja, hogy félinformációid vannak csak? Akkor nem csodálom.

(#36) Barkin válasza Drakk (#34) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Az Apple ökoszisztéma lényege, hogy van egy iPhone, egy iPad és egy Mac a tulajdonodban. Droidos telefon mellett egy iPad vagy fordítva megöli a lényeget platformtól függetlenül.

(#37) bostone

bostone
(őstag)

Mindkét rendszer mellett vannak érvek, ellenérvek. Ebben a vitában nem a farokméregetés a lényeg.
A felhasználók igényei nem torzulnak, hanem változnak. A technológiai feltételek adottak, hogy a tablet szintet lépjen. Elképesztő számítási teljesítményre képesek ma már. Miért kell mégis több eszközzel rendelkezni, hogy teljes értékű legyen a digitális kánaán egy otthonban?

(#38) Noukoum válasza bostone (#37) üzenetére

Noukoum
(senior tag)

Mert én (és a felhasználók zöme) még mindig tartalomfogyasztásra / játékra használja az eszközét.

(#39) bostone válasza Noukoum (#38) üzenetére

bostone
(őstag)

Ezért hangoztatom folyton, hogy ne hagyjuk kihűlni a vasat, vonuljunk ki az utcára együtt közösen kézenfogva és mondjuk a világ képébe, hogy

(#40) Barkin válasza bostone (#39) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Te melyik csatornát nézed? :F

[ Szerkesztve ]

(#41) bostone válasza Barkin (#40) üzenetére

bostone
(őstag)

Attól függ, hogy mi a totemállatod.
A múlt héten búcsú volt a faluban, még mindig a hatása alatt vagyok.

Jóval többre képesek a mai tabok, mint pl tartalomfogyasztás.

(#42) Barkin válasza bostone (#41) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

(#43) bostone válasza Barkin (#42) üzenetére

bostone
(őstag)

Itt nálunk a zárt osztályon, nem kizáró ok a hallucinogén szerek használata. Sőt

(#44) Drakk válasza Kopi31415 (#35) üzenetére

Drakk
(fanatikus tag)

Én használtam a DEX-et többször...szeretném ha segítenél, hogy a Samsungon kívül melyik cég eszközén van ilyen? Köszönöm a segítséget! :)

(#45) Kopi31415 válasza Drakk (#44) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Huawei. Mate 10Pro teljes desktop tudással, klaviatúra, egér támogatással.

(#46) Drakk válasza Kopi31415 (#45) üzenetére

Drakk
(fanatikus tag)

Köszönöm!

(#47) TrishtanAG válasza r3dsnake (#15) üzenetére

TrishtanAG
(újonc)

Van már widescreenes Ipad? Ha nincs, akkor kénytelen vagyok "igényten" droidos Samut venni, ugyanis filmézésre és Pc-s játékok streames játszására használom. Arra meg még mindig szörnyű a 4:3-as képarány.

www.adventuregames.hu

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.