Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Abu85 #26 üzenetére

    Egy dolog, hogy mit hoznak ki ilyen tesztek, ahol gyakran a semmire sem jó szoftveres mérőkkel állapítják meg a feszeket egyetlen tesztpéldány alapján, normál terhelésnél. Ha már multiméterrel mérnek, az már egy fokkal jobb, még jobb, ha igényes multiméterrel mérnek (mi éppen most újítunk egy 12 000 Ft körülit aminél persze sokkal jobbak de sokkal rosszabbak is vannak). Még egy fokkal jobb, ha hagyományos konfigos terhelés mellett a tápokat határértékük közelében is meg lehet nézni (ilyet a Silent PC Review és LukE csinál a Radikalmodon [link] - talán eccer nekünk is lesz ilyen masinánk, ugye didyman ;)?). Még egy fokkal jobb, ha rövidzárnál, feszültségtüskénél és egyéb ''paranormális'' jelenségeknél is megvizsgálják a tápot.

    Persze ezek mind-mind egyetlen mért tesztmodellre jellemző paraméterek. Ezeknél sokkal-sokkal-sokkal többet ér olyan tapasztalt emberek szava, akik évek hosszú sora óta javítanak tápokat, maguk is építettek hasonló berendezéseket, sőt ezt a szakmát magosiskolában tanulták. Az ilyen emberek lát(hat)ják a tervezési hibákat, azokat a lehetséges hibaforrásokat, amik idővel előjö(het)nek. Éppen ezért nem szeretik a sokat látott emberek a moduláris kábelezést, ami újabb zárlatforrás lehet (feltételes mód, mert még nem sok 2-3 vagy több éves modular tápot láttunk, nincs túl sok tapasztalat). Éppen ezért nem szeretik a sokat látott emberek egyes kondenzátorípusokat és azt, ha ezek a kiszáradás miatt romlásra hajlamos alkatrészek túl közel vannak a hőforrásokhoz, stb. stb. stb.

    Jelenleg a neten fellelhető legjobb tápteszteket asszem az Xbitlabs csinálja [link], de hangvizsgálatpan a Silet PC Review a legjobb [link].

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák