Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuyarashi

    őstag

    válasz Vesa #97 üzenetére

    Szerintem itt arról van szó, hogy nem hardcore játékosok vagyunk, ezért megfelel akár egy közepes szintű egér is. Az, hogy magasabb szinteken melyik egér jobb, leginkább játékban dől el.

    Én X7-et használok hosszú évek óta, mert nagyon pontos. A próbált egerek közül eddig messzemenően ez volt a legjobb számomra, annak ellenére, hogy lézer, ráadásul az érzékelője sem az ajánlott kategória egy darabja. Sok FPS-t is játszottam és "nem volt vele gond" -ahogy mindenki fogalmaz. Na de lehet, hogy jobb eredményeket értem volna el egy jobb egérrel, csak nem tudtam róla.

    Grafikai munka során pedig nem fog kiderülni, hogy tényleg bírja-e a gyorsulást, pontos-e minden körülmények között, mivel meló alatt nem igazán rángatja az ember (sokan játék közben sem), ráadásul visszavonható a dolog, nincs úgy "tétje".

    Ebből az következik, hogy nincs mindenkinek szüksége a legcsúcsabb érzékelővel ellátott, makrós, memóriás egérre, mert nem használja ki. A cikk egy iránymutató, ami szakít az ár központúsággal és megismerteti az olvasóval a jó egerek titkát (részben). Hozzáteszi, hogy egy minőségibb egér, azért munka alatt is jól jön. Sokan kiadnak nagyobb összegeket, pedig olcsóbban jobbat vehetett volna.
    Szerintem ehhez viszont elég mondjuk egy X7, mert általános felhasználás alatt is bőven érzem a különbséget az X7 és R.A.T. 5, vagy Logitech M705, Logitech VX, Logitech V550 Nano, vagy akár egy olcsóbb egér között. Bár már az X7 is rég átlépte az 5.000 Ft-os határt, de az említett egerek 2-3-szoros áron voltak kaphatók.

    Joggal mondhatjuk egy közepes egérre, hogy számunkra van olyan jó, mint egy tényleg jó érzékelővel szerelt, jó paraméterekkel rendelkező egér, de ez olyan kicsit, mintha azt állítanánk, hogy jó nekünk a Skoda, minek a BMW. Ugyanúgy elvisz a Penny-be, van 2-zónás klímája, röhögve viszi a 150-et (úgyis 130-nál a limit), stb. Ez igaz is mind, de ezek nem versenykörülmények.

    Magyarul, aki versenyezni akar (azaz multiban játszani), annak szükségszerű a BMW, Ferrari, stb. (azaz egy profi egér), aki pedig közúton járkál, annak jó az Astra és teljesen felesleges a luxusautó. Persze, ha megteheti, akkor vesz BMW-t. (A példa meg nem a legjobb, mert a BMW-t általában státuszszimbólumnak veszik, de a lényeg szerintem érthető.)

    Rico83:
    Azok a Dell egerek is tényleg jók általános célra. Nekem is van egy; hibátlan.

    [ Szerkesztve ]

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Új hozzászólás Aktív témák