Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz bambano #23 üzenetére

    összegezve, nekem sem ártott átismételni:)

    a fentebbi január 25-i indulás, és visszük a kata ev-t egész évben amit alanyi mentesen váltottunk ki, tehát nullás számlát adunk, a kata törvény szerint jelenleg évi 12m ft bevételünk lehet
    ez igaz is, amíg az áfa törvény azt nem mondja, nincs meg az évi 365 napunk, mert -24 van, az alanyi mentes időszakot viszont az áfa törvény már nem hónapra számolja, mint a kata ev, hanem napra, tehát a 12m ft-ból kb le kell vonnunk összesen kb 37,288x24-et, a végösszeg 11,210,952,-ft kb
    a kata törvény szerint 12m ft-ig megy a bevételünk - tételezzük fel, h el is értük azt -, az áfa törvény viszont azt mondja, oké, 12m ft-ig mehet, nem kell +40% adót fizetni a 11,210,952,- ft-os bevétel felett sem ha megáll 12m ft-nál, viszont, a 11, 210, 953,- ft-nál az alanyi mentes körből automatikusan átlépünk az áfás körbe, immáron nem opciósan, mint az ev kiváltásakor, amikor dönthetünk, hanem kötelezően, tehát innentől már csak áfás számlát adhatunk, és ez tárgyévet követően kettő évig így is marad, tehát a következő év januárjától nem kezdhetünk megint nullásként, ettől függetlenül továbbra is kata ev formában folytatjuk tovább a működést, az évi 12m ft limit is megmarad, csak innentől 12mft+áfa értékre változik
    ez a kata ev és áfa törvény viszonya, értelemszerűen indulhat ez az év bármelyik hónapjának bármelyik napján, az áfa törvény miatt az alanyi mentesség a napok számának lesz függvénye

    te is mondtál olyat ami nem helytálló, én is, de legalább hétfőre képben leszek mire beszélek a könyvelőmmel:)
    az egész biztos, h az áfa értéke nem számít bele a bevételbe ha valaki áfás akar lenni, és vissza is lehet igényelni így az áfát, mivel az nem költség, hanem adó, költséget leírni nem lehet, de a törvény e kettő közt különbséget tesz

    a topik indítója meg lassan rájön, h nem kell ez neki ( : :d

    szerk:
    azt most látom, h azt mondod nincs kiadási nyilvántartás, jól mondod, nem kötelező, azt nem mondja a törvény, h nem tarthatod nyilván:)
    de egyszerű példával élve, ami a sajátom:
    külföldről rendeltem, országba bejött, vámeljárás, adatok beküldése - pp, bank kivonat -, áfa értékének megállapítása, én kifizettem az áfát, és jött is a csomag, és pontosan ugyanennek a fordítottja történik az áfa vissza igénylésekor
    rendelhetnék belföldről is, akkor már eleve vásárláskor fizetem az áfát az itthoni kereskedőnek, nem közvetlen a navnak, de megvan a számlám, és ugyanígy vissza tudom igényelni mint a külföldi rendelésnél
    ez pontosan úgy működik mintha normál ev lennél, annyi a különbség, h katánál ott az évi limit, és ktsg-et nem lehet leírni - és a törvény az áfát megkülönbözteti a költségtől -, de emiatt is kerül a limit mellett 50e ft-ba havonta ez az adózási forma

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák