Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Yaye #21 üzenetére

    Igen, ez is egy megfontolandó gondolatmenet. Viszont árban többnyire úgy vannak partiban, ahogy én is említettem, ez pedig rögtön meghatározza a sorrendet:

    XGA < WXGA < SXGA+ < WSXGA+,

    méghozzá oly módon, hogy az első kettő között viszonylag elfogadható az árkülönbség, utána viszont komoly ugrás következik, majd utána még egy komoly ugrás, de már talán kisebb az előbbinél.

    Ez alapján teheti fel magában mindenki a kérdést, hogy ár/érték arányban melyik felel meg neki. Nincs univerzális megoldás. Én pl most cserélem le az SXGA+ notimat egy XGA-ra. Mert most éppen ilyenem van. Kövezzetek meg. :U Mentségemre szolgáljon, hogy fele akkora súlyú gépről van szó.

    És vissza is értünk az eredeti felvetéshez, miszerint minden szermélyes preferencia kérdése. Ha pedig már saját példát hozok fel, akkor elmondom, hogy sidebar-szerű állandó oszlopokat használok jobb és baloldalon is, így nekem a kép közepén marad bőven hely munkára, méghozzá közel azonos magasságú, mint szélességű. Erről le kell majd mondanom XGA esetében, hiszen az 1024 pixelre szükség lesz még böngészésnél is, de vállaltam a kompromisszumot a kisebb súly és befoglalóméret érdekében. Viszont egy WXGA kisegítene, hiszen nagyjából annyi extra pixelt nyernék a dologgal, hogy megtarthatnám legalább az egyik sidebaromat, és a munkafelületemet is. Life is hard. :D

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák