Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz Dhampir #45 üzenetére

    "majd ha a buddhisták sem mennek el érzéketlenül, közömbösen a szenvedés mellett "

    Ez tetszett! :)

    A Tan kerekének megforgatása ( a dharma elindítása) a négy nemes igazság ismertetésével kezdődött.
    Kérlek nézd meg az első nemes igazságot, majd olvasd el a másik hármat...

    A "buddhizmus" alappillére a szenvedés ismertetése és az arra adott adekvát válasz rendszer...

    Azt természetesen nem értem, miért gondolod, hogy a "buddhisták" elmennek a szenvedés mellett...és ha majd nem akkor ők is egyre több alapot szolgáltatnak majd a "történet íróknak"...nem értem az analógiát, de megértem ha bennem van a hiba...

    A "minden hiábavalóság"-ot pedig végképp nem értem ebben a kontextusban...de - mint írtam is - nem vagyok hibátlan, sőt... :)

    Totheground: Tudom az eredeti jelentését, ezt a mozaik-szó-játékot én fabrikáltam...mielőtt leírtam rákerestem a guglin, nehogy más interpretációjának ellopásával vádoljanak...nem ismerteti így senki, tehát ez egy egyedi kontextus, szerintem a három alappillér összessége (a tan, a vallás és a test-nemes küzdelem-harc)...
    ...szerintem...úgy gondolod hibádzik? Köszönöm ha megosztod velem, minden pillanatban öröm tanulni...nem vagyok a zen-csan szakavatott ismerője, de érdekel a téma...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák