Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz TheLázs #10 üzenetére

    "Szerintem az iskola szükségszeren kellene, hogy nevelő szerepet is vállaljon"

    Itt a lényeg, hogy "is". Ettől függetlenül a fő irányt a szülőknek kell mutatnia, akkor is, ha napi x órában a gyerek nem velük van. Szvsz.

    A poszthoz: szerintem ez tök normális reakció, azt hinném, hogy az a lényege ennek, hogy kb. minden egyéb tanult viselkedést (illedelmesség, óvatosság) kikapcsol a természetes reakció: veszélyhelyzet -> védekezés, vagy épp (vissza)támadás. Pár évszázadnyi "kultúra" nem ír felül többszázezer évnyi evolúciót.

    Én néha komolyan elgondolkozom, hogy ha egy pszichológusnak elmondanám, hogy néha mik járnak a fejemben, nem-e zárnának be örökre és végérvényesen. ;]

    És itt nem csak arra gondolok, hogy stresszhelyzetben, hirtelen felindulásból mik jutnak eszembe, vagy miket csinálok (amúgy az én pl. hajlamos vagyok csapkodni, tárgyakat szándokosan tönkretenni).

    Ami rémisztőbb, hogy milyen dolgok jutnak eszembe, mikor véletlenül van időm szabadjára engedni a fantáziámat "csak úgy", és tök valószerűtlen szituációkat kreálok a fejemben, amiknek néha... érdekes megoldásokat szánok. Remélem más is csinál ilyeneket, mert ha csak én, akkor komolyan elkezdek aggódni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák