Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

(#1) pilóta

pilóta
(PH! nagyúr)

Nem rossz ötlet, csak úgy 5 évet késett.
Szvsz manapság inkább DVD-ről másolja át az ember a véleltlenül még azon tárolt adatait valamilyen más adathordozóra...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) xedos

xedos
(PH! kedvence)

Ugyanez a véleményem!
Ráadásul egy újabb akksit igénylő eszköz...
Már a notikból is lassan kikerülnek az optikai meghajtók!
Egy átlagos SD kártya is nagyobb...

4 tabla Tibi csokiért vihető OSX kompatibilis DLINK USB WIFI (DWA-140)

(#3) XtremLor válasza pilóta (#1) üzenetére

XtremLor
(őstag)

pár hónappal ezelőtt ez teljesen igaz is volt, most viszont megint olcsóbb a dvd mint a hdd ha ár/gb nézzük. egyre többen írják azt nem vesznek hdd-t mivel drága, inkább kiírják és huzzak még pár honapig.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4) Angel1981 válasza pilóta (#1) üzenetére

Angel1981
(PH! nagyúr)

+1 :K
Egyébként szeretem a Plextort, a DVD íróm is az! ;)

(#5) pilóta válasza XtremLor (#3) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Lehet, hogy most épp egy picivel olcsóbb az árvíz maitt (nem sokkal), viszont sokkal lassabb, több helyet foglal, pár év után vagy olvasható vagy nem. Szinte csak hátránya van...

(#6) banhammer

banhammer
(PH! kedvence)

2011 vegen ennek van ertelme?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) lapa

lapa
(PH! kedvence)

van még dvd? nem is tudtam.

(#8) MZperX75

MZperX75
(PH! addikt)

"Számítógép nélkül is írhat DVD-t a PlexEasy "

Én még számítógéppel sem írok DVD-t! :C

talán 5-8 évvel ezelött jött volna,akkor még a piac is lenne hozzá.

Bár ha jobban belegondolok,mondjuk egy fotós nem szeretné cipelgetni a a laptopját,csak egy ilyet akkor simán írja DVD-re is!

Dehát ez annyira szük,mennyiségü felhasználót érint egészen speciális eset.

(#9) pilóta válasza MZperX75 (#8) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Vagy inkább vesz még egy SD kártyát? ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) erdoke válasza XtremLor (#3) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Nemrég 24-ért vettem 1,5 TB-os külső HDD-t, de pont az árvíz előtt szereztem be 2 db 1 TB-os, USB 3-as külső notivinyót, darabja 20e Ft volt. Csak a két kicsi 1,86 TB, és elfér kabátzsebben, bő 100 MB/s sebességgel lehet írni, stb. Én nagy DVD író voltam, de már egy ideje értelmét vesztette. Részben az említettek, részben a 10-30e Ft-os, mindenevő asztali médialejátszók miatt.

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#11) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Most azt nem értem, hogyha memcardon már rajta a cucc, akkor kinek jutna eszébe korongra másolni? Hogy nagyobb helyet foglaljon? Már szoftvert / filmet is csak sdcardon szabadna kiadni, a korong halott.

(#12) Alchemist

Alchemist
(PH! addikt)

A kijelző méretét nézve arról nem könnyű leválogatni a felirandó fájlokat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) MZperX75 válasza Dr. Akula (#11) üzenetére

MZperX75
(PH! addikt)

:K

(#14) siti válasza Dr. Akula (#11) üzenetére

siti
(senior tag)

rokonom 60. szülinapjára készült zenés képes életút összeállítást olyan iparban másoltuk a vendégeknek, hogy ihaj. majd a lagzit, keresztelőt, nagyi 80. szülinapja, stb-t is másolni kell, mert mindenkinek kell, igaz feltehetném youtubra, torrentre...

Gyertek el az 5. BRSzK-ra Fülén :)

(#15) Reggie0

Reggie0
(PH! nagyúr)

Amiert van ertelme DVD-nek az az, hogy a HDD-t nem tudod 4.5Gb-os darabokban szetosztani emberek kozott. Illetve ha valakinek adatokat kell atadnod, akkor nem veszel neki hdd-t vagy sd kartyat. Termeszetesen netre is fel lehetne tolteni, de mondjuk egy ceg a szerzodes teljesitsekor nem fogja netre feltolni a teljes munkat ertheto okokbol, lemezen fogja atadni.

[ Szerkesztve ]

(#16) pilóta válasza Reggie0 (#15) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

A DVD-nek van még valami értelme, annak nem sok van, hogy memkártyáról közvetlenül kiírd DVD-re az adataidat számítógép nélkül...

(#17) Reggie0 válasza pilóta (#16) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Ebben igazad van.

(#18) aram01

aram01
(PH! nagyúr)

nagyon f@szán néz ki,bár én is inkább már csak olvasásra használom az enyémet mint dvd égetésre

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) royalka

royalka
(őstag)

Sztem se most van itt az ideje a motyónak.. Viszont az alapötlettel nincs gondom. Én annyira nem bízok a memkarikban hogy fontos dolgokat huzamosabb ideig nem tárolok rajtuk. Sokat fényképezek de ott se nagy karit használok hanem 4 db 4GB -ost. De ha a memkari meghibásodik akkor egyből elvész az összes adat. De a dvdnél azért kell egy hosszabb idő hogy elvesszenek róla a dolgok vagy ha fizikailag sérül. De azért időközönként érdemes átmentegetni róla másik dvd-re. Itt olyan dolgokról beszélek amik nagyon fontosak. Mármint én így szoktam.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#20) vinibali válasza pilóta (#1) üzenetére

vinibali
(PH! addikt)

-ll- :)

BIOS írás, helyreállítás, törlés, mentés! http://vinibali.x3.hu/bios.html

(#21) Reggie0 válasza royalka (#19) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Igen, a megbizhatosag erdekes kerdes. Az optikai tarolok joval sebezhetobbek a kulso behatasokkal szemben. Az oregedesbol adodo adatvesztes mar egy kicsit erdekesebb, mivel alapvetoen mindketto elvesziti az adatokat idovel. A kerdes csak az, hogy mennyi ez az ido, mert errol csak szimulaciokbol es gyorsitott oregitesbol adodo adatok vannak, amelyek azert nem mindig fedik a valosagot. Mind a kettonel 10 es 100 ev kozotti adatot adnak meg, igy mondhatjuk, hogy ebbol a szempontbol megegyeznek.

En annak orulnek igazan, ha lenne OTP memoriakartya. Az biztosan jobb lenne a hagyomanyos memoriakartyanal vagy DVD-nel.

(#22) ViZion válasza pilóta (#1) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

+1
Esetleg jöhetne egy SDHC-ról floppira író dolog is, vagy cd-ről kazettára író kütyü...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) bambano válasza ViZion (#22) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

se lyukkártya, se lyukszalag? ehhh ... :)

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#24) MZperX75 válasza ViZion (#22) üzenetére

MZperX75
(PH! addikt)

Bakelitről-floppyra
Bakelitről-pendrivra vagy fordítva :DD
]

[ Szerkesztve ]

(#25) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

Remélem a szmájli lehagyása a kommentem végéről nem okozott félreértést... :((
Komolyan: volt ezekre piackutatás? Valamivel tudják ezt magyarázni? Esetleg találtak valakinek a fiókjában egy poros tervrajzot ~2000-2003-ból, és tiszteletük jeléül piacra dobták...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) X-Master

X-Master
(tag)

Régen a Plextor tudott csak olyan igazán minőségi optikai írókat gyártani, hogy mindent tökéletesen írt és olvasott, a karcos lemezekkel is szépen elboldogult, mindezt egy sima író árának duplájáért. Emlékszem még, amikor ajánlottam a haverjaimnak egy Plextort, hogy 20 ezerért milyen jó vétel, akkor a sima írók voltak 8 körül. Aztán pár év múlva 10k körüli áron megjelen a Samsung SH-S182-es szériája és leiskolázta a Plextort mind tudásban, mind árban, mind írási-olvasási minőségben. Ahol a 20k-s Plexi csődöt mondott, azokat a Samu még vígan beolvasta. Ennyit a Plextorról. Mentségére legyen mondva, az említett darab még ma is, jó 6-7 éve kifogástalanul működik, de a Samsungom is elmúlt 5 éves. Igaz, amikor filmet játszok le rajta, nem tud már leszabályozni és maxon pörög, de írni-olvasni most is elég jól tud. Ha nem írtam meg rajta több, mint 500 lemezt, akkor 1-et sem, szóval tartós darab. Érdekes módon van egy LG CD-RW-m is , és az is működik vagy 8-9 éve, de felhangosodik a motorja már.

(#27) Devid_81

Devid_81
(PH! kedvence)

Masolasvedett lemezt irjunk vele, koszonom! :)
Persze csakis biztonsagi mentes miatt.

Aprohirdetes ingyen -- http://www.powerapro.hu --

(#28) M3Ny3'T válasza MZperX75 (#24) üzenetére

M3Ny3'T
(senior tag)

Na én spec. pont örülnék egy "bakelitről-pendrivera" kütyünek, vagy egy CD-ről-SDre kütyünek, mert bizony öregednek a lemezeim és ez a minőségen is egyre jobban meglátszik. :O

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#29) aram01 válasza M3Ny3'T (#28) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)

"bakelitről-pendrivera" lehet nagyobb sikere lenne mint ennek a holminak

(#30) Silentfrog

Silentfrog
(PH! kedvence)

Azthiszem az előttem szolók leirták már a lényeget. :)

(#31) Boxi88

Boxi88
(őstag)

Ahogy olvasom már szinte senki nem használ lemezeket... ahogy én sem.

(#32) aram01 válasza Boxi88 (#31) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)

én használok:legális tartalmakat játszok le vele másra nem nagyon már

(#33) royalka válasza Reggie0 (#21) üzenetére

royalka
(őstag)

OTP??? A pénz mellé betolhatnám a családi fotókat is ?? :DD

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#34) zeg

zeg
(őstag)

Mintha a Sony már készítene ilyesmit, itt Mo-n is jóideje elérhető (rokon a szegedi üzletben a polcról vette le):
[link]
Neki digitkamerán levő felvételek és VHS digitalizálására/kiírására kell, számítógéppel nem foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#35) greeneye166

greeneye166
(fanatikus tag)

Volt olyan készülék, hogy memkártyáról akkus HDDre mentett. Annak abban láttam értelmét, hogy pl kiránduláskor a napi anyagokat rádobjuk leürítve ezzel a kártyát. Otthon ezeket az ember átválogatja és ha úgy dönt kiírja.
Így a DVDre nyersen rádobálni azért nem tűnik jónak, mert a lemez anyaga gépen úgyis át lesz rendezve és átírva másikra vagy marad a gépen.
+1 még, hogy ha letörlünk a memkariról képeket, akkor az új képek számozását a digitgép újra kezdi így a DVDre minden másoláskor új könyvtár kéne készüljön, hogy ne legyen ütközés.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#36) XtremLor válasza royalka (#33) üzenetére

XtremLor
(őstag)

otp:egyszer programozható memória, szoval mehet a fotó is, csak olyan ne legyen rajta amit később megbánhatsz.

"Legen...Wait for it...Dary"

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.