Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #936 üzenetére

    "Ahhoz viszont komplett dilettánsnak kell lennie, hogy az ember ne lássa, az R51600 - 2600 - és most 3600 magasságában MINDEN átlag felhasználásra jobb ár/érték arányú választás egy AMD."

    Ezek szerint magyarázatra szorul az "átlag" szó, de tuléajdonképpen érhető, fogalmazhattam volna bővebben is. Átlag alatt azt értem, hogy "mindenből egy kicsi". Egy kis játék, némi böngészés, némi kódolás, némi photoshop vagy egyéb produktív eszköz használata. Ahogy írtam is, akinek a full csúcs kellett, és leginkább játékra kellett az a csúcs, ott Intel volt a nyerő, ezt belátom. A gondom csak az, hogy a legtöbb Intel fanboy (akinek nem inge...) az elmúlt 3 évben is azt kommunikálta, hogy a Ryzen egy másodvonalas hulladék, miközben a valós "átlag" felhasználásban közel sem volt akkroa a különbség egy 7/8 gen Intel i5 és egy R5 1600 / 2600 között, mint amekkorát az árcédulák közötti különbség sejtetett.

    És még egyszer mondom, fontos, hogy NEM CSAK játékról beszélünk (amiben az Intel vitte a prímet), hanem mindennapos dolgokról (ahol kábé édes mindegy, mi van a gépben), illetve produktív szoftverekről is (ahol pedig a több mag miatt erősebbb választás volt a Ryzen).

    Remélem, így már érthetőbb, mire gondoltam. Ettől még a hozzászólásom többi része igaz: nagyon nem bírják itt néhányan elviselni, hogy a saját éveiket kapják viszont az arcukba, ezért inkább tökön szúrják magukat a kettős mércével.

    Ami pedig a 9400f és a 3600 árainak összehasonlítását illeti: az ugye megvan, hogy az egyik termék kettő (!) napja lépett piacra? Térjünk vissza erre mondjuk másfél hónap múlva. Egyébként az AMD a 2000-es sorozat tagjainak árazását tegnap megint megnyirbálta, nem is kevéssel, így már egy 2600X vagy épp 2700X is megfontolandó választássá vált, hiába tavalyi technika.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák