Hirdetés

2019. június 18., kedd

(#1) M107

M107
(PH! addikt)

:R

Kérdés milyen áron és mennyire lesz tartós.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#2) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

No HAMR done, MAMR is taken.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#3) Dragon3000

Dragon3000
(senior tag)

2db-ot raid1-be és a nasból mehet mindegyik hdd a kukába :D

(#4) latis88

latis88
(lelkes újonc)

Az árára leszek nagyon kíváncsi.

Ha adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el!

(#5) G@ben válasza latis88 (#4) üzenetére

G@ben
(PH! addikt)

Én meg arra, hogy ezeknek a megjelenése lejjebb nyomja-e a kisebb, 10-12TB-os HDD-k árait!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6) Dragon3000 válasza G@ben (#5) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

Az utóbbi évek tapasztalata alapján nem.

(#7) Tetsuo válasza Dragon3000 (#3) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Meg jöhet a 16K. :D

(#8) Dragon3000 válasza Tetsuo (#7) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

Nekem bőven megfelel a 4K így ez a része nem érdekel :D

(#9) Tetsuo válasza latis88 (#4) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Miért? Ha csak 700 GBP lenne, vennél?
Nekem teljesen mindegy, hogy az első széria mennyibe kerül, abból úgysem vennék. Olcsó pedig csakis akkor lesz, ha lesz verseny.

Dragon3000
A 80-as években még a VHS-re mondtuk ezt. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) ANOka válasza G@ben (#5) üzenetére

ANOka
(senior tag)

:D :DD :DDD

(#11) G@ben válasza Dragon3000 (#6) üzenetére

G@ben
(PH! addikt)

Én is erre tippeltem...

ANOka: nem szép dolog kinevetni a reménykedő embert! :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#12) Dragon3000 válasza Tetsuo (#9) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

Azért a VHS-t ide keverni, ott elég nagy léptékben lehetett fejlődni, de a mostani helyzet az, hogy filmek terén szerintem 80 col alatt felesleges a 8K, de lehet, hogy még túl kicsi méretet is írtam. A 4K is még csak terjedőben van, hiába csak 4K tv-t lehet kapni, adás nagyon nincs rá filmekből is kevés van még belőle, így aki 4K-ra váltott nem hiszem, hogy pár év múlva rohanna a 8K-ra. Amúgy ha ilyen lenne, akkor még 2db hdd és mehet raid5-be is akár így kevesebb a veszteség vagy mind a 4 külön és a fontos mappáról egy szinkronizálás kell minden hdd-re, amit meg lehet oldani automatán.

[ Szerkesztve ]

(#13) Tetsuo válasza Dragon3000 (#12) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Én értem, hogy "szerinted", de a VHS korszakban ugyanígy mondták az emberek, hogy "szerintem"... azután a DVD korszakban, majd most, a BD korszakában.

(#14) Dragon3000 válasza Tetsuo (#13) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

Eddig egyik váltásnál se voltam így, de most ott tartunk, hogy a 8K felesleges még sok évig, valahol volt is róla hír, hogy nincs igazán érdeklődés a 8K iránt.

(#15) Tetsuo válasza Dragon3000 (#14) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Nem tudom, kinek kellene érdeklődni felőle, és hogyan? :) Jelenleg a gyártóknál (készülék- és tartalom-) van a labda.

(#16) M107

M107
(PH! addikt)

:R

Egy átlagos felhasználónak, ezek a méretek a nem megtölthető adatmennyiséggel párosulnak.
2019-ben egy átlag felhasználónak :
512 GB SSD 1 darab
2 vagy 4 TB HDD 1darab

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#17) Tetsuo válasza M107 (#16) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Én szerintem nem lógok ki a sorból, de el bírnék viselni néhány ilyen HDD-t.
Most vettem egy külső 10 TB-osat és nem lenne rossz, ha ez vagy mondjuk ennek a triplája pl. tükrözve lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18) Cs_Laci válasza Tetsuo (#13) üzenetére

Cs_Laci
(senior tag)

Azért van egy nagy különbség. Régen csak már "elég jó" volt meg "minek jobb", de láttad a fejlődést. Viszont lassan elérjük a szem fizikai korlátait, ahol tökmindegy mit mondasz, gyakorlatilag nem látszik az előre lépés. Ez viszont egy evolúciós felső korlát... Mint ahogy hangban is a 32bit 192 khz akármit csinálsz már elég jó felső korlát, max több csatornát tárolsz, de akkor sem éri meg nagyobb felbontásban.

(#19) Tetsuo válasza Cs_Laci (#18) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Ez már számtalanszor felmerült itt... a(z egészséges) szem korlátaitól még messze vagyunk. A gyakran linkelt táblázatok az ajánlott távolságokról egyszerűen nem igazak, nem csak pontatlanok, hanem becsapják a jóhiszemű/laikus embereket.
Dióhéjban a lényeg: a filmek eleve blurozva vannak bizonyos torzítások (pl. moiré) elkerülése végett, ami emiatt elbír jóval nagyobb felbontást is, másrészt a tömörítés miatt a pl. 4K videó színei nem 4K részletességgel van megjelenítva, hanem csak FHD-vel. Ugyanígy a 16K esetén csupán 8K-val stb.

A digitális pedig mindig hiányos a megfelelő minőségű analóghoz képest. (Örökké lépcsőzetes marad.) Hogy tudatosan nem érzékeljük a különbséget, az nem jelenti azt, hogy nem hat ránk a különbség és pláne azt, hogy nincs már különbség.
Pl. két fény színét és intenzitását a szemünk/agyunk egyformának látja, spektrumanalizátorral nézve hatalmas különbség lehet közöttük, emiatt az egyiket hosszabb távon kellemesebbnek érezzük, mint a másikat. A LED-ek fényminősége is mostanában kerül elő ezt a hatást vizsgálva. Ugyanígy a tömörítettebb zenét esetleg tudatosan nem különböztetjük meg, mégis előbb lesz kellemetlen a másiknál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.