Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    őstag

    válasz Pötyi #39 üzenetére

    Nem tudom Te eddig hol éltél :) Elárulok pár dolgot, ami miatt én nem értem ezt a nagy hype-ot.
    1. Már a szocializmusban is volt "Zimmer Frei", apartman, kemping, faház, panzió, stb. Nem az airbnb találta ezeket fel. Soha nem voltak az ember rákényszerítve arra, hogy drága szállodába menjenek.
    2. Nem találkoztam még olyan szállodával, ahol kötelező pezsgő fogyasztás/vásárlás lenne. Számomra a nincs semminél jobb, ha van egy bár, de az drága, mintha nem lenne semmi. Ott én dönthetem el, hogy fogyasztok-e.
    3. Budapesti lakosként egyetértek azokkal akik szerint problémás, hogy Újlipótvárostól befelé egy hatalmas kocsma wc combo lett az egész belváros. Este már húgyszagtól bűzlik az utcák nagy része.
    4. Már 2006-ban is interneten foglaltam apartmant Horvátországban, amikor az airbnb még nem is létezett. Ehhez képest nekem nem forradalmi, hogy most is interneten foglalhatok Horvátországban :D Persze, ha Te addig elveszett embernek érezted magad az interneten és az airbnb kinyitotta neked a világot, akkor megértem, hogy szuper fantasztikus modern dolognak tartod.
    5. Az elmúlt 15 évben 2-4 alkalommal utaztam külföldre évente. Mindig én foglalok, nem utazási irodás csomag, szóval én választom a szállást is. Mindig megnézem több helyen is (booking, airbnb, tripadvisor, közvetlenül szállások oldalán, régebben még octopus is volt). Változó, hogy mikor melyiken keresztül foglalok. Ezt csak azért írom, mert nem megváltás az airbnb csak egy platform a sok közül :) Ha mindig ott foglalsz, garantáltan rosszabbul jársz, mintha mindig megnéznéd, hogy hol milyen ajánlatok vannak. Olcsónak se mondhatnám.

    Busterftw:
    Amit leírtál az minden, csak nem változás. Ahogy felsoroltam, ezek a dolgok mindig is léteztek. Az, hogy sok fiatal akkor ért el abba a korba, hogy elkezdett önállóan utazni, amikor már volt airbnb, ettől az még előtte is létezett.

Új hozzászólás Aktív témák