Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeneye166

    aktív tag

    Azzal a problémával kapcsolatban kérdeznék amit xmaas is felhozott.
    Amit írok személyes vélemény, lehet hülyeség, aktuális tudásom alapján ezek a meglátásaim. Úgy gondolom létező probléma és még nem találtam rá kerek választ ezért hozom fel.

    Elterjedőben vannak az ultrabook-ok, alaplapra integrált memóriával.
    A chipgyártásnál jellemző, hogy nincs 2 egyformára sikerült pl processzor és tudtommal épp emiatt lehet tuninggal egyedi sikereket elérni, a gyártónak egy adott lapkából többféle elnevezésű és eltérő tudású processzort kiszórni.
    Amire kíváncsi vagyok egyrészt az, hogy a 350-750ezres utrabookok esetében vajon válogatott memóriák vannak-e, mi az esélye, hogy ott a memória 3-4 éven belül tönkremegy. Asztali gépnél ez már nem akkora probléma, de spec én nem örülnék ha egy tönkrement RAM modul miatt forrasztgatnék a 200ks ultrabook alaplapomat. +1: Vajon miért integrált a RAM ezekben a laptopokban és miért tud slotos maradni pont egy olyan primitív alkatrész mint a WIFI???
    Az előző dolgokból adódik az xmaas-hoz hasonló aggályom. A csökkenő csíkszélesség, a növekvő tranzisztorszám és az ezzel növekvő hibás vagy többé-kevésbé hibás lapkák száma miatt nekem úgy tűnik, hogy általánosan a SoC nem lehet gazdaságos. Annyira összetetten kell jónak lennie egy socnak (még ha 2,5 TSV is), hogy nem tudnak annyi féle butított (kissé hibás, más típusszám alatt eladott) altípust létrehozni amivel ne maradnának rajtuk a kész lapkák nagy része. Ez olyan árat szabna ami még olcsó kategóriában is drága lenne. Mobiloknál nincs más megoldás, de ennyire szükségszerű ez desktop-laptop esetén?
    Egyedüli előnyét a dolognak abban látom, hogy a hibás lapka önmagában környezetbarát, tehát a hulladék nem igazán hulladék, míg pl a nagy ATX lapok rengeteg szemetet jelentenek, sok nemes anyagot visznek a szemétbe.

    [ Szerkesztve ]

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Új hozzászólás Aktív témák