Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz LSL1337 #24 üzenetére

    Rendesen el vagy tévedve a broadcast világot tekintve. Az MPEG2-ről azért nem mondanak le, mert 101%-osan kiforrott technológia áll mögötte mind a professzionális enkóderek, mind a műsorsugárzás, továbbítás, streaming, dekódolás területén, amiről még egyelőre egyik MPEG-4 variáns esetén sem beszélhetünk. Ne abból indulj ki, hogy pár filmet lewarezoltál a netről HD felbontásban a múlt héten, és akkor az úgy abban a formában már kapásból világszabvány, hiszen nálad jól ment. Hülyeséget meg főleg ne beszéljünk, az MPEG-2 nem attól blokkosodik, mert MPEG-2, hanem ugyanattól blokkosodhat, mint minden kulcskocka és GOP alapú veszteséges kódolás: ha a felbontáshoz és az ábrázolandó képdinamikához képest túl alacsony a bitráta, avagy nem körültekintően állították be az enkódert. A broadcast világ nem úgy működik, hogy holnaptól ''leszokunk arról a codecről'', ugyanis garantálni kell, hogy minden készülék, az összes szabványos, licence-elt dekóder hiba nélkül tudja lejátszani a hivatalos forhalmazásban kaidott képanyagot, és nem véletlen, hogy az MPEG-2 ilyen nagy szerepet kap a HD műsorszórásban, műsoros kiadásban. Az MP3-ról meg soha nem volt áttérés AC3-ra, ezt nem tudom honnan varázsoltad elő, szerintem ne keverd már a warez stuffozást a hivatalos műsorszórás és kiadás követelményrendszerével. :U

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák