Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    Valami nagyon újat akartak robbantani az újabb (Win8 óta) windows vonallal, a Modern, majd Metro, aztán most UWP nevű valamivel, de szerintem annyira azért nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
    De valami mást is el...tak, mert alapjaiban instabil az egész win10, nem csak az UWP. De az is lehet, hogy maga a win10 stabil, csakhogy mivel mindenhova bekeveredik egy kevés hulladék UWP kód, ezért borul össze minden.
    Egyik jó példa, nálam, amikor nincs alapértelmezett lejátszó, vagy valami mással akarom megnyitni. Ilyenkod win7 alatt feldob egy ablakot, hogy mivel akarom megnyitni.
    Win10-en is feljön egy hasonló ablak, de nekem baromi lassan. Akár 1 perc is lehet, mire bejön. Ezt azért egy SSD-s, 8GB RAM-os i5 procitól nem várnám.
    Vagy, hogy nem lehet teljes nyugalommal dugdosni, húzgálni az USB-s dolgokat, mert hamar eljön az az állapot, amikor már nem ismeri fel a bedugott eszközt, csak a restartwindows után.
    Az, hogy a WinXP-vel, de inkább a Vistával, hetessel már eljutottunk oda, hogy a képernyőre normális betűket tud kiírni a rendszer (Cleartype), de a Microsoft szerint ez nem helyénvaló, és erőltet valami másféle, ocsmány, szálkás, olvashatatlan betűmegjelenítést. Ezt mondjuk nem a win10 hibája, mert az Officeban winxp alatt is ugyanilyen förtelem. De, mivel az UWP alatt kénytelen vagyok egyre sűrűbben nézni, ezért már ezt is ide számolom.
    Vagy, hogy ... satöbbi. Hosszú ez a lista, amit 5-6 évnyi nyugodt win7 használat után újra borzolja az ember idegeit. Jönnek vissza a legsötétebb win95, 98 idők :)

Új hozzászólás Aktív témák