Hirdetés

2019. január 18., péntek

(#1) M107

M107
(PH! addikt)

:R

Kérdés milyen áron és mennyire lesz tartós.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#2) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

No HAMR done, MAMR is taken.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#3) Dragon3000

Dragon3000
(tag)

2db-ot raid1-be és a nasból mehet mindegyik hdd a kukába :D

(#4) latis88

latis88
(újonc)

Az árára leszek nagyon kíváncsi.

Üdv, Atis. 30/9948849

(#5) G@ben válasza latis88 (#4) üzenetére

G@ben
(PH! addikt)

Én meg arra, hogy ezeknek a megjelenése lejjebb nyomja-e a kisebb, 10-12TB-os HDD-k árait!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6) Dragon3000 válasza G@ben (#5) üzenetére

Dragon3000
(tag)

Az utóbbi évek tapasztalata alapján nem.

(#7) Tetsuo válasza Dragon3000 (#3) üzenetére

Tetsuo
(kvázi-tag)

Meg jöhet a 16K. :D

(#8) Dragon3000 válasza Tetsuo (#7) üzenetére

Dragon3000
(tag)

Nekem bőven megfelel a 4K így ez a része nem érdekel :D

(#9) Tetsuo válasza latis88 (#4) üzenetére

Tetsuo
(kvázi-tag)

Miért? Ha csak 700 GBP lenne, vennél?
Nekem teljesen mindegy, hogy az első széria mennyibe kerül, abból úgysem vennék. Olcsó pedig csakis akkor lesz, ha lesz verseny.

Dragon3000
A 80-as években még a VHS-re mondtuk ezt. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) ANOka válasza G@ben (#5) üzenetére

ANOka
(senior tag)

:D :DD :DDD

(#11) G@ben válasza Dragon3000 (#6) üzenetére

G@ben
(PH! addikt)

Én is erre tippeltem...

ANOka: nem szép dolog kinevetni a reménykedő embert! :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#12) Dragon3000 válasza Tetsuo (#9) üzenetére

Dragon3000
(tag)

Azért a VHS-t ide keverni, ott elég nagy léptékben lehetett fejlődni, de a mostani helyzet az, hogy filmek terén szerintem 80 col alatt felesleges a 8K, de lehet, hogy még túl kicsi méretet is írtam. A 4K is még csak terjedőben van, hiába csak 4K tv-t lehet kapni, adás nagyon nincs rá filmekből is kevés van még belőle, így aki 4K-ra váltott nem hiszem, hogy pár év múlva rohanna a 8K-ra. Amúgy ha ilyen lenne, akkor még 2db hdd és mehet raid5-be is akár így kevesebb a veszteség vagy mind a 4 külön és a fontos mappáról egy szinkronizálás kell minden hdd-re, amit meg lehet oldani automatán.

[ Szerkesztve ]

(#13) Tetsuo válasza Dragon3000 (#12) üzenetére

Tetsuo
(kvázi-tag)

Én értem, hogy "szerinted", de a VHS korszakban ugyanígy mondták az emberek, hogy "szerintem"... azután a DVD korszakban, majd most, a BD korszakában.

(#14) Dragon3000 válasza Tetsuo (#13) üzenetére

Dragon3000
(tag)

Eddig egyik váltásnál se voltam így, de most ott tartunk, hogy a 8K felesleges még sok évig, valahol volt is róla hír, hogy nincs igazán érdeklődés a 8K iránt.

(#15) Tetsuo válasza Dragon3000 (#14) üzenetére

Tetsuo
(kvázi-tag)

Nem tudom, kinek kellene érdeklődni felőle, és hogyan? :) Jelenleg a gyártóknál (készülék- és tartalom-) van a labda.

(#16) M107

M107
(PH! addikt)

:R

Egy átlagos felhasználónak, ezek a méretek a nem megtölthető adatmennyiséggel párosulnak.
2019-ben egy átlag felhasználónak :
512 GB SSD 1 darab
2 vagy 4 TB HDD 1darab

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#17) Tetsuo válasza M107 (#16) üzenetére

Tetsuo
(kvázi-tag)

Én szerintem nem lógok ki a sorból, de el bírnék viselni néhány ilyen HDD-t.
Most vettem egy külső 10 TB-osat és nem lenne rossz, ha ez vagy mondjuk ennek a triplája pl. tükrözve lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18) Cs_Laci válasza Tetsuo (#13) üzenetére

Cs_Laci
(senior tag)

Azért van egy nagy különbség. Régen csak már "elég jó" volt meg "minek jobb", de láttad a fejlődést. Viszont lassan elérjük a szem fizikai korlátait, ahol tökmindegy mit mondasz, gyakorlatilag nem látszik az előre lépés. Ez viszont egy evolúciós felső korlát... Mint ahogy hangban is a 32bit 192 khz akármit csinálsz már elég jó felső korlát, max több csatornát tárolsz, de akkor sem éri meg nagyobb felbontásban.

(#19) Tetsuo válasza Cs_Laci (#18) üzenetére

Tetsuo
(kvázi-tag)

Ez már számtalanszor felmerült itt... a(z egészséges) szem korlátaitól még messze vagyunk. A gyakran linkelt táblázatok az ajánlott távolságokról egyszerűen nem igazak, nem csak pontatlanok, hanem becsapják a jóhiszemű/laikus embereket.
Dióhéjban a lényeg: a filmek eleve blurozva vannak bizonyos torzítások (pl. moiré) elkerülése végett, ami emiatt elbír jóval nagyobb felbontást is, másrészt a tömörítés miatt a pl. 4K videó színei nem 4K részletességgel van megjelenítva, hanem csak FHD-vel. Ugyanígy a 16K esetén csupán 8K-val stb.

A digitális pedig mindig hiányos a megfelelő minőségű analóghoz képest. (Örökké lépcsőzetes marad.) Hogy tudatosan nem érzékeljük a különbséget, az nem jelenti azt, hogy nem hat ránk a különbség és pláne azt, hogy nincs már különbség.
Pl. két fény színét és intenzitását a szemünk/agyunk egyformának látja, spektrumanalizátorral nézve hatalmas különbség lehet közöttük, emiatt az egyiket hosszabb távon kellemesebbnek érezzük, mint a másikat. A LED-ek fényminősége is mostanában kerül elő ezt a hatást vizsgálva. Ugyanígy a tömörítettebb zenét esetleg tudatosan nem különböztetjük meg, mégis előbb lesz kellemetlen a másiknál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.