Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz bencze #14 üzenetére

    Lehet, hogy félreértettél. Én a desktop előnyei ellenére írtam a fentit.
    Nekem is desktopom volt és van most is, notim soha nem volt kb. Ami előnye van az nálam nem volt soha prioritás:
    - Nem hordoztam kikapcsolva sem, akkuról sem kell használnom semmit menet közben.
    - Házon belül sem szeretem hordozni, nekem pl. ágyban/ölben használat sem kényelmes. (arra tablet, méret-súlyban sztem sokkal jobb erre... persze mások meg annak nem látják értelmét... :D)
    - Helyhiányom sincs. Ill. asztal alatt még jobban el is fér mint becsukva monitor mellett asztalon a noti.
    - Perifériák nélkül sokkal kevésbé hatékony a munka, szintén nem tudnék meglenni egér, bill és monitor nélkül.
    - A DIY alkatrész cserélgetés olcsóbb és sokkal több a lehetőség is.
    - A hűtés nehezebb és a halk működés is fontos nekem.

    Cserébe akksiban szinte értelmezhetetlenek voltak a notik pár éve, kijelzők kritikán aluliak, teljesítményben gyengék voltak, cserébe viszonylag nehezek is, plusz nem bővíthetőek.

    Viszont ennek ellenére látom azt, hogy ma már ezek az előnyök-hátrányok eltűntek. 1.5kg alatt erősebb gépet kapsz mint 2-3 éve átlag desktopban, akinek kell még gamingre is ütőseket kap 2-2.5kg között. Üzemidő 8-12 óra akár átlag használatban. A kijelzőket se spórolják ki. És a dvga + egyéb hiányok miatt már árban is versenyképesek... ha nem jobbak is.

    Innen indult a fenti hsz. Hogy drágák. Valóban drágultak (mint sok minden) de közben szerintem szintet is léptek. Desktophoz képest is meg abszolút használhatóságban is.
    Továbbra is bill+egér+monitorral használnám amúgy, de ha ezen kívül szinte mindent tud, már csak 1-2 apró hátránnyal, de mellette pár előnnyel is akkor innentől opció desktop helyett is nálam.

  • Gabesz84

    őstag

    válasz bencze #14 üzenetére

    nekem a ceges HP jobban egeti az ertekeim, mint a legion 5 pro, regebbi gamek alatt 60FPS lockkal meg csak fel sem zug a venti (dead space 3-at probaltam a regebbiek közül).
    Mondjuk a Battlefield 5 mar megizzasztja.
    Ölben tartani hutopaddal siman lehet.

    Amugy en pont ugyanigy alltam hozza a dologhoz mint te, hogy asztali gepet fejlesztgetni olcsobb, ha elavul egy komponens akkor csak csere es megy a buli tovabb... Meg mindig megvan a gepem 2013-bol (lasd adatlap), de sosem fejlesztettem, mert nem lattam ertelmet evekig, mert minden jatek jatszhato volt rajta, hacsak kompromisszumokkal is.
    Most kattant be az agyamba valami hogy fejleszteni kellene -> meg tudom tartani a hazat, meg talan a tapegyseget, minden mas kuka.
    Összeszamoltam mibe kerülne akar komponensekbol összerakni valami ryzen 5600 + rtx 3070 szintu gepet, es kijött kb 200 euroval olcsobbra mint ez. Dragabb kicsit, de van + fasza sajat kijelzoje, meg akksi benne, es "mobil".
    Sajnos a DIY gep epitesbe nagyon belerondit a mar lassan 1 eve a GPU helyzet is, de CPU-t is csak MSRP felett lehet kapni.

Új hozzászólás Aktív témák