H​ird​et​és​

2017. december 11., hétfő

(#1) Xirtam

Xirtam
(PH! kedvence)

Nah megvan az AMD Cloud ellenfele!

(#2) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Na kíváncsi leszek mi sül ki ebből. Viccesen hangzik, hogy egy harmadik fél kerül az AMD és az nV közé, hogy összekösse a kártyáikat. :D

Vajon játékok terén is lesz valami ebből? Bár Abu85 mondott pár dolgot az előző ilyen hírnél, ami miatt ezt nagyon nehéz lenne megvalósítani (főleg különböző architektúráknál) - de már nem emléxem pontosan, hogy mit... :B

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#3) tome.jr

tome.jr
(PH! addikt)

Érdekes lenne összekötni egy 4870X2-t egy GTX 295-tel :Y

(#4) Kendek

Kendek
(PH! kedvence)

Tehát akkor jól látom, hogy ott a gépben hátul össze vannak dugdozva a monitorkimenetek, és a képet csak hálózaton keresztül küldi el valamelyik ELSA Vixel H200 kártya portján keresztül?
Mondjuk a hír első fele arról szól, hogy van egy chip, amely össze tud kötni úgy 2 különböző kártyát, hogy használható legyen mint a CrossFireX meg az SLI. Ehhez gondolom elég komoly szoftveres támogatás kell, hisz még a hagyományos megoldások sem tökéletesek.
Ellenben a hír másik fele meg szinte egy egészen más dologról szól, hogy itt ez a gép, ami hálózaton keresztül tudja küldeni a képet.
Ez a kettő dolog meg talán csak úgy függ össze, hogy nVidia-s meg ELSA-s kártyák vannak összekötve.
A lényeg, hogy akkor már raktak volna bele már egy AMD kareszt is. :)

<-ƘƘ->

(#5) bartucc

bartucc
(PH! addikt)

Ennek ha jól gondolom csak professzionális téren lesz értelme ha lesz, játékra alkalmatlan.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6) mephi666

mephi666
(PH! kedvence)

ez sem otthoni felhasználásra készül... meg nem is játékra... egy olyan quadro fx 5800 árával is jól el tudnék lenni most egy darabig :) most nem teljesen értem én sem... így nv+ati rendszerekből lehet olyan munkaállomást építeni, amiben tényleg ki lenne használva mindkét kártyának az erőssége? mert így nem hülyeség...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) mate0217 válasza Xirtam (#1) üzenetére

mate0217
(fanatikus tag)

Meg ám :DD

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#8) bartucc válasza mephi666 (#6) üzenetére

bartucc
(PH! addikt)

Igen, egyik itt jó másik ott jó, ötvözve a kettőt dúrva teljesítmény születne... :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#9) bambano

bambano
(Jómunkásember)

tyűűű, hálózaton keresztül, apám...
eljutottak odáig, amit a linux 10 éve tud alapból, azta....

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#10) core2 válasza bambano (#9) üzenetére

core2
(PH! kedvence)

XDMCP? :) Vagy mire gondolsz? :)
MOD: Egyébként qrva jó lesz megint egy flame topic :W

[ Szerkesztve ]

Ascende superius

(#11) lezso6 válasza bartucc (#5) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Hát ha azt vesszük, hogy a számítás eloszlatásával csinálja a dolgát, akkor még lehetne elvileg megcsinálni, hogy AFR-rel összkötsz nagyjából teljesítményű Ati és nV kártyát. Bár ez elég hülyén hangzik, de szvsz lehetséges. ;]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#12) schwartz

schwartz
(PH! addikt)

bármilyen gyártótól származó grafikus kártyák összekapcsolására találták ki, feloldva ezzel az SLI és a CrossFireX közötti kompatibilitási problémákat.

Az elozo cikkben pedig ez szepelt:

A cég állítása szerint bármely, közös gyártótól származó grafikus processzor összeköthető.

Vagy mindketto ervenyes? :F

[ Szerkesztve ]

(#13) Kendek válasza lezso6 (#11) üzenetére

Kendek
(PH! kedvence)

Igazából bármit ellehet érni a számítógép hardverével, csak megfelelő szoftver kérdése az egész. Na meg egy AMD és egy nVidia kareszt is össze lehet hozni CrosSLI © -be, csak csinálják meg hozzá a megfelelő szoftvert, persze az már nem olyan egyszerű. :D

schwartz: Te aztán figyelsz, most aztán már engem is érdekel, elég fura.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#14) 14adam

14adam
(PH! kedvence)

Érdekes :)

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#15) AtHoS válasza lezso6 (#11) üzenetére

AtHoS
(PH! nagyúr)

Nem ártana átolvasni a postot mielőtt elküldöd. Lehet értelmes szöveggé lehetne tenni úgy hirtelenjében.

"számítás eloszlatásával csinálja a dolgát" gondolom ezt nem szó szerint értetted

"összkötsz nagyjából teljesítményű Ati és nV kártyát" nem kellene ennyire sietni

"Bár ez elég hülyén hangzik" Na ez az egy nagyon találó volt :DDD

Bocs az OFF-ért, de nagyon bántják az ilyen felületes hozzászólások a szemem és szerintem a ph! fórum szinvonalát sem emelik

[ Szerkesztve ]

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#16) Kendek válasza AtHoS (#15) üzenetére

Kendek
(PH! kedvence)

Én félre is olvastam elosztásnak, de most újra elolvasva, ez az eloszlatás igen megmosolyogtatott. Berakok én is még egy videókártyát a gépembe, hogy a meglévő grafikai teljesítményt is eloszlassam. Úgysem akarok most játszani.
Vajon mekkora teljesítményű lehet az a nagyjából teljesítményű kártya? :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#17) lezso6 válasza AtHoS (#15) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

"számítás eloszlatásával csinálja a dolgát" gondolom ezt nem szó szerint értetted
:N Csak nemtok értelmesen fogalmazni. :D

"Bár ez elég hülyén hangzik" Na ez az egy nagyon találó volt
Nade legalább beismertem, lehet nem szándékosan, de akkoris :DDD :DDD

Pedig nagyrészt átszoktam nézni mit írok, és a legkisebb fogalmazási hibát is át szoktam szerkeszteni, de úgy néz ki most nem sikerült. :B :N

mod: OFF

[ Szerkesztve ]

(#18) Egzee

Egzee
(őstag)

ha megcsinálják asztali alaplaphoz is, akkor nem fognak szerintem hőbörögni a nagyobb cégek, mert ez nekik is jó lehet... vesz a user egy atit és egy nv-t és egyből van physx meg cuda meg minden rák egyszerre... szerintem itt a probléma az lesz, hogy nem győzik majd szoftveres támogatással... 3-4x akkora fejlesztőgárda kéne hozzá mint az atié vagy az nv-é...

(#19) bambano válasza core2 (#10) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

nekem az xdmcp az nem 3d gyorsítás. Nekem pl. az opengl a 3d gyorsítás.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#20) csirkés11

csirkés11
(tag)

kooly cuccnak tűnik:D

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.