Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz BiP #32 üzenetére

    Valóban, oldalarányt akartam írni, felületes voltam. :)
    A lényeg, hogy kevés (terület alapon nyilván kevésbé használható ki maximálisan a kitöltés mint az oldalak mentén).
    A 110ppi körüli natív 100% méret kb. ami használható szerintem, az 4K 125% nagyítással jönne ki. Így kicsit több hasznos terület lenne.

    Szerintem 32" 4K jó ebből a szempontból
    Ez nyilván egyéni. Nem rossz, de el tudnék viselni jobbat is. Ahogy fentebb írtam, kb. 125%-os nagyítással lenne nekem optimális annál meg azért lehetne élesebb nagyobb nagyításon.

    Persze, mert a 4K felbontás (resolution) korlátoz, afölé nem nagyon mennek, és hát a méret növekedéséval azonos felbontás mellett óhatatlanul csökken a DPI.
    Nyilván... de ez nem evidencia. Van már 8K TV is, ahogy notiban is jönnek kisebb méretben jóval nagyobb ppi-s panelek. Akár jöhetne nagyobb ebben a méretben is.

    Még a végén kiderül, hogy cserélnünk kéne monitort próbaképp. 32" QHD 60+Hz <-> 32" 4K 60Hz
    Most nézelődök de még a 60Hz-es is drágább kicsivel mint mikor anno a 4K-t vettem és visszavittem. Kicsit kiábrándító. :)
    És persze most is van még bőven program ami hihetetlen szarul néz ki skálázva de az az 1-2 talán már beleférne...ritkán.

Új hozzászólás Aktív témák