Hirdetés

2019. április 25., csütörtök

(#1) ivana

ivana
(PH! addikt)

processzus :O

(#2) Lenry válasza ivana (#1) üzenetére

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog

nos igen, ha már nem akarták megtartani az angol process kifejezést, akkor legalább használjuk a bevett magyar fordítását: folyamat

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Ehhez miért kell három kernel? Miért nem lehet egybe betenni a három opciót?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#4) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

papíron a winfosch is tud ilyet, mégis gyengébben teljesít a 1809 registriből KILŐTT PATCH-EL a Spectre majré előtti (2017 dec-i szintre frissített) 1709-nél. Crystaldiskmarkban olyan 10% körüli különbség rémlik, aki kíváncsi, mérje le, elérhetők a win iso-k.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#5) hokuszpk válasza Kopi31415 (#3) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

latom ertesz hozza.
nem kell 3 kernel, a legutolso eleg, abban bennevan mindharom opcio,

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6) The.Grobber

The.Grobber
(újonc)

"komoly pánikot eredményeztek"
Ja. A sajtóban :DDD

(#7) gabor7th

gabor7th
(őstag)

"Ezekkel a lehetőségekkel a felhasználók és rendszeradminisztrátorok egyénileg mérlegelhetik, hogy a fenti hármasból melyik sebezhetőségeket tartják az adott környezeten belül ténylegesen veszélyesnek, belekalkulálva az esetenként jelentős sebességvesztést, amit a javítások aktiválása okoz."

Belassulna a felhő és az kellemetlen. Dehát így meg sebezhető lesz a Spectre által... de azt nem veszik észre a felhasználók.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) helltp válasza ivana (#1) üzenetére

helltp
(fanatikus tag)

Ez az én lelkemnek is fájt...

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#9) colomb2 válasza Kopi31415 (#3) üzenetére

colomb2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Idorendi sorrendben lett leirva hogy melyik opcio melyik verziotol erheto el, ertelemszeruen az ujabb kernelekben benne van a regebbi modositas is.

Vigyázat, csalok!

(#10) Jim Tonic válasza ivana (#1) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

[link]

Úgy látom, hogy most minden topikban az lett a menő, hogy azon ugrálnak az olvasók, ha nem ismernek egy kifejezést. Múltkor a tasztatúra, most meg a processzus.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Jim Tonic válasza colomb2 (#9) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Valószínűleg arra gondolt, hogy ezt egy verzióban is meg lehetett volna lépni.

(#12) Lacika112

Lacika112
(tag)

Az egész javításos mizériának nem lenne értelme ha a gyárilag selejtre tervezett szemetet nem adhatnák el.

Vegyél kocsit is biztonsági öv, légzsák nélkül hisz ha nem karambolozol akkor nem is vagy veszélybe.......... :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#13) Taranti válasza Jim Tonic (#10) üzenetére

Taranti
(senior tag)

Nem baj, én már hallottam tanfolyam oktatótól "featúrák telepítése" kifejezést is. :O

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#14) janeszgol válasza Taranti (#13) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Az én halálom a latency-látencia páros. Ami hülyeség.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#15) Jim Tonic válasza Taranti (#13) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

A featúra szót is lehet itt ott látni, de az valóban necces. A processzus viszont egy igen régi, létező szó.

(#14) janeszgol: a latency és a látencia szó a latin lateo vagy latenter szóból erednek, és mindkét nyelvben ugyanúgy lappangást jelentenek... Az informatikában kapott egy más jelentést, de pont ezért nem helytelen a magyar.

(#16) atok666 válasza Lacika112 (#12) üzenetére

atok666
(őstag)

Akkor gyakorlatilag nem vehetnel semmit.

Atok

(#17) janeszgol válasza Jim Tonic (#15) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

A latency az késleltetést jelent az IT-ben. Nem használhatjuk rá a látencia szót.

(#18) Pug válasza atok666 (#16) üzenetére

Pug
(PH! kedvence)

Más a "security breach as feature" és más a minden chip esetén meglévő "bug list".....

(#19) sb válasza Lenry (#2) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Van ami ennek ellenére elterjedt... és nyilván akkor lesz elfogadott ha terjed.
Pl. installálni kb. mindenki szokott pedig telepíthetne vagy be is üzemelhetne helyette. :)

Ettől függetlenül a processzus nem ismert és nem is terjed... szerencsére. :)

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#20) joghurt válasza The.Grobber (#6) üzenetére

joghurt
(PH! addikt)

Vagy stílszerűen: kernel panic. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Jim Tonic válasza janeszgol (#17) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Látom, semmit nem értettél meg abból, amit írtam.

(#22) csendes

csendes
(őstag)

"ha a számítógépek olyan környezetben futnak, ahol egyszerűen nincs ellenőrizetlen kódfuttatás"
Csak hogy laikusként nem hozzáértőként jól értem-e: Ez olyan kompjúter számítógépes environment környezet, ami sehogyan sem tud sem vezetékes, sem wireless vezéknélküli networkhöz hálózathoz csatlakozni, nincs rajta USB ESV port kapu, nincs optikai fénytani driveja meghajtója, nem lehet benne winchestert merevlemezt vagy SSD-t SzÁM-ot cserélni, illetve egyéb olyan interfész illesztőfelület (PCI, stb.) amihez bármilyen olyan perifériát kiegészítőt lehet csatlakoztatni, amin firmware rendszerprogram frissíthető, ja és persze majdnem kifelejtettem, hogy a BIOS-t/UEFI-t se lehessen rajta flashelni módosítani, illetve még nagyon fontos az is, hogy ne lehessen rá olyan operációs működtetési rendszert tenni, ami nem 100%-ig hibamentes és utólag nem módosítható? Vagy esetleg az is megfelel, ha olyan CPU-t KSZE-t használ, ami nem implikált érintett a vulnerability sebezhetőség által?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#23) Jesus_Shaves

Jesus_Shaves
(kvázi-tag)

Szerintem lényegtelen, magyarul helyes-e a fordítás, az IT nyelve az angol. Olyan ezeket magyarul használni, mintha kicserélnéd egy-egy program megszokott ikonját, aztán folyton keresni kell, mert már "ráállt" a szemed a megszokottra. Nagyjából sejted, miről van szó, de sokszor gondolkodni kell.

(#24) Kopi31415 válasza hokuszpk (#5) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

A szöveg akkor elég szarul van megfogalmazva.

#11 Jim Tonic: Nem, arra gondoltam, hogy olyan szarul van fogalmazva a hír szövege, amely szerint három különböző kernelverzió van a problémák megoldására.

[ Szerkesztve ]

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#25) ivana válasza csendes (#22) üzenetére

ivana
(PH! addikt)

Azért ezt a spectre meltdown dolgot nem kell túlgondolni. Beágyazott rendszereken, ahol nem rak fel a user minden szart és nincs kódfuttatás webről elég nehezen kihasználható.

(#10) Jim Tonic Létező szó, csak nem ebben a kontextusban. Borzalmas google fordító szint. A magyar szaknyelv is processz-ként használja.

(#26) janeszgol válasza Jim Tonic (#21) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

De én értettem. Te nem értetted, miért írtam azt amit.

(#27) dabadab válasza Jim Tonic (#15) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"A processzus viszont egy igen régi, létező szó."

Csak éppen nem azt jelenti, amilyen értelemben Abu használta. Ha egy bíróság eljárást nevezettt volna processzusnak, az rendben lenne, de a processek magyar neve nem processzus, ahogy az i-node sem "i-bög" (hogy egy klasszikushoz nyúljak vissza).

Ugyanez van a látenciánál, a késleltetést magyarul nem úgy hívjuk, ahogy a görögdinnyét sem nevezzük vízdinnyének.

DRM is theft

(#28) janeszgol válasza dabadab (#27) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Erről van szó. :R
Az oké, hogy nyelvészkedünk, de elsőnek értsük meg a másikat.

(#29) Jim Tonic válasza dabadab (#27) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

ELTE anyag: [link]
SZTE anyag: [link]
DE anyag: [link]

Az angol latency szó megfelelője a magyarban a latencia vagy látencia. Ahogy az angolban átvették a késleltetéshez az informatikában, úgy a magyarban sincs semmi akadálya. Ugyanannak a latin szónak a magyar vagy angol honosított alakját átveszik az orvostudományban is. Nem értem, az informatikában miért lenne ez megtiltva.

A dinnyés példád meg egyszerűen nem stimmel a témához.

[ Szerkesztve ]

(#30) dabadab válasza Jim Tonic (#29) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"ELTE anyag: [link]"

Igen, "i-bög". Aki ezt az anyagot írta, annak fogalma se a magyar terminológiáról.

Most komolyan, hallottál már valaha bárkit is "processzusokról" beszélni?

"Az angol latency szó megfelelője a magyarban a latencia vagy látencia. Ahogy az angolban átvették a késleltetéshez az informatikában, úgy a magyarban sincs semmi akadálya."

Mármint ugye azt az apróságot leszámítva, hogy konkrétan ebben a valóságban nem vettük át és nem úgy nevezzük.

A szakszavak azért vannak, hogy mindenki tudja, hogy miről beszélünk.
A meglévő szakszavakat lecserélni a szinonímaszótárból random válaszott másik szavakra meg más nyelvek szakszavainak a tükörfordítására színtiszta hülyeség, ami semmiféle célt nem szolgál.

DRM is theft

(#31) Jim Tonic válasza dabadab (#30) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Egyiket sem használom, de nem kötök bele senkibe, aki használja.

Ha az angolok behúzhatták a latency szót, nem látom akadályát, hogy a magyarok is behúzzák. Nekem késleltetés marad, de nem rohanok falnak a latenciától sem. A nyelv manapság gyorsan formálódik.

(#32) 7etape

7etape
(PH! addikt)

Szorosan kapcsolódik mindez a cikk tartalmához... ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) cami][us válasza ivana (#1) üzenetére

cami][us
(senior tag)

Célom újratermelni a holisztikus szegmentumokat a processzusok között, ezzel redukálva a látenciát.

I'm ayy lmaoing @ your life

(#34) kelna91 válasza Taranti (#13) üzenetére

kelna91
(fanatikus tag)

Ez nagyon jó, használni fogom! :DD

Eladó mikrofonok, légtisztító: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/kelna91/index.html

(#35) qrr válasza dabadab (#30) üzenetére

qrr
(újonc)

"Most komolyan, hallottál már valaha bárkit is "processzusokról" beszélni?"

Az ELTE IK-n voltak meglehetősen idős tanáraim többek közt progalapból, akik a Pentiumot penciumnak ejtették és megvetően néztek ránk, ha mi nem így tettünk, ők tuplékról (python tuple) is beszéltek, és igen, simán el tudom képzelni, hogy ők processzusokról beszélgettek egymás közt. :)

(#36) janeszgol válasza qrr (#35) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Fú, ilyenkor annyira örülök, hogy nem tartozom közéjük, nem vagyok olyan intelligens, hogy a felső csudiba tartozzam.
Én elmentem a processzusba félpénzen - szól a nóta.
Pencium meg tuplék öcsém. Hát ez hihetetlen!

(#37) -Skylake- válasza Jesus_Shaves (#23) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

+1. En mar alapvetoen azt sem ertem, hogy magyar nyelvu os egyaltalan miert letezhet. Egyetlen esetben indokolt nem angol nyelvu rendszert hasznalni, ha alapjaiban ter el a nyelv. Nyilvan egy kinai/japan nyelv ahol maga a betukeszlet is teljesenas, az lehet indokolt. Esetleg ciril betus nyelvek. A tobbire le se kellett volna forditani soha...

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#38) -Skylake- válasza dabadab (#30) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

"A szakszavak azért vannak, hogy mindenki tudja, hogy miről beszélünk."

Kuldenem ezt Synthwave-nek a legnagyobb szeretettel.

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#39) UnA válasza dabadab (#30) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Processzus és a látencia: azért érdemes bedobni így a szavakat, hogy érezzék a magyarok is azt a fájdalmat, amivel egy átlag angolnak szembe kell néznie nap mint nap – mert az IT lenyúlta a szavakat, és azóta fura módon használja... ;]

(#40) nemlehet válasza -Skylake- (#37) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Ezt én akkor élvezem nagyon amikor mondjuk valakinek segíteni kell és akkor lehet találgatni, hogy éppen magyarul, angolul, németül vagy spanyolul használja a gépét. Aztán ugye fordíthatsz fejben, majd kiderül, hogy teljesen más szót használtak a lokalizációban :D Remek példa erre pl az inspect szó fordítása ami kb minden programban máshogy sikerült.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#41) Sofian

Sofian
(őstag)

Felesleges a processzuson pörögni. Nagyobb furcsaságok is történtek már a magyar IT nyelvezetben. Lásd operátor túlterhelés ;]

https://plus.google.com/113465598003608536126 http://mobibytes.blogspot.com/ https://www.facebook.com/pages/MoDev/260469680679910

(#42) Fecogame válasza The.Grobber (#6) üzenetére

Fecogame
(PH! kedvence)

Milyen pánikot? Kernel pánik? :DDD

Gyenge a hálózati jel? 4G/LTE antennák, raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43) arty válasza The.Grobber (#6) üzenetére

arty
(PH! addikt)

Meg ahol számít valamicskét a biztonság. Köszönhetően annak, hogy a sajtóban is nagy figyelmet kapott. És ez szerintem jó... (demagóg mód on: ha a bankszámládról eltűnik 893458674 ft és a bank 8 hét türelmed kéri, amíg kideriti mi történt, végül kiderül h "spectre", gondolom az lenne a reakciód, hogy "jaaa, oké, tök megértem hogy nem voltatok pecselve, lassít meg macera, totál megértem, hagyjuk is az egészet, nem kell a pénzem se vissza" :P )

stadion, kisvasút, freemail

(#44) UnA válasza arty (#43) üzenetére

UnA
(Korrektor)

A bankok szinte egyáltalán nem használnak publikus felhő megoldásokat, ez eleve csak ott merült fel, mint lehetséges probléma.

(#45) csendes válasza UnA (#44) üzenetére

csendes
(őstag)

Többek között ezért fog 12 éven belül a mai bankok 80%-a megszűnni [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#46) Jim Tonic válasza csendes (#45) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Azért a Gartner elég durván mellé szokott néha nyúlni a dolgoknak, az utóbbi időben meg egyre gyakrabban, szóval nem kezelném én ezt tényként.
Egyébként a cikkben nem arról esik szó, hogy azért mennek tönkre, mert nem használnak publikus felhő megoldásokat. Nem tudom, hogyan vontál párhuzamot.

[ Szerkesztve ]

(#47) csendes válasza Jim Tonic (#46) üzenetére

csendes
(őstag)

Idézet a cikkből: “Digital transformation is largely a myth as institutional mindsets, processes and structures stand firm (..) The future of the financial services industry is increasingly weightless, requiring few physical assets to establish or maintain a presence. That makes the industry especially vulnerable to disruption by digital competitors.”.
Vagyis a digitális átalakulás nagyrészt csak legenda, mert az intézményi gondolkodás, folyamatok és szerkezetek nem változnak. A pénzügyi szolgáltatóipar jövője egyre pehelysúlyúbb, kevés fizikai eszközt igényel a megjelenéshez, illetve fenntartáshoz. Ez különösen sebezhetővé teszi az iparágat a digitális versenytársak áttörő újításaival szemben.
Egyébként információtechnológiai részletek valóban nem szerepelnek a cikkben. :R

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza csendes (#47) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

A cikkben leginkább semmilyen részletek nem szerepelnek, komolyan úgy néz ki, mint valami buzzwordökből generált bullshit.

DRM is theft

(#49) arty válasza UnA (#44) üzenetére

arty
(PH! addikt)

szinte <> soha + belső infrán is lehet hekkerkedni
hiába kicsi a kockázat, az akkor is a "van kockázat" kategória, arra reagálni kell így vagy úgy (kezelni vagy benyelni)

stadion, kisvasút, freemail

(#50) Kopi31415 válasza csendes (#47) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Amelyik elemző a fizikai eszközök száma alapján minősít egy szolgáltatási szektort fajsúlyosnak, az arra is alkalmatlan idióta, hogy krumplit kapálni kiküldjék egy fenyőerdőbe.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.