Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    A télit pártolók (Magyarországon a lakosság jelentős többsége) csak egy dolgot nem vesznek számításba, ami őket is hátrányosan fogja érinteni, csak ebbe nem gondolnak bele, mert mindenki csak azt a 2-2 hónapot veszi számításba ami a téli rövid nappalok, illetve a nyári hosszú nappalok esetén lenne érvényes, az év többi 8 hónapját viszont nem.
    Tehát aki kertes házban él, szabadidős tevékenységet végez, azoknak mind hátrányos lesz a téli állandósítása, mégpedig azért mert már szeptember közepén este 6-kor lenne a naplemente a jelenlegi 7 helyett, ez azt is jelenti hogy aki 5-6 környékén ér haza munkából annak eddig volt egy bő 1-1,5 órája még elvégezni a kerti munkát, amiből olyankor azért még akad bőven, vagy tud futni/bringázni egyet, amihez meg elég jó az idő, ezt kb. mindenki megszokta mert évtizedek óta így van, viszont ez hirtelen változna, és sokan akkor kapnának a fejükhöz hogy "de hát eddig ilyenkor még világos volt az elmúlt években, most meg világítás kell majd a levélsöpréshez, nem értem, hát mi történt?" Nem történt semmi, csak az amit fél éve még támogatott ő is lelkesen. Az hogy kit mennyire zavar a reggeli sötét és mennyire lenne hajlandó bevállalni ezt cserébe azért hogy tovább legyen világos az valóban egyéni preferencia, de én már gyerekként is utáltam amikor ősszel átálltunk a télire és mire hazaértem suliból, megírtam a leckét, már nem mehettem bringázni mert sötét volt, miközben előtte egy nappal még nem volt, miközben a suliban így is úgy is mesterséges fénynél voltunk nappal is, én szívesebben megyek sötétben 2-3 hónapig reggel azért hogy egész évben cserébe nyerjek egy órát este. Ráadásul az emberek jelentős része amúgy is 6-ra jár dolgozni, én is, és sajnos nekünk így is meg úgy is az év felében a sötétben utazás jut, téliben is, nyáriban is.

Új hozzászólás Aktív témák