Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    Amikor megláttam ezt a kütyüt már majdnem azt hittem, hogy ilyet fogok venni, de alaposabb áttanulmányozás után ez sem jött be:
    - videora nem jó 18fps (nekem)
    - digiképekre nem jó max1024x1024
    - zenére jó lenne, de kérdés az egyszerű (és gyors) kezelhetősége
    - illesztési hézagok (nekem ugyan nem volt a kezemben, de 4 funkciós gombnál kicsit nagynak tünik a rés :U )
    - töltéséhez külön kell szerezni valami hálózati töltőt, feltéve ha van
    - negatív előitélet a kínai cuccok iránt

    Ami tetszett viszont, hogy látszólag jól áttekinthető menürendszere van, ezt hiányolom az egysoros egygombos mp3 lejátszókból.
    Egy IPOD már majdnem jó lenne különben nekem, de az, hogy nincs benne rádió nevetséges, mellesleg baromira drágák.

    Jelenleg a legjobb választásnak egy olyan telefon - PDA keveréket látok ami:
    - bővíthető memóriakártyákkal így elfér rajta zene, kép és film egyaránt
    - telefonálni is lehet vele ugye
    - igény esetén GPS modullal is bővíthető
    - nem csak txt -t jelenít meg, hanem millio kis progit belehet szerezni hozzá
    (ébreszt, és van benne határidőnapló, számológép, szövegszerkesztő, táblázatkezelő stb stb.)
    - mindeféle töltő és kihangosító létezik hozzá

    Mindez persze létezik, hiszen havernak ilyen van (típust most nem tudok, de láttam már nála). Egy nagy probléma van vele sajnos, hogy jelenleg egy ilyen 80-100 ropi!!!

    Érdekes különben, hogy jelenleg mindenre külön-külön céleszközöket gyártanak (PDA, telefon, mp3 lejátszó, PSP, pendrive, GPS ....stb.) holott nem lenne nagy szám egybe gyúrni őket.
    Itt most sokan gondolhatják, hogyha nekem ez meg az nem kell minek fizessek érte, nos erre azt mondom, hogy vannak olyanok akik a mobiljukkal csak szimplán telefonálni szeretnének vagy még legfeljebb sms-t írni és kész is, és mégis ma már minden telefonban van számológép, játék, határidőnapló, wap, gprs ...stb stb.
    Idővel remélhetőleg a fenti funkciókat is egybegyúrják majd és nem kell 16 féle külön kütyüvel járkálnom. Sajnos még mindig az a helyzet, hogy több bőrt szeretnének a gyártók lehúzni a vevőkről azaz rólunk..... :(

Új hozzászólás Aktív témák