Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    meg kell modnjam, elegge rossz erzessel olvastam ezt a cikket. az ipari szintu masolashoz/hamisitashoz ugyis megoldjak vhogy, ld a cikk kozepen a megjegyzes.
    bar a konkret mukodeset nem ismerem, szerintem a vizjeleket is ki lehet iktatni, le lehet fedni vagy osszezavarni vhogy, persze ez erosen fugg attol hogy mennyire redundans, mennyi adatot tarol meg hogyan oszlik el az adatfolyamon. gondolom, hogy azert nem vmi egyszeruen :)

    ellenben az otthoni atlagjuzer szamara torteno felhasznalast alaposan megneheziti, kapasbol cserelje le a hazimozija osszes elemet (azert ma mar ugy tudom kaphatoak hd felbontasu kijelzok, vetitok, orulne a juzer hogy csak 1 dvd lejatszot kell vennie.. hat nem)

    ha egy bolti lemez maradando dolgokat rogzithet a keszulek firmware-jebe akkor azt egy masolt/letoltott lemez is megteheti. tok jo, lesznek virusok dvd lejatszokra is.

    nem beszelve a masolatkeszites 512 ''jozan esz szerint'' szabad modjarol, pl biztonsagi masolat, hordozhato lejatszora masolas..

  • tomcs

    őstag

    válasz csiga997 #12 üzenetére

    kezenfekvo, bar azert az is tervben van, hogy a vilag osszes tobbi jatekosat (???) raidomitsak arra a vizjelre, hogy manpedig azt nem szabad lejatszani. tehat a vizjelet vhogy azert haza kell vagni rola.

    ha tudjuk, hogy a vizjel hogyan oszlik el (pl milyen hosszu reszletbol lehet eloallitani az azonositot, kb. mennyi torzitast visel meg el) akkor szerintem mgoldhato, hogy nehany tartalmilag megegyezo, de kulonbozo keszulek altal jelzett folyamokat szepen veletlenszeruen osszemixelunk 1be, esetleg teszunk ra meg vmi zavaro jelet is, es mehet a feketepiacra.

    szerintem azzal nem sokat tudnanak kezdeni, ha a film minden masodpercebol mas keszulekazonositot dobna ki :) (bar ez inkabb vcces mint valoszinu, gondolom van rajta hibaellenorzo kod is.)

    kalozmasolatokbol is csak akkor le7 sok penzt csinalni amikor mar minden haztartasban van hozza lejatszo. miutan ez meg is jelenik, sokaig csak egy keskeny reteg szorakozasa lesz, mert pl 51cm-es tvre gyakorlatilag mind1 hogy hd-t vagy sima dvdt rax. ez a vedelem is aranylag sokaig fogja birni, pontosan emiatt :)

    az a gondolatmenet, hogy megveszed a legjobbat, de otthon, magadnak nem keszithetsz belole rosszabb minosegu (dvd, kisfelbontasu mpeg4) masolatokat, ezert ha azt akarsz majd megveszed megegyszer, szerintem alapjaiban hibas. ertelmes felhasznalo nem ketszer, haromszor fogja megvenni hanem egyszer se.

Új hozzászólás Aktív témák