Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Noukoum #120 üzenetére

    Ez konkrétan nem igaz. Mindkét háború elhúzódása az Usának köszönhető aki már akkor is féltette gazdasági elsőségét. Mondjuk tőled nem meglepő hogy mindenből az Usát hozod ki jófiúként. De ez érzelmi alapon történik és nincs valóság alapja.

    Ezek igen komoly állítások, amiket bizonyítani is kéne valahogy :U

    Az első világháborúba elég sokáig nem akartak beavatkozni, de ez a belpoltikai helyzet következménye volt (a nép nem akart háborút), nehéz volt rávenni őket, hogy a gazdasági érdekeik védelmében mégiscsak meg kellene segíteniük katonailag a briteket és a franciákat (akik ekkora már elég komolyan el voltak nekik adósodva). Oroszország a Breszt-Litovszk-i békével ugye kiesett, márpedig a németeknek ezzel felszabadult pár százezer katonája, akiket a nyugati frontra átddobva könnyedén megnyerhették volna a háborút, és akkor nem lett volna ki visszafizesse az amerikai hiteleket. Főleg ezért döntött végül az USA a beavatkozás mellett (mert addigra már a németek bizonyos lépései, pl. a korlátlan tengeralattjáróháború következményei, eléggé ellenük hergelték az amerikai közvéleményt), és 1918-ra át is dobtak az óceánon pár százezer katonát, amivel az antant-hatalmak megnyerték a háborút.

    A második világháborúból megintcsak megpróbáltak kimaradni, tekintve hogy a Great Depression azért még éreztette a hatásait. Ezért is került némi időbe, mire a japán agresszió után az amerikai nehézipar átváltott haditermelésre, de onnantól hogy ez megtörtént, eléggé komoly részt vállalt az USA a háború befejezéséből, mind közvetett (kölcsönök, segélyek, stb pl. Cash and carry, Lend-Lease), mind közvetlen katonai beavatkozás formájában. Vagy te a szicíliai, majd a normadiai partraszállásokról és a nyugati front megnyitásáról nem hallottál?

    Párizs környéki békék, párizsi békeszerződés. Többről inkább nem is írnék ennyi bőven elég. Mondjuk ezek után nem meglepő hogy USA fan vagy.

    A párizs könryéki békék ránk vonatkozó döntéseinek meghozatalában egyáltalán nem Wilson szava volt a döntő, ez köztudott tény. Annyira nem adtak a szavára szerencsétlennek, hogy bedurcázott és hazament, az amerikai küldöttséggel együtt. Még a békeszerződést sem írták alá, csak jóval később írták alá a békét minden egyes vesztessel külön-külön.

    Én nem tudok róla, hogy az USA különösebben belefolyt volna a párizsi békeszerződés tárgyalásakor, hogy Magyarországgal mi lesz. Itt a fő kérdésekben a szovjetek szava volt a döntő, ami, tekintve hogy az ő csapataik tartották megszállva az ország területét, eléggé önmagától értetődőnek számított.

    Egy feltételezés nem tény. Felnőjön? Mi van? Kb olyan szinten beszélsz mintha Magyarországon egy 1%-os honvédség bővítésből arra lehetne következtetni hogy Magyarország a harmadik világháború kirobbantására készül.

    Pedig elég nyíltan az a céljuk, hogy második pólussá váljanak az USA mellett. Nem tudom te hogy maradtál le erről, már a One Belt One Road meghirdetése óta ez megy.

    Tanulni kellett volna és akkor nem írnál ilyet. Ja bocs, lehet hogy azért nem tanultad mert nem is adhatták le..

    Ja hogy te a gőzgépig meg a vonatig akarsz visszamenni? Tény, az elején elég sok európai találmányt vettek át. De az elektromosság hasznosításában meg élen jártak, mégsem mondja senki azt, hogy a világ az amerikaiaktól nyúlta le az elektromosságot, mert ilyet butaság lenne kijelenteni. De jelenleg az amcsik élen járnak bizonyos területeken (főleg olyanokon, ahol kell azért az innováció, pl. az IT szektorban), ez tény.

    Teljesen mindegy milyen európai integráció van, amíg nem a kontinensen döntenek a legfontosabb európai kérdésekről. És még mindig nem ott tartunk hogy Kína befolyása nőne a kontinensen hanem az hogy Usáé talán csökkene. Talán. De ehhez le kell venni a szemüveget

    Tanúlmányozd akkor a power vacuum fogalom jelentését. Európa egy igen fontos pontja a világnak, ezért ha az amerikai befolyás csökken, azt valami fel fogja váltani. Vagy az EU lesz centralizáltabb, és a növekvő erejével megakadályozza az idegen befolyás megjelenését, vagy jönnek mások az amcsik helyére. Az előbbinek kicsi az esélye.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák