Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Beba Snake #8 üzenetére

    Mi volt itt váratlan vagy mire számítottál, mi nem tetszett?
    Csak azért, mert kb. ez volt várható, tényleg nem tudom mit vártál.
    Ha a VGA teljesítménye a baj, az azért van mert csak optimalizálás történt a korábbi generációhoz képest, de nagyon nem is éri meg ennél jobban kigyúrni amíg csak 2 csatornás DDR3 van mellette (aranyárban ramotvenni mellé meg kevesen vennének).
    A CPU magszámok azért duplázódtak, és azok órajelei se rosszak (ezen kívül ezek már Zen2-es magok).

    Más:
    A 8db PCIE 3.0 sáv viszont érdekes.. laptopban tudtam, hogy 3.0 van, de nem tudtam ez csak szoftveres (fogyasztási okokból) vagy hardveres limit-e (úgy néz ki hardveres akkor). A 8 sáv viszont hogy oszlik el? ha valaki PCIE M.2-őt is használna, akkor csak 4 sáv marad a VGA-nak? (egyébként mint ha laptopban ennél a generációnál már direkt 16 sávot biztosítottak volna a VGA-nak.. vagy mégse?) Nem véletlen inkább 8+4+4 sáv van (8 a VGA, 4 m2, 4 chipset)?

    némi kutatás után:
    elvileg VGA 16 sávot meg (tudja) kapni, de csak akkor ha VGA-n kívül nincs más, mert abból 8 sáv a szabadon felhasználható, vagy m.2 (-4 sáv) vagy további PCIE, esetleg extra sata portokhoz (4db port -4 sáv.. mondjuk ezt nem értem miért ennyi, 1 PCIE bőven elég a SATA tempójához, de más AMD termékeknél is ez a felosztás) akkor meg csak 8x a VGA .. legalábbis ezt az infót találtam pár helyen, de tisztázni kellene :U (hogy akkor mi a kavarás).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák