Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz grengor #35 üzenetére

    A beszélgetés, agresszió nélkül önmagában hatásosabb mint arccsontokat törni.

    Ez valóban igaz. Azt felejti el mindenki, hogy a társadalom sajnos elég nagy szelete nem alkalmas értelmes párbeszédekre, csak az ősköri kommunikációt fogja fel. Nem tud írni és olvasni a saját anyanyelvén sem, nem tud összetett mondatokat alkotni, nem képes kilépni a szűk környezetéből és globálisan gondolkozni.
    20 éve tolja anyám a szocmunkás életet. Szerinted ha egy fél tucatból álló, nagyon durván túlképzett és összesen 100 év feletti szakmai tapasztalattal bíró teamnek sem sikerül valakinek hosszas éveken át elmagyarázni, hogy miért nem csináljuk meg a 16. gyereket egy olyan helyre, ami kutyaólnak is durva sértés volna, ott milyen mennyiségű energia kéne, hogy erőszakmentesen beleverj az egyénbe bármit, ami társadalmi kérdés?

    Chaser: Ez kb. így megy most is. Közteres, rendőrség ezt bátran csinálhatná. De nem érnek el vele semmit, meg tojnak is rá. Gondolom Ricsike sztorija eléggé meg van mindenkinek. Őszintén, bárki mondja már ki röhögés nélkül, hogy bármilyen beszélgetés vagy ejnye-bejnye ebből az emberből rendes állampolgárt fog faragni :)) Így utólag azt durva látni, hogy a gimis koleszokban milyen kis sajátos világ volt, ami miatt az élhetetlen körülmények között is relatíve, de normálisan tudtunk létezni. Ősember szinten voltak olykor rendezve a viták, de bizonyos helyekről szabolcsban egyszerűen ilyen emberek kerültek be és ha kellett, akkor nagy angol szótárral én is nekiestem a gyereknek, aki hatvanadszorra sem értette meg, hogy ne rúgja az ágyamat. Legépeltem, a szótár fedlapja kapott egy mosást és többet nem lett rugdalva az az ágy többet. Ez volt az általános és működött. A szólunk tanárnak vagy megkérünk meg nem. És ez a lényeg, semmi más. Hiába vagyok lelkem mélyén pacifista, el kell fogadni a tényt, hogy abból kell főzni, amink van.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák