Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Jack@l #26 üzenetére

    Jahh, semmivel, tényleg... Bahh... :W

    (#39): Aha, ha semmi mást nem csinál, csak olvassa az inputról és írja is az outputra...

    (#28) Retekegér: Ja, hogy tévécsatorna, azt hittem, filmekre gondolsz.

    (#29) Feketelaszlo: "Pár unatkozó villamosmérnök-szakhallgató szabadidejénen megoldja neked a problémát."

    Mindezeket nehezen:
    - 1920x1080 helyett 3840x2160-as kép dekódolása/kitömörítése -> új videodekóder chip generáció.
    - 1920x1080 helyett 3840x2160-as kép előfeldolgozása (főpanel) -> új előfeldolgozó chip generáció.
    - 2x pixelszélesség 2x-es sorszám melletti meghajtása (driver panel) -> új meghajtó chip generáció.
    - 2x annyi sor frissítése kvázi ugyanannyi idő alatt -> 2x frekvenciájú jelek, vélhetően nagyobb áramok mellett, 2x vékonyabb vezetősávokon...

    "A 24 Hz amúgy nem mai csirke, de a felvételek java részén aligha lenne észrevehető különbség 24/48/50/60 Hz között, én nem is látom indokoltnak annyira nyomni ezt a dolgot. Szóval lévén egy tévéről van szó, tévézni bőven elég, de megkockáztatom, hogy játékra sem lenne egy kínszenvedés, mint amennyire sokan óckodnak tőle."

    Valami irdatlan nagy tévedésben vagy... A mai normál tévé-adás PAL területen 50 mozgásfázis/mp-es (interlace field-rate kihasználásával), NTSC területen 60. A 24 használhatatlan élő videóra, főleg sportközvetítésekre, stb.! A mozifilmeknél nagyon sokat játszanak a záridővel, hogy ne legyen túlzottan feltűnő a 24fps, de sok esetben (kamera panning, nagyméretű mozgó objektumok) így sem tudnak vele mit kezdeni: vagy erősen elmosódott lesz az egész kép, vagy rángat/villódzik, mint állat. Játékra meg aztán főleg nem alkalmas.

    (#38) dabadab: Interlace-ben igen, de úgy tudom, 4K-nál már csak progresszívben gondolkodnak, vagy mégsem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák