Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

(#1) Cifu

Cifu
(nagyúr)

Csak kíváncsiságból: mégis hogy kívánják ellenőrizni, hogy a T. utas poggyászában nincs egy ilyen? Becsekkolás előtt mindenkinek át kell esnie egy hazugságvizsgálaton? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Cyber_Bird válasza Cifu (#1) üzenetére

Cyber_Bird
(senior tag)

Ami erdekesebb inkabb, hogyan ellenorzik, hogy javitva lett-e?
Bekapcsoltatjak, es futtatnak rajta valami diagnosztikat?
Velem rakatjak fel?
Megnezetik a sorozatszamat az akkunak es abbol kiderul?
Izgalmas kerdesek ezek.

(#3) Balika911 válasza Cifu (#1) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A Note7-et miként ellenőrizték? Komolyan kérdezem, mert nem tudom. Csak a felhívásokat láttam kitéve, illetve talán be is mondták a gépen, hogy nem szabad felvinni? Már régen történt, és Note7-em se volt.

Itt még egy fokkal kacifántosabb, mert kívülről nem látszik, hogy javított-e, vagy sem. Mutassa be az ember a telefonján a szkennelt igazolást, majd vessék össze a sorozatszámokat? :)

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#4) Snoop-y válasza Cifu (#1) üzenetére

Snoop-y
(addikt)

Hat a security checken ki kell venned a laptopokat es az elektronikai eszkozoket a taskadbol es szepen rabaszarintani a talcara. Ha secure joska meg akarja nezni akkor ez egy meglepoen jo alkalom ra :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5) Snoop-y válasza Balika911 (#3) üzenetére

Snoop-y
(addikt)

Megkerdeztek ,hogy van e nalad Note 7

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6) Balika911 válasza Snoop-y (#5) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Lehet, így kellett volna, de a gyakorlatban tőlem biztos nem kérdezték meg, és az utastársaimtól se. Se itthon, se a külföldi reptereken. Talán három alkalommal repültem abban az évben, nem egy nagy minta. De akkor is.

(#7) Cifu: Na, nekem meg egyszer maradt a táskában a laptop, és szóltak, hogy vegyem ki. Meg egyszer be is kellett kapcsolnom, hogy tényleg laptop-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Cifu válasza Snoop-y (#4) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Amikor én ilyesmin átestem mostanában, a laptopokat nem kellett kivenni, benne maradhatott a lapitopi táskában.
Secure Jóska pedig megmondja az átvilágítógép képernyőjéről, hogy az ott egy 2015-ös Macbook Pro benne? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Tigerclaw válasza Cyber_Bird (#2) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Nekem is az ütött a szöget a fejembe. Hogyan ellenőrzik? Esetleg tesz rá egy levonót az Apple, hogy javították, vagy ad egy bizonyítványt amit be kell mutatni minden repülésnél?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Snoop-y válasza Cifu (#7) üzenetére

Snoop-y
(addikt)

Repter es/vagy orszag valogatja gondolom. Itt svajcban es angliaban is mindig kivetetik velem.

Mondjuk engem amugy is eloszeretettel buzergalnak a vamosok ha a sorbol kivesznek par embert szigoritott vizsgalatra akkor tuti koztuk vagyok en is (biztosan a szakallam miatt) :D

(#10) DeFranco válasza Cifu (#7) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

nekem is mindig ki kell(ene) venni, kérdezik, szólnak miatta, az más kérdés hogy én ritkán viszek magammal lapost.

olyan persze van, hogy hanyag a szekus és a piperés szütyőt se veteti ki meg becsúszik a fél literes vizes palack is vízzel, de ez 10-ből 1 alkalom, standard az hogy kivetetik.

@Snoop-y: nekem az a kémiai keresős izé sípol be mindig, aztán veszik elő a "lakmuszpapírt" dörzsölgetik a ruhámat, övemet, megy a gépbe aztán kisípolja hogy test:ok, fogalmam sincs miért szeret ennyire, pedig abban nincs is humán faktor.

[ Szerkesztve ]

(#11) Snoop-y válasza Balika911 (#6) üzenetére

Snoop-y
(addikt)

Akkor eppen amerikaba repultunk es az osszes jaraton kerdeztek security-n is plusz meg a gepen is kerdeztek ,hogy esetleg van e nalad. Viszont belfoldi jaraton (UK) nem hallottam kerdezni

(#12) Cifu válasza Snoop-y (#9) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Akkor lehet nálam mindig unták már nagyon a banánt. :DDD

BTW az átellenőrzést nem a légitársaság emberei hajtják végre, szóval ez hogy fog kinézni? A TUI delegál egy megfigyelőt a Secure Jóskákhoz, hogy aki velük repül, az nem hozhat fel Macbook Pro-t, míg ha nem velük repül, akkor viheti nyugodtan? :F

(#13) DeFranco válasza Cifu (#12) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

szerintem a legvalószínűbb az, hogy nem ellenőrzik külön, hanem papíron lesz tilos, ezt elfogadod a jegyvásárláskor/online check-innél a felugróban/gépre lépve ráutaló magatartással, és ha a tiltás ellenére berobban és ez kárt okoz, akkor az onnantól a te sarad, mert ők eleve megtiltották hogy felvidd.

(#14) Balika911 válasza Snoop-y (#11) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Akkor úgy látszik, hogy ott szigorúbbak, vagy az EU-n belül (én csak ott mozogtam) voltak hanyagok.

Vagy tényleg más policy szerint működnek, nem tudom. Ezekhez nem értek.

(#13) DeFranco: Lehet, annyira kevés az esély a kárra, hogy tényleg ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15) [K2] válasza Cifu (#7) üzenetére

[K2]
(csendes újonc)

Secure Jóska az átvilágítógép képernyőjén látott alaplap-formából csuklóból megmondja az adott gép típusát és évjáratát... Sőt, szerintem a Macbook fenéklemezének megérintéséből már azt is meg tudja állapítani, hogy az alatta található akku lett-e már cserélve biztonságos verzióra. Ebben egészen biztos vagyok. :))

Ментени, ментени ёш ментени - Ленин

(#16) htc07 válasza DeFranco (#10) üzenetére

htc07
(addikt)

engem is mindig megnéztek azzal a cuccal amivel előtte végigsimogatják a "stratégiailag kényes területeim", annak mi a neve, vagy mit csinál? :D sosem találtam róla rendes infót.

(#17) aginor válasza Cifu (#7) üzenetére

aginor
(addikt)

De meg ám, még az is, hogy már javítva lett vagy nem, így tökéletes biztonsággal tudja engedélyezni, vagy tiltani a beszállást.. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#18) DeFranco válasza htc07 (#16) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

szerintem drogra vagy robbanószerre gerjed. egy elég öreg, már-már vintage övem van, ami ebből adódóan némileg kopott, lehet abból oldódik ki valami cserzőanyag amire bejelez.

(#19) Balika911 válasza DeFranco (#18) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Egyik ismerőst anno keményen gyógyszerezték, és módszeresen jelezni kezdett nála a kapu. Vinni kellett az igazolásait, hogy fölengedjék. Először (és másodszor, meg még utána is) azt hittem, csak szívatnak mikor ezt mesélték, pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#20) Snoop-y válasza htc07 (#16) üzenetére

Snoop-y
(addikt)

Azzal mintat szoktak venni rolad ,hogy dolgoztal e robbanoanyaggal:

ETD (explosive trace detection)

(#21) Sza_Sa válasza Snoop-y (#20) üzenetére

Sza_Sa
(senior tag)

Vagy esetleg mobil fémdetektor lehetett.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#22) Noukoum

Noukoum
(senior tag)

Elég sok gép érintve van, az Apple ezeket egy az egyben cseréli vagy visszafizeti a vételárat?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

Nálunk ezt már mikor tudta a Videoton Color Star... Jogdíjat fizettek ezért a fejlesztésért? :D

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#24) vicze1 válasza Balika911 (#14) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Attól is függ hogy épp volt-e valami "esemény"(minding utólag van :F ) és szigorított ellenőrzés van X ideig. Olyankor elég szar repülni, mert jócskán megnövekedhet a securityn töltött idő.

Amúgy annyi történik, hogy tájékoztatják az utast levélben, illetve berakják, a illegális eszközök közé a kés és lőfegyver mellé, és te meg check-in-kor elfogadod. Ennyi. Ezt még csak külön be se fogják mondani, mint Note 7-nél.

(#25) MomoSinX válasza [K2] (#15) üzenetére

MomoSinX
(aktív tag)

Én amúgy voltam Secure Jóska fél évig, amennyiben rendesen kiszedték a lapost és az alaplapra úgy vitték fel az évjáratot a nyomtatott áramkörön, akkor kiolvasható tényleg :D. Az akkuról viszont nem lehet megmondani, csak a cellákat látod benne kb.

[ Szerkesztve ]

(#26) azbest válasza DeFranco (#10) üzenetére

azbest
(nagyúr)

hm, jelzés miatt lakmuszoznak?
Én inkább arra gondoltam, hogy esetleg azért ellenőriztek szinte mindig, mert 5 napi ruha volt hajtogatva bekompresszálva a normál hátitáskámba - ami befér ülés alá -, s emellett még egy csomó kábel, laptop tápegység, kindle...
Bár az is lehet, hogy pont mivel könnyen nyitható, és látták könnyű nálam ellenőrizni, ezért tudták le nálam a statisztikát.

Nekem a lakmusz jelzett be egyszer a laptopomnál, akkor egy kedves kommandós rendőrnéni diszkréten oda is állt mellém, amíg megismételték a vizsgálatot a táskán. Meg kérdeztek pár dolgot. Kollégát félre is vitték tán egyszer, de ő amúgy is oda nem illő humort nyomott néha a kollégákkal, szóval lehet a belógatott mikrofonokkal már korábban kipécézték :D

Az öv is érdekes, valsz attól függ, hogy milyen gépük van. Van olyan kapu, aminél nem kell levenni, van ahol kell. De pl a kindle érdekes volt, hogy vagy 30x vittem táskából kivét nélkül a pólóim közt, s egyszer szóltak itthon csak érte... attól kedve inkább az is kivettem.

A hírhez: a security biztos nem ellenőrzi ezt. Ők az általános biztonságot nézik, nem azt, hogy az a légitársaság mit enged, amivel te repülsz.

[ Szerkesztve ]

(#27) DeFranco válasza azbest (#26) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

csipogott, vittek. ezt jelzésnek vettem.

aztán hogy érzékelt-e valamit ténylegesen, vagy csak az én sorszámomat dobta ki a mintavételi algoritmus, azt passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#28) macilaci78 válasza Cifu (#1) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Különbség van a raktérben és az utastérben szállított poggyász között. Az utastérbe felvitt csomagokat chek in-kor ellenőrzik.

Ha trollkodni akarnék, akkor azt kérdeztem volna, hogy rendeljek így légi postával mekkbúkot? Főhetne miatta a fejem. ;]

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#29) t72killer válasza Noukoum (#22) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Küldenek új akksit tudtommal (nem vagyok apple-es). Mázlista tulajok, a 3-4éves akksik már eléggé leharcolt állapotban lehetnek a gépek 99%-ánál.

Műbalhé a légitársaságok részéről, robbant akár egyetlenegy laptopakksi repülőgépen? Mert telóakksi már tucatnyi, de laptopról nem hallottam. Se alma, se más :U

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#30) Snoop-y válasza t72killer (#29) üzenetére

Snoop-y
(addikt)

Ettol fuggetlenul nem hiszem ,hogy barmely legitarsasag szeretne az elso lenni ennek kiprobalasaban :D

(#31) t72killer válasza Snoop-y (#30) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Kíváncsi leszek, átkutatják közvetlen a gépre szállás előtt (e-checkinnel csak ott találkozok a légitársaság embereivel) átkutatják az összes kézipoggyászt manuálisan?? (Ferihegyen nem jártam vagy 6 éve, nem tudom ott mi megy ellenőrzés címen, de pár EU reptéren megfordultam, az egyetlen csomagellenőrzés a biztonsági kapunál volt. Se azelőtt a kézi check-innél, se utána a beszálláskor. Pedig készültem pl a drónakksik bemutatására, hogy megfelelnek a kapacitáskövetelményeknek.

[ Szerkesztve ]

(#32) Sanya válasza Cifu (#1) üzenetére

Sanya
(veterán)

Legtöbbször a biztonsági átvizsgáláskor a laptopot ki kell rakni külön, amit megröntgeneznek. Ha a röntgen képe hasonlít a kérdéses mekbukhoz, akkor szól. Te meg bizonygatod, hogy javított.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) Akula válasza macilaci78 (#28) üzenetére

Akula
(senior tag)

ezt jól átgondoltad :C

az erő legyen veled!

(#34) t72killer válasza Sanya (#32) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Jó, de nem a légitársaság embere szokott röntgenezni. A reptéri biztonságiaknak semmi köze a nagyobb reptereken tanyázó kismillió társasághoz, ők akkor vesznek ki valamit, ha arra általános IATA vagy az adott ország kormánya általi tiltás van - ez nem az.

[ Szerkesztve ]

(#35) Predatorr

Predatorr
(junior tag)

A repülés a rabszolgák szórakozása. Szabad ember nem engedné porrá alázni magát.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#36) t72killer válasza Predatorr (#35) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Saját géppel kisreptérről utazva nem szedik le a gatyát a biztonságiak. :P

[ Szerkesztve ]

(#37) joey04 válasza t72killer (#34) üzenetére

joey04
(félisten)

Megkaphatják külön utasításban, hogy HA ilyen laptopot találnak, akkor nézzék meg a beszállókártyát. Más kérdés, hogy aki nem követi a technológia világát, nem tuja majd megállapítani, hogy milyen gép, max azt, hogy Apple. Ezek ilyen látszatintézkedések. Note 7-re itthon is felhívták a figyelmet, hogy bizonyos légitársaságoknál nem lehet vinni, de azt még annyira sem lehetett betartani, mert az csak egy tucattelefon a képeken.

(#38) erer1000 válasza Predatorr (#35) üzenetére

erer1000
(senior tag)
LOGOUT blog

Nyilván sokkal kényelmesebb kivonatozni olasz spanyol francia partokhoz hogy egy amerikaba menő hajót fogj, majd ott további x ezer km-t buszozz , vagy autózz ( mert a távolsági személyi vonat ott egy fos kB) , hogy több hét alatt eljuss oda ahova repülővel tized akkor ár mellett 1 nap alatt eljutsz

Pedig csak reptéren a saját magad biztonsága miatt át kellene esned "pár megaláztatáson"

Ennyit megér. És senki sem ítél el emiatt a "megaláztatás " miatt , mert mindenki átesik ezen.
Szóval kb csak az illető saját fejében kéne helyretenni a dolgot hogy ez nem alázás.

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#39) Dr. Akula válasza Predatorr (#35) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Kim Dzsong Un is pont ezért utazik vonattal. :D

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#40) keembo válasza Cifu (#1) üzenetére

keembo
(tag)

A thotokról/hipszterekről messziről ordít, hogy macet használnak, starbucksban kávéznak...

(#41) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Mitől melegednek az átlagosnál jobban az egyes gépek akkumulátorai? Túl sok terhelést kapnak? Mert ez nem közvetlenül akkumulátor hiba.

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#42) Rinkasime

Rinkasime
(újonc)

Tiszta szégyen...

(#43) Tigerclaw válasza macilaci78 (#28) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Az Amazonnál úgy emlékszem, hogy légi úton nem szállítanak Lithium Ionos akkuval szerelt cuccokat és ez gondolom hogy a szállítócég előírása.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) kromatika válasza Rinkasime (#42) üzenetére

kromatika
(veterán)

Jogos.

(#45) FlashLed

FlashLed
(aktív tag)

Arról nem lesz infoja senkinek, hogy átesett e már hivatalos visszahíváson és alkatrész cserén. Nyilván senki nem fog a szerviz által kiállított papírral utazgatni.

The Mechanic

(#46) vicze1 válasza FlashLed (#45) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

"Nyilván senki nem fog a szerviz által kiállított papírral utazgatni."
Ez a légitársaság hivatalos állpontja, hogy papír nélkül nem viheted fel. :)

Amúgy most már utazhatsz Note 7-tel is. ;]

(#47) Kopi31415 válasza Cifu (#1) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

A csomagtérire gondolsz? Azt megoldják a rakodók, akik a veszélyesek ítélt dolgokat gyorsan és szakszerűen eltávolítják a csomagokból.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#48) vicze1 válasza Kopi31415 (#47) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Csomagtérbe (hivatalosan) feladott poggyásszal nem adhatsz fel semmilyen Li-ion akkumulátorral rendelkező eszközt. Csak, hogy tájékoztassam azokat, akik még életükben nem repültek. :)

(#49) Noukoum válasza Kékes525 (#41) üzenetére

Noukoum
(senior tag)

A többi gép is megkapja ezt a terhelést.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) Kopi31415 válasza vicze1 (#48) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

De a Wizzen nyugodtan elvehetik tőled és bepakolhatják oda a kézipoggyásznak minősítettet, mondván nem fér.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.