Hirdetés

2018. december 19., szerda

(#1) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hát inkább vennék egy surface-t

Ezen a chromeos-en andriod appok futnak?

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#2) hunluki válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

hunluki
(fanatikus tag)

"Ezen a chromeos-en andriod appok futnak?"

Elviekben igen. Mármint androidos appok IS a chromeOS-eseken felül. Szerintem király de még a legbudgetebb verziója is baromi drága. Oké, ez referenciacucc, de az én szememben egy chromeOS eszköz (legyen az lapos vagy tablet) igazából csak másodlagos és inkább legyen erőtlen, de cserébe legyen olcsó és menjen sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#3) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

"...továbbá képes lefedni az NTSC színtér 72%-át."

Ez tényleg hatalmas teljesítmény, hogy promózni kell?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#4) IntelliSense válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

IntelliSense
(fanatikus tag)

+1

Meg 200 $ a billentyűzet... lol

(#5) Raymond válasza IntelliSense (#4) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Ja, eloszor azt hittem az arak billentyuzettel vanank, mondom nem olcso, de a Surface-hez kepest OK. Aztan ott van hogy m3, 8GB RAM, 64GB flash meg $1000 :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) Sanya

Sanya
(PH! nagyúr)

Tehát a piac az jelenleg:
USA
Kanada
UK

Nem piac: a világ többi része

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) berVi

berVi
(senior tag)

A fo kerdes, hogy magyar billentyu lesz hozza. A Surface-ekkel is ez a nagy bajom. Mert en US-t hasznalok, de ismerosoknek nem tudom igy ajanlani.

(#8) cskv válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

cskv
(tag)

A legtöbb, az elmúlt két évben kiadott ChromeOS-es gépen futnak az Android appok és egy hónapja a Linux programok is, igaz az már kevesebb gépen.

Fura lenne, ha pont a Google referenciakütyüjéből hagynák ki ezt.

Nekem anno volt Pixel C-m, de sehogy se volt az igazi, az Android visszafogta rendesen, a billentyűzet is érdekes teremtés volt és hát a WiFit nagyon elszúrták benne, vissza is küldtem.

A ChromeOS értelmesebb egy ilyen tablet+billentyűzet kombóra. Mondjuk billentyűzet nélkül nem sokra tudok használni egy gépet, s ha már úgyis mindig billentyűzettel használom, akkor inkább egy Chromebook, negyed-fele áron - most ilyenem van.

[ Szerkesztve ]

(#9) Gusztáv

Gusztáv
(PH! addikt)

A 3:2 képarány az mondjuk pont jó dolog, de jól látom, hogy LTE modem nem jutott ezekbe? A billentyűzet kerek gombjai is elég furán festenek.

Laci

(#10) jerry311

jerry311
(PH! nagyúr)

Ez az iPad Pro-val akar versenyezni?

https://www.facebook.com/RailwayRelay/

(#11) Solten

Solten
(őstag)

Ezt a Chrome OS + Core i7 kombot meg mindig nem nagyon ertem...

Saor Alba

(#12) IntelliSense válasza Solten (#11) üzenetére

IntelliSense
(fanatikus tag)

+1. Felhős OS, játszani nem nagyon lehet rajta. Steam nincs, videót vágni megint nem, akkor meg...

(#13) yarsley

yarsley
(fanatikus tag)

12" tabletnak nagy, laptopnak kicsi.
Amugy egy androidos tabletbe mi a turonak kell i5 meg i7? :F

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#14) IntelliSense válasza yarsley (#13) üzenetére

IntelliSense
(fanatikus tag)

Mondjuk akkor lenne értelme, ha a felhasználó tudna venni rá Windows 10-et és az fel is települne...

(#15) Armagedown

Armagedown
(senior tag)

Lehet, hogy hülye kérdés, de Windows 10 telepíthető-e ezekre a gépekre?

[ Szerkesztve ]

kar, hogy kozben fel kell oltani a lampat, hogy toltson - by libit

(#16) cskv válasza Armagedown (#15) üzenetére

cskv
(tag)

Akár az, akár Linux is, még ha egy kis hozzáértést is igényel - más kérdés minek veszel Chromebookot ha Windows kell, van pár száz Windows-os laptop a piacon.

Amúgy a Chrome OS nagyot nőtt a régi, netbook helyettesítő korszaka óta és támogatja az Android és a Linux programokat is.

(#17) interstate76 válasza yarsley (#13) üzenetére

interstate76
(PH! addikt)

A méretet illetően vitatkoznék: hosszú évek óta az IBM/Lenovo X szériás laposait használom, a legnagyobb megelégedéssel. Volt olyan, amelyik többet volt dokkolóban egy 27" képátlójú monitorra kötve, mint anélkül, de a mostanihoz pl. nincs is dokkolóm és bőven elég a 12" képátló.

Eladó fitnesz karóra bringás kiegészítőkkel és lemezes játékok: Batman XBO-ra, ill. Resident Evil 5 Xbox360-ra - http://hardverapro.hu/tag/interstate76

(#18) IntelliSense válasza cskv (#16) üzenetére

IntelliSense
(fanatikus tag)

Mert esetleg valaki szeretné a ChromeOS-t is használni? Ugyanis a ChromeOS nem telepíthető és tölthető le csak úgy...

(#19) Straw válasza IntelliSense (#4) üzenetére

Straw
(senior tag)

Vicc, ennyiért már az összes létező és elérhető kiegészítőt kéne adni csomagban. Nem csak egy redvás billentyűzetet, aminek semmi más funkciója nincsen.

42

(#20) cskv válasza IntelliSense (#18) üzenetére

cskv
(tag)

Nem igazán értem a problémádat. Ha Chrome OS-t akarsz használni akkor Chromebook-ot veszel, ha MacOS-t akkor Macbookot, ha meg Windows-t akkor ott a piac 90%-a előtted - és egy Chrome böngészővel megvan a ChromeOS élmény.

A ChromeOS erősen korlátozott tudású rendszer amely össze van ügyesen kalapálva a hardverrel. Épp ezért nem tudod csak úgy letöltögetni mindenhová. Cserébe biztonságos és faék egyszerű - hiszen kb. minden a felhőben van.

Sok-sok évig csak belépőszíntű hardveres gépeken volt rajta, aztán a Google referenciakészülékei elkezdték az i5-i7 verziókat nyomni, aminek sok értelme akkor még nem volt. Aztán jöttek rá az Android appok, most a Linux programok, így már jobban ki lehet használni az erős hardvert. Persze ezek nem futnak mindegyiken a fent említett összekalapálás miatt, mert bizony a gyártó is erősen közre kell működjön az új funkciók telepítésén. Pont ahogy a Google Segéd sem érhető el a legtöbb Chromebookon.

És ha igaz a pletyka idővel a Windows telepíthetőség is meg lesz oldva egyszerűen.

De ez az egész mind képlékeny, a Google diktál és alkalmazkodik a piachoz. Pont ahogy az Andromeda OS (Chrome OS és Android egybegyalulása) is el lett kaszálva. Így a Chrome OS jövője is rejtély.

Mint egy egyszerű netezős gép amin az ember az online szolgáltatásokat használja (Gmail, Google Docs, Spotify, Netflix, stb.) szerintem nagyon jó. Cserébe kapsz egy kicsi, csendes, hosszú akkuidős gépet. Ha programozni, torrentezni, játszani, videót szerkeszteni akarsz akkor még mindig nem erre felé kell kacsintgatni.

[ Szerkesztve ]

(#21) IntelliSense válasza Straw (#19) üzenetére

IntelliSense
(fanatikus tag)

Ennyi pénzből nekem kijött bőven ez a duó:
Cooler Master MasterKeys Pro M White MX (Cherry MX, Mechanikus, US Layout) 5 év garanciával
Razer DeathAdder Elite

(#22) troviko

troviko
(senior tag)

Arcátlannak tartom ezt az üzletpolitikát. Eleinte a (baromi jó ár/érték arányú) Nexusokkal letarolták a piacon, most, hogy az Android mindenütt ott van, elkezdenek prémium terméket gyártani, és mindenki, akinek nincs 300 ezer forintja egy tabletre, kapja be!

Amúgy nekem nem az a bajom, hogy ilyet IS csinálnak, hanem az, hogy csak ilyet csinálnak, és pl a Nexus sorozatot kivezették. Pedig én imádtam a Nexus 7-emet, de most ott tartunk, hogy pont az ilyen akcióknak köszönhetően nincs normális tablet a piacon. A Windows-os tabletek vagy nagyon lassúak/gyengék, vagy nagyon drágák, az Androidos piac teljesen megpusztult, megbízhatatlan kínai gyártók vannak a "megfizethető" (300 USD alatti) sávban, de ezek a termékek sokszor fél év alatt belassulnak, ill az első frissítés tönkre teszi őket. Ezen felül kb. a Samsung Tab S-ek vannak, megint csak 250-300K körül.

Értem én, hogy profit van ezeken a termékeken, de a Googlenek az OS terjesztés lenne a dolga, illetve ennek elősegítése hardveresen.

Amúgy ez az üzletpolitika vezet oda, hogy pár hónapja vettem egy iPad-et, ÉN aki kő kemény Apple hater vagyok. Egész egyszerűen azért vettem iPadet, mert rá voltam "kényszerülve". Nem volt más, értelmes alternatíva a piacon, ami megbízható, hosszú távon támogatott, jó hardver van benne, minőségi anyaghasználattal, és korrekt összeszereléssel bír, és főleg baromi jó a kijelzője. Persze van ilyen, Windows-os és Androidos fronton is, csak nem 116 ezer forintért, amennyiért az iPadet vettem, hanem 2-3-szor ennyi pénzért.

Ilyen hardver árakat látva a google felkészülhet arra, hogy a teljes részesedését el fogja bukni, tablet piacon mindenféleképpen.
Egész egyszerűen azért, mert ott tart a világ, hogy egy baromi jól összerakott iPad olcsóbb, mint egy szarul összerakott kínai fos tablet, és fele annyiba se került, mint egy jó Androidos tablet.
Ha pedig valaki meg már rá(tud) szánni ennyi pénzt egy tabletre (300 ezer forint plusz), az teljesen őrült, ha nem Surfacet vesz.

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#23) Solten válasza troviko (#22) üzenetére

Solten
(őstag)

Mondjuk a Mi Pad 4 2-3x olcsobb mint egy iPad, igaz "csak" 8-as.

Saor Alba

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.